Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha félek a kutyáktól?

Mit tegyek ha félek a kutyáktól?

Figyelt kérdés

Jövök haza az iskolából vagy biciklizek meg még ha kint vagyok az utcán kint vannak a kutyák én nagyon félek a kutyáktól óvodás korom óta félek tőlük egyszer majdnem megharapott egy ilyen kis termetű kutya és azóta félek tőlük.Egyszer mentem iskolába a buszra és ekkor kint volt egy jó nagy testű kutya és én meg úgy megijedtem tőle és a többieket körbe futottam.Meg még volt még egy ilyen volt ott egy kis termetű kutya és feljött az iskola buszra én meg feláltam az iskolabusz ülésére.

Mit tegyek ha félek tőlük????



2014. dec. 31. 15:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A félelem csak úgy győzhető le, ha szembenézel vele, és felerősíted magadban. Vagyis minél jobban félsz valamitől, annál inkább nem fogsz félni.

Egy idő után a bal agyféltekés félelem kioltja saját magát, mert a jobb agyfélteke felülemelkedik rajta, hagyja a félelemnek, hogy 'elhatalmasodjon', és ha eléri azt a csúcspontot, amikor már nem tud nagyobb félelmet kiváltani, akkor megszűnik.


Szóval ez csak akkor fog megszűnni, ha szembenézel vele. Azért nem utcai kóbor kutyákkal kell próbálkozni, de mondjuk kérj meg egy ismerőst, vagy szomszédot, akinek olyan kutyája van, amitől félsz, hogy segítsen ebben neked.

2014. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mondom mindig a szüleimnek hogy vegyenek egy kutyát mert félek tőlük de nem akarnak venni. ismerősöknek és rokonoknak alig van kutyájuk és így hogyan?
2014. dec. 31. 15:47
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Beszéld meg a szüleiddel, hogy egy hozzáértő javasolt egy módszert, amivel elmulasztható ez az állapot. Más módszer erre nem létezik. Legrosszabb esetben pszichológus, de az drágább, mint egy kiskutya, és ha nem vagy vevő az olyan dolgokra, vagy feszült vagy egy idegen közelében, stb. akkor a pszichológus se fog egykönnyen használni.


Biztos megértik a szüleid. Jobb időben kinőni ezekből a félelmekből, mint sokáig húzni-halasztani. Egy kiskutya meg amúgy se zavar sokat. Vannak olyanok, amik nem szagosak, és a szőrüket se hullajtják.

2014. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Télen nem vesznek , de lehet tavasszal vesznek olyan kutya lehetne a jó ami egy vagy két napos attól nem félek
2014. dec. 31. 15:59
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Ne vegyetek kutyát! Minek? Két hónapostól nem félsz. Oké. De az a kutya is megnő! És akkor mi lesz vele, ha félni fogsz tőle? Megy majd az utcára? Gondolkozz már egy picit, mielőtt beszélsz/írsz!


Menjetek el szakemberhez, aki segít leküzdeni a problémát, de kutyát semmiképpen ne vegyetek!

2014. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

1 vagy 2 napos? Ne viccelj. Leghamarabb 8 hetesen lehet elhozni a kiskutyát az anyja mellől.

Egyébként szerintem előbb kezelni kellene a félelmedet, elmenni pszichiáterhez, aki segít ebben, és csak később venni saját kutyát.

2014. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
2 napos kutyát honnal akarsz te venni pasztmek???????? :O
2014. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Olvastad, amit az #1 válaszban írtam? Nagyon jó, akkor olvasd el még egyszer.


Nem az a lényeg, hogy elkerüld a félelmet. Tény,hogy mindenképp fiatal kutyát kell venni, de az nem 1-2 napos lesz, mert általában 1-2 hónapos koruktól szokták árulni. Ne így állj hozzá, hogy azért vesztek fiatal kutyát, mert attól még nem félsz, mert így ha eléri azt a kort, amitől már félsz, akkor ugyanúgy félni fogsz tőle.

2014. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
ilyen embernek /embereknek mint pl. neked nem való kutya!!!! sajnálnám szegény állatot :c nem venni kell ,az sem megoldás ,hanem valami ismerősödnek biztos van kutyája....elmész szépen hozzá és megbarátkozol vele!!!
2014. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Jaa, hogy 2 napos!? 2 hónaposat értettem. Na, hát számodra felejtős a kutya, max. plüss.
2014. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!