Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya azt olx-en van...

Ha egy kutya azt olx-en van hírdetve 100 % hogy nem fajtatiszta?

Figyelt kérdés
2015. jan. 5. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem 100%, de a tenyésztők nem szoktak ilyen helyeken hirdetni.

Egyébként nem abból lehet látni, hogy fajtatiszta-e, hogy hol van hirdetve, hanem hogy van-e törzskönyve.

2015. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
10%
Nem, egyáltalán nem. A barátnőmnek is szült a kutyája és sajnos csak 2 kölyök született. (Mindegyik fajtiszta volt.) de oda rakták fel, a régi apródra mert ott eladták. Szerintem érdeklődj a hirdetőnél.
2015. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben. Tenyésztő válogatja hova teszi fel. Láttam én már 200 ezer forintos kutyát olx-en, mestertenyészetből és egy elég híres kennelről volt szó. Meg sok felnőtt kutya is van fenn tk-vel. De mindenféleképpen érdemes a hirdetésben szereplő honlapot megnézni, mert ugye normális tenyésztő azért azt is odabiggyeszti, és akkor tudsz tájékozódni a kutyákról.
2015. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
100 kutyahirdetésből 1-2 tenyésztőtől van.
2015. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk nem annyira nagyon drága (100000 alatt van akár sokkal is) akkor elég valószínű hogy nem fajtatiszta, ugye?
2015. jan. 5. 22:16
 6/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb tenyésztő nem hirdet ilyen helyeken, de én is láttam már egy-két olyan hirdetést, ahol neves tenyészet hirdette az almot, tehát nyilván ilyen is előfordul, bár ez a kevésbé jellemző. Nem tudom, milyen fajtát szemeltél ki, de 100.000 ft alatt külföldi fajtát nem kapsz, tehát ha pl 40-50ezer ft-ért hirdetnek egy hasamra ütök, labrador kölyköt, akkor az minden bizonnyal nem rendelkezik törzskönyvvel, sem eü szűrt felmenőkkel, stb. A magyar fajták viszont már 50 ezer ft körül kezdődnek, ez esetben még akár fajtatiszta is lehet a kiskutya, amit a hirdetésben láttál - bár a hirdetés címe, szövege is nagyon árulkodó sokszor. A legtöbb szaporító helyesírási hibákkal, igénytelenül fogalmazza meg a hirdetés szövegét, ha egyáltalán ír hozzá valamit, de olyan is van, hogy hibásan használnak egy-egy szakkifejezést, pl ,,gyöztes szülőktől csampion kiskutyák" vagy alapból a kan-szuka fogalom ismeret számára, csak ,,yorki kiskutyák, kisfiuk-kislányok vegyesen eladók" tehát az ilyenek azért árulkodnak. A fotók úgyszintén, nem mindegy , hogy rendbe tett környezetben fotóz egy tiszta, ápolt kölyköt, akár már hozzáértő módon beállítva, előnyösen, vagy egy koszos, rendezetlen háttérrel egy koszos, borzas kölyköt, akár előnytelen beállításban. Mindenesetre ha nagyon nem lehet megállapítani, egy telefont vagy egy mail-t megér a dolog.
2015. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó nevű tenyésztők is, akik hirdetnek, de a legtöbb az szaporító. Kérd el a szülők papírjait, kérdezd meg, hogy melyik kennel. Egy tenyésztőnek van bejegyzett kennelje, ad szerződést, számlát, garanciát vállal a kiskutyákra. A tenyésztőt érdekli, hogy hová kerül a kiskutyája ezért ő is tesz fel neked kérdéseket, nem adja el fiatalon, a 8 hetes kor is határ eset.

A fajtaklubnál is érdeklődhetsz a tenyészet felől.

2015. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor 100% a fajtatisztaság,ha Tk es a kutya.Nem csak elmėletben,meg nem csak a szülők,hanem a kölyök.Láttam ott is kamu hirdetést ilyen összeggel,meg olyan vérvonal emlegetésével,de az csak a hiszékeny vagy kevéssé informált vevőket próbálja lehalászni.persze vannak időnként valós hirdetések is,de azok egyértelműek.Legjobb megnézni a kenneleket és törzskönyvvel eü garanciával megvenni a kiskutyát.Ha még ivartalanítási kötelezettséget is vállalsz,akkor olcsóbban is megveheted,mint egy ivaros példányt.ha ismered az összes trükköt az ilyen kutyák eladásánál,akkor sincs rá garancia,hogy egészsėges kutyát tudsz választani,ami felnőve is olyan lesz,mint az áhított fajta,csak a Tk +eü garancia+lecsekkolt tenyésztő.
2015. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!