Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó válaszlevél a tenyésztőnek?

Ez jó válaszlevél a tenyésztőnek?

Figyelt kérdés
Írtam egy viszonylag hosszú levelet a tenyésztőnek, beleírtam hogy az adott fajtával és a kutyákkal kapcsolatos ismereteimet, bemutatkozás, mindent és érdeklődtem hogy tervez-e a jövőben almot, illetve hogy milyen feltételeknek kell megfelelnem, hogy ha tőle szeretnék kiskutyát. Három hét után rövid válasz jött: év végére terveznek almot, és ha érdekel akkor tartsuk a kapcsolatot. Erre szeretnék írni egy válaszlevelet, csak hát, lehet bénán fog hangzani, de nem tudom mit írhatnék. Az addig oké, hogy köszönöm a választ és igen, természetesen érdekel. Érdekelne az hogy hogyan zajlik a kiskutyák vétele, abban a 8 hétben mit kapnak meg, vannak-e szocializálva, mivel teteti őket kell-e foglalót tennem meg ilyenek. Vagy várjak ezzel, amíg aktuális nem lesz? Ahogy facebookon néztem most biztosan elfoglalt, mert sokat jár kiállításra meg sokat utazgattak a családdal is. Facebookon is bejelöltem ismerősnek, de nem jelölt vissza (igaz, ott írtam az első levelet és arra sem válaszolt ott, csak emailben), megemlítsem neki, hogy bejelöltem és ha gondolja akkor jelöljön vissza, hogy naprakészen értesüljek a "híreiről"?

2013. szept. 16. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Én mikor visszairt nekem a tenyésztő, utána feltettem minden kérdésem. Normális tenyésztő még örül is neki, hogy ennyire érdekel és foglalkoztat a téma. Bármilyen kérdésed lehet, bátran tedd fel! Minél többet kérdezel, annál jobb, akkor nem lesznek később félreértsek. Persze csak akkor, ha komolyan is gondolod, de az jön le, hogy igen. Kérdezz egészségügyi szűrésekre is, garanciára bármire!
2013. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem minden tenyésztő szereti, ha nagyon nyomulsz... Persze nem tudom, hogy ez milyen, de lehet, hogy ő nem az a nagyon haverkodós. Én megköszönném, hogy visszaírt, megírnám, hogy nagyon örülök a pozitív válasznak, és megkérdezném, hogy mikor jelentkezzek majd, meg hogy mindenképp szeretném megerősíteni az érdeklődésemet. Tovább felesleges most kérdezősködnöd, ha már eldöntötted, hogy tényleg innen szeretnél kutyát. Mielőtt eljön az idő, 1-2 hónappal hamarabb írnék neki, hogy újra jelentkezzek és emlékeztessem őt.
2013. szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem most nem ér rá és ezeket a kérdéseket a személyes beszélgetés során teszik fel.Ha jár kiállításokra,nézd meg,illetve kérjél időpontot,amikor megnézheted a kennelt is. Ha pedig a kennel nem a facén hirdeti magát,nem biztos,hogy visszajelöl.Mindig a megadott elėrhetőségeken illik a kapcsolatot felvenni illetve tartani a tenyésztővel.Amúgy legyél felkészült és te is fogalmazd meg az igényeidet.
2013. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha pozitív választ kaptál, akkor szerintem itt az ideje, hogy meglátogasd! Személyesen könnyebb beszélgetni a kutyákról.
2013. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek azokkal, akik a személyes találkozást javasolják. Az FB-t ne erőltesd, felesleges, inkább írd össze a kérdéseidet, és a viszontválaszban érdeklődj, mikor ér rá egy személyes beszélgetésre. Akkor vidd magaddal a kérdéseket és tedd fel mindet. Mindkettőtöknek egyszerűbb lesz így, kivétel, ha tényleg nagyon messze laktok egymástól, akkor marad a telefonos beszélgetés, de akkor sem ártana pár személyes találkozó a végső döntés előtt.
2013. szept. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy gondolom, hogy ha egy tenyésztő nem szívesen válaszol a kérdéseimre, akkor sunnyog. Ha minden ok, akkor azt örömmel elmondja. Ugyanúgy neki is joga van kérdezni a leendő gazditól.
2013. szept. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Miért nem mész el kiállitásra, ahol ő is kiállit? Az már egy kapcsolatfelvétel.
2013. szept. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
6-os: szerintem egy tenyésztőnek nem kötelessége minden felbukkanó érdeklődőnek hosszú, kimerítő választ adni a kutyanevelés minden apró részletéről, ha még épp csak be van tervezve az alom... Persze, mondja el az alapokat, de a részletekbe belemenni szerintem csak akkor kell neki, ha már tényleg a szerződéskötésről van szó. Gondolj bele, egy neves tenyésztő kaphat esetleg napi 15 érdeklődő e-mailt. Ki tudja, hány komoly érdeklődő van közötte... Most mindnek válaszoljon órákon át? Akkor a saját kutyáira nem marad ideje...
2013. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Abban azért van valami,hogy ha nem túl készséges,esetleg nem én vagyok a megcélzott vevő.Van olyan tenyésztő,akit nem csak az érdekel,hogy kitudod e fizetni a vételárat és jó gazda vagy e,hanem a társadalmi státuszod is számít.
2013. szept. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8as,6os vagyok.

Én a komoly érdeklődőkre gondoltam. Ha bele gondolsz, ha bemész egy üzletbe, ott is valaszolniuk kell a termékkel kapcsolatos kérdéeidre, mielőtt megveszed. Én alap dolgokra gondolok, mert ebben az esetben a kérdező 1 mondatot kapott, azt se tudja, kik a szülők, pedig ha nem tetszik neki a párosítás, akkor csak az idejét vesztegeti a várakozással, azért ezt pl. megkérdezheti most. Olyanokra gondolok, amitől függ, hogy őt választja-e. Garancia, ár, párosítás, szűrések, hányadikként választhat, verseny eredmények stb. Nekem volt olyan tenyésztő aki sablont másolt be infókkal, akkor még a 30 érdeklődőnek sem kell újra és újra megírnia.

2013. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!