Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég lesz e kifejlett koráig...

Elég lesz e kifejlett koráig egy komondornak egy olyan kutyaház, ami belül 90 cm magas, és 80*83 cm alapterületű? Ezenfelül kell e szigetelni és ha igen, hogy a legjobb, amit nem szedne széjjel? Vagy ez már túlzás egy ilyen juhászkutyának?

Figyelt kérdés
Úgy tudom elég szilaj fajta , de a mostani szeles mínuszokban már belement a házba. Én mindenesetre szilajra szeretném nevelni, de azért nem akarom hogy megviselje az egészségét.A kutyaházat megemeltem egy pár cm -rel, így a víz nem éri az alját, de a rongyokat, vagy amit beteszek neki, mindig kiszedni játszani magának...

2015. jan. 6. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég. Hasonló méretű háza van a komondoromnak, bár csak nagyon nagy eső idején megy be. A hideg, a hó vagy kisebb eső esetén nem megy be, általában a betonon vagy a földön fekszik olyankor.
2015. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem így leírva elég kicsinek tűnik az ól, de majd kiderül, elég lesz-e neki :) Én nem tennék bele neki rongyot, úgyis kiszedi. Ha már mindenképp akarsz valamit, akkor inkább szalmát, de egy komondornak felesleges, neki bírnia kell az ilyen időt, persze hacsak nem nagyon kölyök még. Szigetelni is felesleges (esetleg akkor, ha majd nyírni akarjátok), de ha mindenképp akarod, úgy a legjobb, hogy két lap közé teszed be a hungarocellt. Tehát pl. ha osb-ből van az ól, akkor két osb lap közé szokták betenni a szigetelést, így nem tudja kiszedni.
2015. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy ellenálló fajta, de szerintem a juhászok kutyái sem a szabad ég alatt aludtak semmi nélkül, hanem az állatok között az akolban, istállóban, ahol azért ritkán megy 0 fok alá a hőmérséklet. Én szigetelném neki, abból baj nem lehet, legalább fel tudja fűteni.


Ha feltétlen rongyot akarsz, leszögelheted, de nem tartom jó ötletnek, mert a vizes láb, szőr miatt átnedvesedik, megfagy, majd a kutya alatt enged ki... Szalma inkább, de akkor kell egy küszöb. A tanyasi komondorok, amiket ismerek, mind imádnak a szalmába belefeküdni - és ugye mondanom sem kell, hogy inkább az istállóban alszanak, mint a kutyaházban.

2015. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem is elég. a komondoromnak is kb. ekkora, nála szőnyeg, kabát, stb. van az egyik ólban. hogy ne fújjon be a szél, az ajtóra is szegeltem egy plédet. már most sokszor csak az orrát látom a kicsinek kilógni a házából. a másikban pedig szalma van. na, azt nem nagyon használja...
2015. jan. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!! Egyébként még kölyök és 9 hónapos most 43 kg-val.Szalma el fog benne férni, mert van pereme annyi.
2015. jan. 6. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!