Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit visztek magatokkal a...

Mit visztek magatokkal a kutyás kirándulásra?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy úgy általában mit tartotok hasznosnak magatokkal vinni, ha kutyával mentek túrázni. Milyen flakonban viszed a vizet, rendes etetőtálat viszel, vagy valami összehajthatót, viszel-e kutyatápot, előtte eteted meg a kutyát, vagy ha hazaértetek, jónak tartod-e a kutyára rakható kirándulós hátizsákot, milyen pórázt viszel magaddal (rövidet, hosszút), hogyan keresel útvonalat, tudsz-e igazi jó kutyás túraútvonalat - ilyenek...
2010. febr. 4. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kaját nem viszek magammal. Egy napot idehaza is kibír a kutya estétől estéig kaja nélkül. Vizet azonban mindig viszek neki rendes műanyag flakonban, amiben magamnak is, és tálat is viszek hozzá.


Ilyeneket, mint kutyahátizsák és társai, hanyagolom. A rendes pórázát viszem: ha pórázra veszem, járjon is mellettem. Egyébként szabadon engedem.


Ami fontos: élénk színű (piros) kendőt kötök a nyakára, nehogy véletlenül valaki vadnak nézze.


Útvonalat nem a kutyának nézek, hanem magunknak, de turástákkal tömött, népszerű kirándulóútvonalra én se megyek, nemhogy a kutyámat vinném. Ha sziklát, barlangot érint a túra, akkor sem viszem őt.


Télen nem viszem egész napos túrára, mert kisméretű és elveszik a 30 centis hóban, de ha vinném, nem flakonban vinnék neki vizet, hanem termoszban, hogy ne fagyjon meg.

2010. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kirándulni megyünk a kutyával, az élelmen és a vizen kívül a legfontosabb dolog a kutyám száméra, az a kullancs elleni védelem. 2 nappal előtte spot-on, aztán kullancsriasztó nyakörv is van rajta, és indulás előtt lefújom hígított Neostomozannal. Azon kívül hogy chip van benne, ilyenkor teszek rá egy kapszulás bilétát, amiben benne van a címem, nevem, ha véletlenül történik valami baj, azonnal vissza tudjon kerülni. Ezen kívül ha lakott területen keresztül megyünk, vagy érintünk város túra közben, mindenképpen legyen rajta kutyáknak készült láthatósági mellény.

Túrán nem adok rá kutyahátizsákot, mert nem tud olyan szabadon mozogni, elbírom az ő batyuját is :)

Rendszeresen megállunk pihenni, inni stb. kirándulás előtt nem kap enni, gyomorcsavar miatt. Ilyenkor még jobban szemmel tartom, és ő is tudja hogy nem mehet idegen helyen olyan messzire mint ismert területen.

2010. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

én tápot egy keveset vinnék,hanem inább töbször bemennék boltokbaés ott vennék, vizet meg te is iszol,abból tudsz neki is adni,csak ne legyen szénsavas ,póráz!!

↑˘↑↑↑↓→↨▀▬↨á‼Ú▬

2010. febr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a kutyát

vizet neki, ilyenkor nem sokat, max 1 litert (nyáron sokkal többet)

kutyás törölközöt (a kisebbik hajlamos összegyüjteni a havat a lábán, azt letörölni)

kisebbiknek bundás, vízálló kabátot; a nagy fagyálló

összehajtható itatót

1 kisebb zacskó kutyakekszet vagy virslit, csak jutifalatnak

normál, utcai (nem flexi) pórázt

narancssárga nyakörvet vagy fényvisszaverő mellényt

oltási könyvet

mi általában szervezett túrákra járunk, a kutyim viszonylag jólneveltek és kivülről sem vérengző darabok, elviselnek minket a túrázó népek .. szervezett túrán kisebb az esély hogy levadásznak minket

2010. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Zacskót! Az ürülék felszedése a kirándulóhelyeken is a gazda kötelessége! Igaz hogy természet, de magyarázd ezt annak akinek a bóklászó gyereke belelépett. Fontos, Te is felelős vagy a kutyásokról kialakított általános kép kialakításában a nem kutyások körében!
2010. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
engem, a kutyát:), a kedvenc labdáját, vizet, tálat, néha jutifalatot:) kakiszacsit, papirzsepit, vizlepergetős kabátot, azt hiszem ennyi:) póráz, nyakörv természetes.
2010. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a kutyát, 60 cm-es pórázt, itatót, több liter vizet, zacsit, kutyára nyakörv, gravírozott biléta (nem kapszulás, mert az nem jó, a chip meg alapvető dolog), útlevél (oltási könyv). Kaja nem kell, mert úgyis otthon kap csak enni. Ha pórázon van akkor mellettem jön tehát nem kell hosszú, ha meg biztonságos neki is és a környezetünknek is, akkor elengedem. Télen mi nem járunk egész napos túrákra, de ha mennénk, akkor a vizet termoszba raknám, hogy ne fagyjon meg.
2010. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és majd elfelejtettem: jutalomfalat és klikker! Ilyenkor lehet igazán gyakorolni a behívást és a lábnál követést! :)
2010. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát igen... mi a hétvégén összecsomagoltunk egy ilyen hátizsákot az összes kellékkel, plusz a mi vizünk, stb - hát méretes lett... tulajdonképpen arra voltak kíváncsi, hogy lehet-e kicsit csökkenteni a cipelnivalók mennyiségét (ezért gondoltam a kutyahátizsákra), hisz pl. a víz nekünk 2-3 liter, a kutyának 1-2 liter, az már önmagában is több, mint öt kiló. De úgy látom, nem nagyon lehet csökkenteni, szóval cipelünk...

Ja, én még a hosszabb pórázon gondolkodom, olyan helyeken, ahol több a túrázó, és ahol folyamatosan jönnek szembe családok, gondoltam, hogy nem szerencsés szabadon engedni a kutyát. Nem mintha kárt tenne valakiben, de tudom, hogy van, aki fél tőle, meg gyerekek is vannak... rövid pórázra viszont nem szívesen veszem ilyenkor, mert akkor mi értelme van a kirándulásnak.

2010. febr. 4. 16:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha hosszú pórázon van, akkor ugyanúgy oda tud menni másokhoz. Én behívom, ha jön valaki, és addig láb mellett jön, utána mehet megint amerre akar.
2010. febr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!