Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyá (i) tok milyen...

A ti kutyá (i) tok milyen trükköket tudnak? Azokat hogyan tanítottátok meg neki (k)?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A szokásos ül, fekszik, marad (még folyamatban)... ezen kívül pacsi, kezet rá, fordul, kerül, hopi, kúszik, hempereg, beszélj, fogd, hozd, keresd, vissza, vár, hagyd... ennyi jutott eszembe. Két kutyám van, nem mindkettő tudja mindegyiket, csak úgy összeírtam. Mindent kajával tanítottam, megvezetéssel.
2015. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 piriiiii ***** válasza:
100%

Ül, fekszik, gyere ide, pacsi, a szokásos...

Eleinte kajával jutalmaztam, most már égbekiáltó szeretgetéssel, dicsérettel, öleléssel, simogatással.

2015. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kaját húz elő bűvészkalapból.
2015. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jaj, azt el felejtettem odaírni, hogy mennyi idősek és milyen fajtájúak? :)
2015. jan. 8. 14:02
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


7 év körüli labi keverék egy 2 éves rottweiler.

2015. jan. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaoktatóm kutyája egy kis cuki keverék nőstény, kb. mint egy mini németjuhász, arányos, térdmagasságig ér a marja.

Az az oktató eléggé elvetemült, először megtanította a kutyut, hogy ha a kaját az orrára teszi, ne egye meg, csak ha mondja, hogy tied. Ezután megtanította ráülni a két hátsó lábára úgy, hogy a mellső mancsait felemeli, tehát a kutya egyenes háttal ül a két hátsó lábán. Ezután ezt a két dolgot összekötötte és így megszületett ez a mutatvány: a kutya egyenes háttal ülve kekszet egyensúlyoz az orrán... :D Hogy miért jó ez, nem tudom... :D


Tud még bókolni, meghajolni, kérni, tolatni, kézenállni a falnál (feltolat a falra), ugrani, szlalomozni, ugatni vezényszóra, jobbra, balra nézni, stb...

Szóval kb. filmekben is szerepelhetne.


Akinek kell az oktató hölgy elérhetősége, írjon priviben, nagyon jó, megbízható szakember, nem a pénzlehúzós fajta és már pár alkalommal is látványos eredményeket lehet vele elérni.

2015. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ő jutalomfalatozással és klikkerrel (illetve csettintéssel) tanította meg neki ezeket.

A hasznosabb dolgokat kifelejtettem, hogy a kutya minden útpadkánál megáll, és ha én tovább is megyek, ő nem jön, csak ha szólok, hogy "tovább"... Ha pórázon húzom, akkor sem jön, csak a vezényszóra! Ha "to"-val kezdődő szavakat mondok neki, meg lehet picit viccelni, de akkor sem lép le, csek előredől, de aztán ottmarad.. Mindezekért nálunk már nem kell jutifalat, elég, ha nagyon megdícsérem és megölelgetem, amiért ilyen ügyes! :) Szóval hasznos dolgokat is lehet nekik tanítani, nem csak bohócmutatványokat. (pl. ha a labda kigurul az útra, nem szalad utána, stb...)

2015. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem 5 éves francia bulldogom van a kezembe rakta valamit és lefelé forditottam neki hogy lássa eldugtam (nasi stb) erre ül és ha kinyitom fel ugrik érte +hopp vezényszó :) nagyon cuki kis röfi értelmes nagyon, mindent megért DE MAKACS!!! kár hogy olvasni nem tud :P amugy a gyere, ül, fekszik, marad, pacsi is megy már csak 3 éve van nálunk de közben megszültem nem nagyon tudtam tanítgatni. mindent vissza hoz a gyere gyere gyorsan anyához vezényszóra :DDDD amikor meg van idő futok vele mert lusta disznó amugy, és akkor kell mondani neki amikor meg áll pisilni vagy valami hogy fut-fut gyors-gyors :D egyből rohan le is hagy.
2015. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
4 éves svájci fehér juhász. Ezeket tudja, és még pár egyebet. :) Klikkert használok. https://www.youtube.com/watch?v=P1vf_1WBNZM
2015. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hűű! Király! :D Te oktató vagy, vagy ez csak hobbi? Mindenesetre megszállott, az biztos! :) Nagyon szép és okos kutyus! Gratulálok!
2015. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!