Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy staffordshire terrier...

Egy staffordshire terrier keverék mennyire lenne jó választás?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de leírok mindent, hogy lehetőleg senki ne essen nekem és hogy lássátok, tényleg komolyan érdekel a dolog. :)

Ahol én élek, a menhelyeken nem sok kutya van (nem Magyarország, tehát nem tudok a szomszéd városba átmenni és keresni másik helyet, itt minden városban ez van). Már egy ideje gondolkozom, hogy esetleg onnan hozzak, viszont nem egyszerű találni megfelelőt, mert már van egy macskánk és a legtöbb menhelyi kutyánál vagy fogalmuk sincs, hogy reagálna, vagy egész egyszerűen kijelentik, hogy macskával nem tartható együtt. Szerintem érthető, hogy a cica épsége a legfontosabb szempont. Tehát marad az az 1-2, akiket egyértelműen lehet macskával tartani, viszont többségében nagyon apró termetűek, amilyet nem szívesen fogadnék örökbe, vagy a kölykök.

Viszont errefelé a menhelyi kölykök többsége staffordshire terrier keverék valami oknál fogva. Eddig csak kisebb termetű, komoly problémáktól mentes kutyáim voltak. Egy welsh terrier bohóc és egy tacsi, akivel az egyedüli probléma az volt, hogy kicsit makacs volt és ha látta, hogy lehetett, átvágta az embert. Mindkettő békés, bújós, teljesen jól kezelhető kutya volt, bármit csinálhattunk velük.

Mennyire lenne nagy falat egy nagyobb testű, erősebb kutya? Nincsenek ellenérzéseim, tetszenek, de mivel nem volt még nagyobb kutyám, nem tudom mennyire jó ötlet elhozni egyet. (Nem, nem most rögtön, csak gondolkozom rajta.)



2014. nov. 4. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet, csak tudd neki biztosítani azt, amire szüksége van.

Terrier, ez két dolgot jelent: lételeme a mozgás, és makacs, konok típus ami hamar a fejedre nőhet.

Nem olyan nagy falat mint mondjuk egy Roti, de fel kell kötni a nadrágot ha az ember kifog egy viszonylag dominánsabb ebet, hogy ne nézzen hülyének. :D

Az jót jelent, hogy volt tacsid is, és átláttad hogy néha át akar vágni - így azért tudod mi fán terem a kutya nevelése. A macskáról sajnos nem tudok nyilatkozni.

Szóval ha fel vagy készülve a következetes nevelésre (amire minden fajtának szüksége van egyébként) és mozgatnád rendszeresen, szocializálnád, akkor vágj bele nyugodtan. Sok boldog kutyás évet. :)

2014. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Naná,, hogy átláttam, már a szeme sem állt jól, mikor valami hülyeséget tervezett. :) Amúgy itt én vagyok a "szigorú", a macskán is látszik, hogy a lakótársammal sokkal többet enged mege magának, mint velem, szóval azzal nem lenne gond, hogy túl aranyos és nincs szívem fegyelmezni.

A menhely weboldalán van most eg 8 hónapos kislány kutya, staff keverék természetesen. Ha lenne pénzem (itt egy menhelyi kutya kb. 150-170.000), tuti elmennék megnézni, mert nagyon helyes. Elvileg egy baromi szelíd, nagyon kedves, nem domináns kiskutya. Az egyedüli hibája, hogy elég nagy és ez miatt kicsit ügyetlen és nem érti még, hogy erős.

2014. nov. 5. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!