Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos németjuhász 40...

Bodzi666 kérdése:

8 hónapos németjuhász 40 kiló, normális? Lehet van benne más kutya is?

Figyelt kérdés

azt irják hogy egy nj felnötkori sulya 40 kilo, akkor hogy is van ez? lehet hogy van benne valami más vér ?

[link]


2015. jan. 7. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ránézésre azt mondanám, hogy igen, van benne más is, de majd egy nálam hozzábbértő pontosít :)
2015. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
elég zömök a teste nincs esetleg ivartalanítva már?
2015. jan. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyenesebb a háta mint a németjuhásznak meg talán a nyaka is rövidebb.
2015. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Honnan vetted magadhoz őt?
2015. jan. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A miénk is így néz ki, többször is megkaptuk, hogy kövér, meg is sértődtem. A zömöksége (a miénké) talán abból fakad, hogy nem mozog eleget, nem tud szálkásodni, mármint érted nem megyek vele napi 10 km-t az erdőben, pedig jó lenne, de nincs erdő.

A miénk elvileg 100% németjuhász, de nem törzskönyvezett, és úgy fogadtuk be pirinyó korában, tehát nem mi hoztuk el a tenyésztőtől, azt akarom kinyögni, hogy a te jóbarátod nekem németjuhásznak tűnik laikusként.

2015. jan. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem, hogy kifejezetten keverék lenne, maximum régebben keveredhetett bele valami, ami felismerhetetlenre hígult. Arra viszont nagy összegeket mernék tenni, hogy nincs TK-ja, és max. 20-30-ért vettétek. A szőre is rövidecske, meg hát nem így néz ki egy rendes német juhász, na, valószínűleg szaporított a szentem. Én azt mondanám, hogy emiatt nem standard se a mérete, se az egész kutya.

Amúgy nekem alapvetően tetszik, olyan kis egészséges benyomást kelt (az extrém méretét meg a szögest leszámítva :D). Persze a genetikai szarok nem látszanak rajta, de így ránézésre inkább ő, mint egy akármilyen fajtagyőztes német juhász.

Azért az ízületeit majd nézesd meg, ez a méret sem kedvez nekik, meg hát gondolom nem szűrték a szülőket se, azt meg nem akarjátok, hogy ötéves korára ne tudjon járni.

2015. jan. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igen, 30 e ft ért vettem de az alombol ő volt alegélénkebb legboldogabb,és a legrosszab kutya is. iszonyat mozgásigénye van, de minden nap jó nagyot sétálunk a helyi kutyafuttatoba pedig szocializálodik. még nincsivartalanitva. én sem mondanám kövérnek mert a hasa pici, előző nj omhoz képest viszont bűn rossz, szétszed mindent amit tud, keritést kutyaházat fa dolgokat megrágja megeszi, játékait tönkreteszi,plédet takarot törülközöt 3cm darabokra szed,stb. Szöges muszaj, mert folytórol nem vesz tudomást.nehéz kezelni, csak rám és apámra halgat, mindenki más csak kajával tudja motiválni... remélem hogy szép nagy lesz, csak kiváncsi leszek anyám és a hugom hogy fogja vinni ha 50-60 kilo lesz a drága...
2015. jan. 8. 08:35
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
A túl nagy méret nem egészséges ám. Minél nagyobb egy kutya, általánosságban annál rövidebb ideig él, és annál valószínűbbek a mozgásszervi rendellenességek, pláne ha ekkora mozgásigénye van és sportolni kell vele. A genetikája alapvetően nem ekkora test cipelására van felkészülve, nem véletlen, hogy a német juhász akkora, amekkora. Szóval ne örülj ennek ennyire, figyelj oda nagyon az egészségére, mozgatni csak fokozatosan, ésszel szabad, komolyan oda kell figyelni a táplálására, hogy a lehető legtovább egészséges maradjon ilyen eltúlzott mérettel is.
2015. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

elég zömök:) de jó kiállású kuty. valszeg van benne valami más vér is. magasságot nem írtál, de ne ijedj meg a súlyától, az enyém kb ennyi volt 8 hónaposan ( bár magas is volt, már akkor kb 65-66 cm volt ).

izületeire vigyázz, adj neki valamilyen zöldkagyló kivonatot, és jó minőségű tápot.

sok örömöt a kutyához!

jah, kb 1.5 koráig ne nagyon futtasd-ugrasd,csak annyit amennyit magától fut.

2015. jan. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Vettél egy szaporítótól egy kétes hátterű keveréket, amikor a menhelyek ilyen kutyákkal vannak tele. Igen, más kutya is van benne.
2015. jan. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!