Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya érkezése előtti...

Kölyökkutya érkezése előtti bevásárlás. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A kölyök csak tavasz-nyár környékén érkezik hozzám, de szeretnék még időben beszerezni minden szükséges felszerelést. A következőkre gondoltam eddig: Egy 1,2m fix hosszúságú póráz (nejlon, esetleg bőr vagy textil)egy kis méretű nyakörv valami könnyű anyagból ami nem sérti a kölyök nyakát, tálak, kutyasampon, kefe/kefék a szőrápoláshoz, kutyaágy meleg takaróval/pokróccal, minőségi száraz táp, egy megfelelő méretű szállító box, néhány játék, szárított bikacsök vagy hasonló a rágáshoz.


Az egyik kérdésem az lenne, hogy ez az összeállítás megfelelő lesz-e? Illetve hogy milyen terméket ajánlanátok kullancs/bolha elleni védelemre? Ha van valami, amit kifelejtettem, és ajánlanátok akkor szívesen várom az ötleteket! A leendő kutyus fajtája Amstaff, ha esetleg számítana ez a kérdés szempontjából.


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 2. 01:15
 1/9 Danovich14 válasza:
0%
nyakörv helyett inkább hám, majd később kb 1 éves korában lehet nyakörv, a kölyökkutyáknak még nem erős a csontozatuk így a nyakörv akár gerincproblémákhoz is vezethet!
2015. jan. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 éves koráig hámmal sétáltatod, gyönyörűen megtanul húzni, élmény lesz leszoktatni róla. Gerincbántalmak nyakörvtől??? Kedves első, hülyeséget nem kell beszélni...vagy fizetnek érte?


Az összeállítás jó. És jó a nyakörv - ha nem vol egyértelmű. Egy amstaffnak felesleges a kutyasampon meg kefe. Nyáron a meleg takaró is felesleges. Nem kell ezt ennyire túllihegni. Játék: kötél, amivel húzakodósat lehet játszani. Klikker a tanításhoz.

Kullancs ellen ki kell tapasztalni - én advantixot szoktam a kölykökre tenni, meg séták előtt lefújom őket Insecticide 2000rel.

2015. jan. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj...Kutyák nemzedékei nőttek fel nyakörvvel, gerincprobléma nélkül... Ha normálisan van használva (mondjuk nem engeded belenőni a húsába, mert ilyenre is láttunk már példát sajnos) semmi baja nem lesz. A hámban a legtöbb kutya csak húzni tanul meg, arról nem beszélve, hogy sokan ki is tudnak belőle bújni. A pórázfegyelmet nyakörvvel ajánlott megtanítani, amiből a legcélszerűbb egy műbőr vagy textil nyakörv, maga a póráz pedig jobb, ha egy erős textilpóráz, mert a bőr tapasztalataim szerint igen könnyen szakad és ha esetleg megcsócsálja is, igen hamar szét tudja rágni, míg a textil strapabíróbb egy kölyöknél - felnőtt kutyánál viszont nálam csakis a lánc póráz jöhet szóba. Az a legerősebb, legtartósabb és nem mellesleg még hatékony eszköznek is bizonyult már párszor, mikor egy-egy önsétáltató kutya a kutyá(i)mra rontott : olyan erejűt lehet vele ütni, hogy sikerült kivédenem vele nem egy támadó kutyát. De a lánc egy kölyöknek még nehéz, kiskutyánál bőven elég a textil is.


Ami a tápot illeti : amíg nem tudod, a tenyésztő mivel etet, felesleges bevásárolni belőle, majd ott úgyis elmondanak mindent, meg kaptok is egy keveset a kezdőcsomagban. Ha másra szeretnéd majd átszoktatni, mint amit a tenyésztő ad, az sem baj, de akkor is csak fokozatosan szabad, hogy ne terhelje meg a kicsi gyomrát. Nagy kiszerelésűt pedig első meggondolásra semmiképp nem ajánlott venni, ugyanis nem tudhatod azt sem, mi válik be neki, ezt tényleg kutyája válogatja. Lehet egy táp akármilyen hiper-szuperprémium, ha a kutyád nem eszi meg vagy nem bírja, tehát szerintem a kajavásárlással mindenképp várj még.


A játékok beszerzése jó ötlet, azokból próbálj minél strapabíróbbakat, mert elég veszélyes tud lenni a gyengébb anyagból készült játék, aminek a darabjait aztán a kicsi lenyelheti. Mondjuk előtte hagyni egyéb okokból sem tanácsos a játékait, egy viszont nem árt, ami tényleg bitang kemény (nem tud vele magában kárt tenni) és az tényleg olyan, hogy előtte is meritek hagyni, hogy ha rágcsálni támad kedve, inkább azzal tegye, mint akár a bútorokkal, kábelekkel, vagy bármilyen ön-és közveszélyes dologgal. Az én kis veszedelmemnek is van egy tömör gumi csontja, ami olyan hihetetlenül kemény, hogy egyszerűen nem tud lerágni belőle egy darabot sem, na az mindig előtte van és reggelente nem egyszer ébredek arra, hogy azt rágcsálja - ha az nem lenne, na akkor találna mást, de annak meg én nem örülnék :)


A kutyasampon szintén olyan, hogy lehet a tenyésztőre hallgatni, ő mit preferál (pláne, ha kiállításra is szánod a kutyát) ,de mindettől függetlenül a Zanni-féle samponokat, így az All Systems termékcsaládot tudom jó szívvel ajánlani. Kíméletes a szőrhöz és a bőrhöz, de nagyon jól tisztít, mi kiállítás előtt ezzel fürdetünk (bár igaz, más fajtám van - nekünk típusra pontosan az All Systems Professional Whitening Shampoo vált be) és csak jót tudok róla mondani. Mivel nagyon jó a hígítási aránya, egyszerre csak keveset kell belőle használni, így az ára sem olyan vészes, mert sokáig kitart és nem egy Panzi minőség.


A kefét neked kell kinézni, s mivel egy rövid szőrű kutyáról beszélünk, szerintem ezzel nem lesz probléma. :)


Kutyaágyhoz egy tipp : a műanyag kosár könnyű, kényelmes (megfelelő béléssel) és könnyen tisztítható, ezutóbbi nagyon jól tud jönni, ha pl tüzel a kutya, de egyéb okokból is praktikus. A belevaló szivacs viszont általában nevetségesen drága, főleg a minőségéhez képest, úgyhogy mi méretre vágattunk neki egy darab vastag szivacsot potom 1000 ft-ért, plusz a Fressnapfban vettem neki egy puha plédet 1200-ért és 2200-ből olyan ágyat varázsoltam neki, amilyet meg sem közelített volna az eredetileg bele való, 8000 ft-os szivacs...Úgyhogy ezt a műanyagkosár + házilag csinált bélés kombót tudom javasolni a kutya kényelme és a ti pénztárcátok szempontjából is. Persze, a kosárnak megvan a maga ára, dehát egyszer kell megvenni :)


A box is jó ötlet, de mindenképp a felnőttkori mérettel számolj és persze azzal, hogy ne csak ,,éppenhogy" férjen el benne a kutya, hanem kényelmesen, legyen elegendő helye némi mozgásra is.


A jutalomfalat rágcsák jók, nem árt pár mentásat is beszerezni a fogzás idejére - ez csökkenti a szájszagot - valamint a különböző fajta préselt csontok között is nézelődhetsz. Általában ezeket is a Fressnapf-ban veszem, mert ott elég bő a választék, viszont nálunk az InterSpar-ban kapható egy nagyon szuper préselt csont, ami kb. harmadáron van a Fressnapf-osokhoz képest és a kutyám kerek 1 óra 10 percig rágja, tehát nagyon le lehet vele kötni és összesen háromszáz forint, tehát javaslom, ennek nézz utána, nagyon megéri. Persze amíg nagyon baba, addig lehet ezeket hanyagolni, jutalomfalatnak megteszik a puhább rágcsák is.


Bolha-és kullancsirtó szerek: mi eddig Frontline-t használtunk és többé-kevésbé bevált, de ami a legjobban bejött, annak meg nem tudom a nevét...:D Mindenesetre állatorvosnál, állatpatikában kérdezősködj, nekünk is a doki javasolta, elég új cucc a piacon, szájon át bevehető, ízesített kis kerek akármicsoda, ami három hónapon keresztül olyan szinten védelmet nyújtott, hogy a kutyáimat még a szúnyogok is szinte elkerülték. Igaz, elég drága mulatság volt, mert egy közepes testű kutyámra volt 8000 ft, de nekünk nagyon bevált, ha esetleg beugrana a neve, leírom mindenképp.


És még egy utolsó tipp az edényekhez : vizes edénynek műanyag, kajásnak rozsdamentes acél edény a szuper, utóbbi nagyon könnyen, jól tisztítható és nagyon tartós, nem tudja a kicsi megrágni, kilyukasztani. Érdemes viszont olyat nézni, aminek gumi van az alján, hogy kaja közben ne járja be vele a fél étkezőt/udvart. :)


+ 1 pár apróság : egy biléta a nyakörvre, esetleg egy klikker, egy kakazacsi-tartó, egy szájkosár elkelhet majd még, érdemes ezek közt is nézelődni :)

2015. jan. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Értem, hogy időben szeretnél bevásárolni, de fél évvel korábban?

Nézegesd a választékot, de ne vásárolj semmit, aminek szavatossági ideje van.

Sampont is kb 1 év szavatossági idővel gyártanak, a kutyát meg nem kell napi rendszerességgel fürdetni, a sok fölösleges fürdetés árt neki.

Kullancsirtó, bolhairtó szintén nem korlátlan időtartam-garanciás, minek az még most?

Táp, bőrcsont - érdemes böngészni a választékot, de fölösleges még bevásárolni.

Nyáron nem fog a kutyád betakaródzva pihenni, télre meg ki is növi a bébi-pokrócot (ez persze attól is függ, milyen kutyáról van szó)

Kölyökkutyához szerintem rövid az 1 méteres póráz, kezdetben egy 3 méteres "Flexi" pórázon komfortosabban érzi magát (rövidre lehet venni, szükség szerint)

2015. jan. 2. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Harmas, inkabb a lancos porazt nw ajanld, nagyon nehez kezelni es balesetveszelyes is.
2015. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is amstaffom van.

Hámot semmiképp se használj, kölyköknek az állatorvosunk szerint nem való, egyrészt mert csak húzni tanul meg benne, másrészt púpos lehet tőle a kutya, mert ha húz, nem jól oszlatja el a súlyt. Flexi pórázt se vegyél. A póráz más néven "1,5 m hatalom", a flexivel pedig azt tanulja meg, hogy tekereghet, amerre akar. Sima nylon nyakörv és póráz egy kölyöknek tökéletes.

Játékot nehéz olyat találni, amit nem rág szét könnyedén. Az enyém 5 hónapos korában az extreme kongot fél óra alatt szétszedte, édesanyámtól kapott tescos tömör gumicsontja pedig régóta megvan, pedig nyúzza rendesen.

Kullancsirtó nálunk a frontline vált be, nyáron pedig Vectra 3D, ami szúnyogok ellen is jó (de ha van esetleg cicátok, Vectrát ne használjatok, mert cicára halálos lehet).

Kutyaágya nálunk egy rá méretezett matrac cserélhető huzattal, ezt szereti, a kosarába sosem feküdt bele.

Olyan terméket, aminek van szavatossági ideje (táp, sampon, stb.) majd csak közvetlenül a kölyök érkezése előtt vásárold meg.


Remélem, tudtam segíteni, és sok sikert a kutyushoz. :)

2015. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos hozzászólását! :)
2015. jan. 2. 12:06
 8/9 anonim ***** válasza:

a játékon tényleg ne spórolj!

mert ha rosszabb minőség,a legkisebb rágástól is atomjaira hullik!

lehet hogy nem tűnik fontosnak,pedig az.

mikor én az enyémnek vettem párszáz forintért,5perc nem kellett neki hogy szétszedje.

a drágább játékot is szét tudja kapni,de egy kicsivel nehezebben.

2015. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szintén amstaffom van, nálunk bevált a kong extreme. Samponból én a legolcsóbbat használom, bár hozzáteszem évente kb egyszer van samponnal mosdatva, pedig lakásban lakik, de mivel max poros vagy saras szokott lenni azt sima vízzel lemosom róla. A sok fürdetés csak árt a bőrének, a rendszeres fésülés és jó kajától gyönyörű selymes a szőre. Kullancs ellen expotot használok, még nem volt semmi gond, míg advantix mellett babéziás lett tavaly nyáron. Tápot még ne vegyél neki, ahogy már mondták bár én melegen ajánlanám a nyers etetést, sokkal kiegyensúlyozottabban növekszik tőle, nem nyomja meg annyira, mint sok méregdrága táp.

Hámot ne vegyél neki, ha csak nem vagy mazochista, és nem akarsz egy bivaly erős felnőtt staff után lobogni a pórázon. Csak gondold végig logikusan, ezek az állatok több száz kilókat húznak el hámmal, te meg sem kottyannál neki, márpedig hámmal nem lehet pórázfegyelmet tanítani. A lánc pórázt én nem csípem, sima textilt használok. Pórázból vehetsz valami drágábbat, azt úgyis használni fogod egy jó ideig, nyakörvből viszont még cserélni fogtok párszor, felesleges bőrt venni.

2015. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!