Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igy adnának nekem a kutyát...

Igy adnának nekem a kutyát menhelyről?

Figyelt kérdés
Most kertes házba lakom albérletben,innen ugye ha a tulaj mondja mennem kell. Igy adnának nekem kutyát hogy igy a házak változhatnak? Minden féle képpen kis-közepes méretű kutyát szeretnék,ha ugy adódna és panelba kéne költözni.Szerintetek igy örökbefogadhatnák? Volt már kutyám.
2010. febr. 4. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem igen.

Pláne ha biztos vagy benne, hogy nem akarnád visszaadni, hanem ha költöznöd kell, mindenképp olyan megoldást keresnél, hogy a társad veled maradhasson.

2010. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

persze, csak akkor olyan fajtát válassz, amit lakásban is lehet tartani, de a kis vagy közepes termetű kutyák többsége ilyen.


egyébként meg lakásba is ugyanúgy lehet örökbefogadni, a kennelnél bármi jobb...

2010. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahonnan anyukám hozott ott be volt írva a szerződésbe hogy albérletbe nem adnak. De lehet hogy más menhely nem ilyen.
2010. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát remélem adnának. Megkérdezezm a menhelyeket.Amugy 100% hogy nem hagynám ott a kutyámat sehol.
2010. febr. 4. 20:02
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
ha egyik menhelyen sem adnának, akkor az Illatosútról még mindig tudsz örökbefogadni, mert ott nincs ilyen kitétel.
2010. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti menhelyek többsége albérletbe nem ad kutyát. A vidékiek kényszerhelyzetben vannak, ezért ott előfordul, hogy adnak. A sintértelepeken pedig mindenki kap kutyát, akinek van személyije érvényes lakcímkártyával és ki tudja fizetni az aktuális regisztrációs díjat. A menhelyek azért hozták azt a döntést, hogy albérletbe nem adnak kutyát, mert ezeknek a kutyáknak nagyon nagy százalékuk visszakerül hozzájuk. Nem a gazdi hibája, hogy az új helyen nem tarthat kutyát, de sajnos nagyon sokszor előfordul (pláne mostanában), hogy a gazdi elveszti a munkahelyét és sürgősen olyan albérletbe kényszerül, ahol nem tarthat állatot. Ez a kutyák szempontjából rossz, hisz őket rettenetesen megviseli, hogy amikor már rendeződni látszik a sorsuk, megszeretik a gazdit, akkor visszakerülnek a menhelyre. Sokuknál, akiknek már a gazdi előtt is nagyon rossz volt az életük, ez egy nagyon nagy törést jelent, amit évekig tartó rehabilitációs munkával lehet csak enyhíteni. Szóval nagyon nagy felelősség egy hányattatott sorsú menhelyi kutyát bevállalni, az ő érdeküket kell szerintem elsősorban nézni.
2010. febr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne az igen/nem-et nézd, hanem a kutya érdekeit.

Ha kirak a főbérlőd, és nem találsz kutyás albérletet azonnal? Mi van, ha nem tudod magaddal vinni a kutyát?

Ilyeneket gondolj át, és ezek fényében dönts.

Én menhelyen dolgozom, és rengeteg kutya került már be "családi körülmények megváltozása" indokkal. Örökbe adott kutyánk is visszakerült azért, mert nem engedték a kutyát az új helyen.

Csak akkor fogadj örökbe, ha biztos vagy benne, hogy a kutyát bármi áron, de mindig magaddal viszed.

2010. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!