Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya és Dobermann...

Német juhászkutya és Dobermann jó ötlet?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy csodálatos német juhászkutyám, de sajnos ő már elég idős. Lassan 13 éves lesz.


Nézegettem a kutyusokat, ez a két fajta ami nálam szóba jöhet.


Az érdekelne, hogy hogyan jönnének ki egymással? Két fiú kutyust szeretnék. Ez a két fajta megférne egymással?


Az rossz ötlet ha először csak az egyiket hozzuk és mire kicsit megneveltük akkor a másikat? Vagy egyszerre legyen két kiskutya és együtt nőjenek fel? Nem sok az, tudnék velük foglalkozni egyszerre kettővel? Időm az lenne rá, csak sosem volt egyszerre több kisállatom. Ha volt is kiskutyánk a többiek már felnőttek voltak.


Ha egy német juhászom és egy dobermann-om lenne akkor ők védenék a házat rendesen? És engem is?

Örülnék ha valamennyire egymást is "fedeznék", védenék.


A dobermannal megoldható, hogy kissé lazán neveljem? Úgy értem a német juhászomat is mindig úgy neveltem, hogy legyen saját személyisége. Nem parancsolgattam, egyenlő félként kezeltem. Ha valamihez nem volt kedve elfogadtam nem erőltettem. Sokak szerint nem fogtam elég szigorúan, de szerintem így lett jó, mert nagyon drága aranyos kutyus. Hatalmas szíve van, nagyon különleges kutyus. Szólnom sem kell egy pillantásból tudja mit akarok.

Egy dobermannál ez megoldható? Nem volt még ilyen kutyához szerencsém, nem tudom milyen a személyiségük.

Megbízhatóak ők is?


2010. febr. 4. 22:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire érthető. Úgy gondoltam, hogy majd ha a mostani után másik kutyust szeretnék akkor hoznék 2t. Szóval nem a mostani kutyusom mellé lenne a dobermann.
2010. febr. 4. 22:12
 2/13 A kérdező kommentje:

A D. személyiségére pedig azért kérdeztem rá, mert felmerült bennem, hogy ha úgy nevelném mint a mostani kutyusomat, lehet hogy ez a fajta nem jól tűrné és esetleg ellenem fordulna vagy nem is tudom.

Nem félek a kutyáktól és elég főnökösködő, utasítgató is vagyok. Csak szeretem őket barátként kezelni, nem kihasználni.

Viszont fontos lenne, hogy megfelelően őrizzék a házat/kertet és ha valaki bejön leszereljék.

2010. febr. 4. 22:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a dobermann nagyon domináns kutya, így két kant nem tanácsolnék semmi esetre sem. Az más a helyzet, ha az egyik kisebb termetű(egyik ismerősömnek egy dobija és tacsija van,mind2 kan). De ált a domináns kutyák nem bírják egymást, sok a verekedés :( Más lenne az eset, ha 2 szuka lenne, de ahogy olvastam, te kant szeretnél.

Ha nem volt még dobid(elég makacs fajta,néha önfejű-vagyis alkalmi süket, és könnyen a fejedre nőhet,ha nem a megfelelő kezekben van), én azt tanácsolom hogy mikor még kiforróban van a személyisége, menj el veloe egy kutyaiskolába. Sokat segítenek, és könnyen összeszokhattok. Amúgy én maximálisan ajénlom a dobit,imádom a fajtát,de csak a megfelelő kezekben tudja kibontakoztatni csodás egyéniségét.:) keresd fel a netboard-t,és érdeklődj bátra a tenyésztőknél is, ha van kérdésed velük kapcsolatban.

2010. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

megint én. Ne hagyd, hogy a fejedre nőjjön:) mindig tudja, hogy te vagy a falkavezér, és nem lesz gond. Ha átveszi az irányítst(vagy hogyha ő ezt is gondolja), akkor bizony elég akaratos tud lenni. A kutya az ember leghűségesebb barátja, és a dobi ugyebár egy kutya. Ne hallgass azokra, akik azt mondják hogy embereket tépnek szét stb. Ott tudod mindig a gazda a hibás...csak könnyebb a kutyára fogni :) Nincs rossz kutya, csak rossz gazda, ezért tanácsoltam, hogy kérd ki a tenyésztők véleményét, hogy segítsenek neked információkat adni a fajtával kapcsolatban, meg stb :)

És ha nem hiszed, hogy a dobi milyen jó barát lenne (nem csak házörző), akkor dobj egy emailt, és küldök képeket, amik ezt alá is támasszák :)

2010. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, én mindenképp kan kutyákat szeretnék. Valahogy a lány kutyusokkal nem vagyok egy hullámhosszon, tudom volt nem egy kutyánk.

Abban bízom, hogy ha együtt nőnek fel akkor talán nem bántanák egymást. A mostani kutyusom is együtt nőtt fel a macskáinkkal és együtt alszanak. Más cicákat viszont bántani szokott. Persze ez más dolog, tudom.


Kutyaiskolába egyébként is szeretnék menni, jó dolognak tartom.


Engem nem zavar, ha akaratos, csak érezze jól magát és őrizze a házat. Néha nyugodtan hisztizhet, engem az ilyesmi nem szokott zavarni :) Mondjuk nem tudom, mert a mostani kutyusom is ilyen, sokszor nem érdekli, hogy hívom vagy beszélek neki. Viszont szerencsére ha ideges vagyok vagy komoly dologról van szó akkor mindig szó nélkül ugrik. Ilyen esetekben nyilván bosszantó lenne, ha nem engedelmeskedne a kutya.


Egyetértek, szerintem is a kutya mindig okkal támad. Ha rosszul nevelik, bántják nem kell csodálkozni semmin.


Rendben, megy az e-mail.

2010. febr. 4. 22:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet oldani. Gondolj bele akkor pl a tenyészetekben hogy bírják egymást az ilyen kutyák? Nem hiszem hogy mindnek külön háza van és sose látják egymást!

Viszont a hozzáállásoddal baj van! Vagyis lehet hogy nem néztél jól utána a dolgoknak! Ha a kutyád megneveled, irányítod attól neki még ugyanúgy lesz személyisége! Ha betartod a ma elfogadott elveket, akkor nem elveszed a kutyád személyiségét, hanem még nagyobb teret adsz neki, biztonságban tudhatod őt, más kutyákat és embereket is! Szerinted jó lesz ha a kutyádnak szép egyénisége van de elcsapja az autó mert neki épp olyan kedve van hogy nem jön vissza? Olyan nincs hogy egyszer megköveteled az engedelmességet, máskor meg nem! Vagy jobb akkor ha a nagy egyénisége miatt nem engedheted szabadon mert nem jönne mindig vissza? A jólnevelt kutyáknak mindig nagyobb a szabadsága végül, ez bizonyított! Manapság a kutyákat modern módszerekkel nevelik, a gazdával egy csapatot alkot, semmire sem kell őket kényszeríteni, mindet ők akarják csinálni. És hidd el hatalmas kutyák. Nézd meg a neten a munkakutyákat, akár nj, akár dobermann, ha azt mondod azoknak nincs egyénisége mert csettintésre ugrik akkor veled baj van. :)

A kutya falkaállat, rangsorban él. Nála NINCS olyan hogy egyenlőség. Vagy följebb vagy lejjebb van. Két lehetőség van. Vagy olyan szelíd természetű kutyád van most aki ennyi neveléstől elfogadja hogy te vagy a főnök, vagy egyszerűen nem keveredtek olyan dolgokba ahol ki kéne mutatnia azt hogy ő! De ez nem lesz ám így a másik két kutyánál! Főleg nem a dobinál! A kutyának azon kívül hogy veszélyes ha nem neveled meg, lelkileg is fusztráló. Ő ezt nem élvezi, a háziasítás során kialalkult benne a hajlam hogy alárendelt legyen, mert így sikeres az együttműködés. Kutya akkor nyugodt és boldog ha tudja hogy van egy főnöke aki vigyáz rá és megmondja hogy mikor mit kell csinálnia! Ellenkező esetben sok gond lehet, főleg az említett fajtákkal.

Ami azt illeti, szerintem jobb ha nem egyszerre veszed őket. Mert úgy könnyebb nevelni neked. Ha már az egyik elég jólnelet és beilleszkedett, akkor megveheted a másikat. De persze ha mindenképpen így akarod akkor veheted egyszere is. A lényeg az hogy figyeld meg a kettő közül melyikük a főnök, és bánj velük te is úgy! A kutyáknál az kap mindig jobbat és többet aki feljebb van. Kegyetlennek hangzik de ők nem emberek. Mindig a rangsorban feljebb levőt etesd, simogasd, foglalkoztasd előbb! Persze csak magad után.

A dobermann nem olyan kutya mint a német juhász. Máshogy kell nevelni. Mondhatnám hogy nem olyan egyszerű kutya. Szerintem mindneképpen fogadd meg, és ne úgy neveld őket mint a mostani kutyáid, mert abból baj lehet. Én nem kockáztatnék, biztosra mennék, és a rangsor beválik.

2010. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmazok és félreértettél. Én is fontosnak tartom a nevelést.


Én ilyesmitől nem tartok. Ha sétálni megyünk csak pórázzal. Itt van a nagy kert, a kaput pedig zárjuk, ráadásul nyugodt környék is, nem eshet baja. Embereket se tud megtámadni.


Nem azt mondom, hogy nincs egyéniségük, az ilyen kutyák valóságos hősök.


Köszönöm a részletes választ. Akkor valóban inkább jobban megnevelem őket, épp ezt akartam tudni, hogy okozhat-e ennek hiánya problémát. Hasznos volt a válaszod.

Talán jobb lenne, ha az egyik kicsivel előbb megérkezne így talán a később érkező kutya is jobban felnézne rá.

2010. febr. 4. 22:51
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A két legszebb kutyafajta a számomra!Az én kis drágám e kettő keveréke volt,és olyan okos,hogy lekörözte a fajtisztákat is!Az ő szülei is úgy nőttek együtt,bár ők egy pár voltak,de nem volt köztük semmi,csak néha a szokásos kutyamarakodás!A legjobb válaszás!Csak ajánlani tudom! :)
2010. febr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
amúgy a kutya személyisége nem fajtától függ,hanem a szüleitől..hogy milyenek voltak a felmenői..én at mondom,hogy amikor mindkettő kicsi,úgy kell összenevelni őket..de kérdezz meg egy szakembert,állattenyésztőt,mielőtt hülyeséget mondanék..
2010. febr. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hiába nőnek fel együtt, a tesztoszteron összeugraszt két kant időről időre... A dobbermann kifejezetten ilyen gazdihoz való, mint te. Ahhoz erős kezű ember kell, az nem a család bohóca, úgy mondják "egygazdás kutya". És tényleg. Én 5 éves voltam, mikor a Dobbermannunkhoz lett egy németjuhászunk, nagyon jól kijöttek egymással, de mi, gyerekek sosem maradtunk velük egyedül. Egyértelműen csak apunak engedelmeskedtek, a többi emberen átnéztek...
2010. febr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!