Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítása. Mikor?

Kan kutya ivartalanítása. Mikor?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez előkerült 50x már, mindenkinek megvan róla a saját elmélete, és nem találkoztam még két emberrel, aki ugyanazt mondta volna erről. A kutyám most 5 hónapos, német vizsla keverék, rendkívül jól szocializált, nyilvános parkokban sok időt tölt més kutyákkal, békés, nem agresszív, de azért szeret dominálni. 4 hónapos kora óta jelölgeti a fákat felemelt lábbal.


Szóval van, aki azt mondja, hogy kan kutyát nem kell feltétlenül ivartalanítani.


Ugyanakkor a többi kutyás meséli a rémtörténeteket, hogy halálfélelemben rohant a kutyája után tözelési időszakban, mert se kép, se hang, vagy vérre menő harcokba bocsátkozott.


Van, aki azt mondja, hogy 6 hónap körül ideális már a kutyát ivertalanítani, mert sok rossz szokás nem alakul ki.


Van, aki azt mondja, hogy ne ivartalanítsuk 6 hónaposan, mert 6-12 hóna között jó szokások alakulnak ki, és bezárnánk őt egy fejletlenebb korba.


A kutyámnak van egy "személyi edzője", egy tréner, aki gyakran segített és segít nekem - nagyon nagy hasznát vettem eddig is -, aki azt mondja, látván a koránál kicsit fejlettebb viselkedését, hogy 7-8 hónaposan meg kéne csinálni, mert pokoli nehéz lesz vele, és neki is jobb lesz így, főleg, ha ennyit van nyilvános parkban kutyák között.


A kutyákhoz szintén értő, tapasztalt munkatársam meg azt mondja, hogy nehogy 1 éves kor alatt megcsináljam, mert örökre gyerek marad a kutya, nem nő fel, ne hallgassak a trénerre, mert nem az én kényelmi szempontjaim számítanak, hogy ne kelljen utána rohangálni, mert nem kellemes, mert nem kanapét vettem, hogy kényelmes legyen. Ne heréltessem ki feleslegesen idő előtt.


És még meganyi érv. Szóval nagyon össze vagyok zavarodva és nem tudom, mi a jó megoldás. Nyilván itt sem lesz egyetértés, de hátha jönnek jó érvek pro és kontra is. Előre is köszönöm!


2015. jan. 5. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Döntsd el, mi a fontosabb. Nyilván más kategória, ha a kutyád elszökik és véresre verik, esetleg meg is öleti magát a szukák után koslatásban, vagy ha egy kicsit "gyerek" marad. Ami alatt egyébként általában azt értik, ami a könnyebben kezelhetőség: nem lesz nagymellényű, nagypofájú, tipikusan és látványosan "kanos" kan. Én nem hezitálnék rajta sokat, az élete fontosabb, mint az, hogy lehessen vele arcolni, hogy milyen kemény kutya.
2015. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ráadásul a leírásod alapján most se kell félteni, elég tökös ő ivarérés nélkül is.
2015. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképp megvárnám az ivarérést, de leginkább a 2 éves kort (nagytestű kutyánál akár a 3 éves kort is), azután ivartalaníttatnám csak. Nem tudom, hogy miért gondolják úgy páran, hogy az ivartalanított kutyákkal könnyebb, mert ez azért nem így működik, hogy ivartalan és akkor már teljesen kezelhető. Egy kutyát nevelni kell, nem sokat számít, hogy ivartalan, vagy sem, pláne egy egyébként nem domináns fajtánál. De ez az én véleményem, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.
2015. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kutyák sosem nőnek fel igazán. A háziasításból adódik, hogy egyes kölkökre jellemző viselkedést megtartanak.

Én a trénerre hallgatnék, gondolom pár kutya már átment a keze közt és tudja miről beszél.

2015. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Ivarérés után, amikor már teljesen kifejlődött és beérett agyban is!
2015. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!