Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Levél a tenyésztőnek? (Többi...

Levél a tenyésztőnek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sportra szerernék kutyát venni a közeljövőben, már hónapokkal ezelőtt kinéztem egy nagyon szimpatikus kennelt, és szeretnék érdeklődni az ezévi alom felől, de nem tudom hogy fogjak hozzá a levélhez. Miket szokás írni bele? Mivel kezdjem? Miket írjak magamról?

Még annyit, hogy elég fiatal vagyok (16 éves leszek), ha ez számít (de van már kutyás tapasztalatom).

előre is köszönöm a válaszokat.


2015. jan. 7. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Én inkább felhívnám a helyedben és elmennék hozzá egy beszélgetésre. Ott könnyebb hozni a témákat, meg egyébként is, egy normális tenyésztőnél feltétel is a személyes találkozás!
2015. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Én fiatalabb vagyok nálad, és én magam intéztem el a kutyavásárlást, csak a szüleim vittek el a helyre.

Én ezt írtam:

Tisztelt Cìmzett!

Èrdeklődni szeretnèk hogy kaphatò-e jelenleg xy kiskutya Önnèl!

Ès ha igen, milyen idősek?

Tisztelettel, xy

Én ezt írtam. Ezután visszaírt, írta hogy van, és akkor megkérdeztem szuka vagy kan.

Nem kell hosszú levél, de az első levélben odaírhatod hogy sportra szeretnéd a kutyát.

2015. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Második válaszoló vagyok:

Majd miután megírta hogy szuka vagy kan, van-e, telefonon beszéltünk (vagy is a szüleim). Kérdezte hogy milyen helyen lenne, kertes ház-e... Az ilyet jobb telefonon, de előbb érdeklődd meg, egyáltalán van-e.

2015. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tenyésztő vagyok, és sportra tenyésztek.

Amit rettentően nem szeretek, amikor azt se tudom ki fia ki borja és szuka után érdekéődik. Én azokat preferálom, akik már az első alkalommal bemutatkoznak, bemutatják a kutyás múltjukat, ha volt már az adott sportban kutyájuk akkor küldenek róla videót - tehát felhoznak valami érvet maguk mellett miért kéne őket választanom.

Ezek után írnak arról, hogy miért az én kennelemet választották. Nem dicséretre várok ilyenkor, félre értés ne essék, hanem arra vagyok kíváncsi, h mennyire van képben a vonalról, amit tenyésztek, az ilyen kutyák igényeiről, tulajdonságairól mennyit tud. Valamint szintén jó ha leírja, h ő mit vár el a leendő kiskutyától - mert ha egyáltalán nem egyezik azzal mint amilyenek lennének, akkor már az elején lehet azt mondani, h máshol kutyával jobban járna, mert... Illetve megemlíteni, h szukát vagy kant szeretnél-e - esetleg mindegy.

2015. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kovács József (tenyésztő)!


Kiss Péter (te neved) vagyok és szeretnék érdeklődni az idei alom felől. Mikor várhatóak az idei évben kölykök ill. ha vannak, mennyi kan és mennyi szuka van az alomban?


Magamról pár szóban:

16 éves vagyok, 5 éves kutyás tapasztalattal rendelkezem. Buksi nevű franciabulldogommal és Pityu nevű magyar agarammal egy 6 hektáros telken élek, napi szinten 4 órát képezem őket, Buksi kutyámmal az xy agility (:D)versenyen többszörös bajnokok vagyunk. A kutyákkal való közös sport a szenvedélyem. Nagyon fontosnak tartom a megfelelő, pozitív módszerekkel történő nevelést, a kutya-gazda közötti megfelelő és harmonikus kapcsolat kiépítését, valamint a megfelelő élettér és egészségügyi ellátás biztosítását, blablabla.


Az Ön kennelje felkeltette az érdeklődésemet, a leendő kutyámmal versenyszerűen sportolni szeretnék.


Tisztelettel:

Kis Péter

2015. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én e-mailt írtam, amiben egyeztettük a személyes találkozót is. Bemutatkoztam, leírtam milyen körülmények közé szeretném (bent vagy kint tartod), milyen kutyával milyen tapasztalatokat szereztem, milyen célra szeretném a kölyköt, miért tetszik a fajta és miért éppen az ő kenneljét választottam. Én 21 éves voltam akkor. Mivel 16 vagy, érdemes a szülőket is bevonni, legalább azt megemlíteni, hogy nem csak úgy önkényesen viszel haza kutyát, hanem megbeszélted velük.


Az én kutyám tenyésztője olyan honlapot csinált, ahol alomtervek és jelenlegi kiskutyák is fent voltak. Szerencsére csak pár hónapot kellett várnom a szimpatikus párosításra. Az is lassan telt el. :D 5 hetesen lefoglalóztam a kiskutyám, ez volt az első személyes találkozás, 8 hetesen pedig elhoztam.

2015. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És nem fogja rossz néven venni, ha esetleg már így elsőre is egy regényt írok?:/
2015. jan. 7. 22:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fogja. Sőt. :)
2015. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja. Sőt.
2015. jan. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!