Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem jutunk egyrol a...

Miert nem jutunk egyrol a kettore a neveleseben?

Figyelt kérdés

1 eves keverek kutyank van. Menhelyrol fogadtuk orokbe. Hallgat a nevere megtanult szepen jatszani s gyerekekkel. Megtanulta, hogy a hazban nem ugat es ha eroteljesebben raszolok magy megall es figyel vagy leul. Tudja hogyan jelezze ha pisilnie kell (ezt en tanultam, hogy O hogyan jelzi).

Nagyon edes nagyon cuki de setanal nem lehet elengedni, mert nem behivhato ha megjelenik egy masik kutya. Perobal pajtizni de mindig veszekedes lesz a vege mert tul nyomulos/ramenos. Hogyan lehet megtanitani, hogy az elso szora jojjon meg ha palotapincsik hullanak az egbol akkor is?!


2015. jan. 6. 22:04
 1/6 anonim válasza:
0%

Miért engeditek el?

Pórázon nem lehet sétáltatni?

Nem csak a másik kutya lehet a baj, hanem egy autó pl. Vagy nem látod, hogy mit eszik, mibe szagol bele... És sajnos már egyre több helyre tesznek le mérget.

2015. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kutyasetaltatora visszuk, de nincs korul keritve (de jo messze van a legkozelebbi auto ut) itt szerencsere nem olyan kegyetlenek az emberek , hogy mergezzek a kutyakat (kulfold) es nincs koborkutya sem.

Igazabol mindenki elengedi a kutyajat es szepen setal a gazda mellett vagy labdaznak. Csak mi nem tudjuk elengedni mert szelaburdi es nem behivhato.

2015. jan. 6. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:

A behívás sikeressége a tekintélyeden múlik.

Az a baj, hogy ez egy olyan komplikált dolog, amit nem lehet egy gyik válaszban leírni. Mondhatom, hogy csinálj dominanciagyakorlatokat, de ha csak azokat csinálod, nem feltétlen hoz változást.

Így leginkább egy jó kutyasulit lehetne javasolni.

Addig pedig ne engedjétek el teljesen, hanem kössetek rá egy 10m-es szárítókötelet/nyomkövető pórázt. Így ha elindul valamerre, vészhelyzetben még mindig rá tudsz lépni a földön a kötélre.

2015. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most úgy gyakorlom a kutyámmal, hogy ráteszem a porázt,(úgy értem ráteszem a hátára, hogy nem fogom (persze ez attól is függ mekkora kutyád van :D), vagy hogy csak nagyon lazan fogom, mintha nem is fognám) és amint el akar menni, ha pl másik kutya jön, viszahúzom, és erélyesen rászólok, hogy marad, ha pedig nagyon húz, kicsit rácsapok... Nem tudom, ez kinek mennyire jön be, de nekem egyelőre beválik, és egész jól haladunk. :)
2015. jan. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van 5meteres porazunk. A menhelyrol kertunk mar segitseget es azt mondtak adjunk meg idot neki mert nagyon fiatal meg. Most persze nem engedjuk el, vagy ha megis azonnal megfogjuk ha jonnek mas kutyasok. O csak jatszani menne de valoszinuleg nem jol kommunikal mert mindig tamadjak (ivartalanitott szuka) o meg vedi magat.
2015. jan. 7. 09:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor pláne suli, ott jó eséllyel ezen az utóbbi problémán is tudnának segíteni.
2015. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!