Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti, hogy tanitottatok meg a...

Ti, hogy tanitottatok meg a kutyatoknak, hogy menjen szépen pórázon? Most kezdtem el tanítani az enyémet, minden ötletet várok.

Figyelt kérdés
Koszi:)
2014. aug. 5. 12:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
Próbált meg, hogy először rövid pórázon fogod, szinte a nyakörvénél, és akkor hozzászokik hogy melletted menjen. Ha pedig elkezd húzni akkor állj meg egy kicsit, akár elkezdhetsz sétálni az ellenkező irányba is, amíg meg nem nyugszik.
2014. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt alaposan le kell mozgatni, addig hiába várod el, hogy szépen menjen, amíg tele van energiával. Érdemes a séta körülményeire is odafigyelni (te mész ki előbb az ajtón-kapun, ő csak hívásra, az elején nem engeded magad elé, csak "mehetsz"-re mehet hosszú pórázra, hazafelé szintén ő jön mögötted a végén, és te mész be előbb az ajtón), mert ezek is mutatják a kutyának, hogy te viszed őt sétálni, nem pedig fordítva.

Aztán már válogathatsz, hogy visszarántod, ha megfeszíti a pórázt (nyugis, alapvetően is rád figyelő kutyánál elég gyorsan hat), vagy megállsz és megvárod, amíg ő lazítja le (pörgős kutyáknál ez szokott inkább beválni), akkor viszont azonnal elindulsz, hogy rögtön meglegyen a visszajelzés, hogy laza póráz = haladás, feszes póráz = stop.

A lényeg, hogy bármit csinálsz, csináld következetesen, ne váltogasd a módszereket, és ne lustuld el; ha egyszer nekiálltál pórázfegyelmet tanítani, akkor utána mindig tartsd be ezeket a szabályokat, ne legyen kivétel, meg "most nincs kedvem", meg "hát nem is húzta meg annyira". Könnyebben-gyorsabban megérti a kutya, ha tiszták az elvárások, mint ha csapongsz, meg néha hagyod garázdálkodni. Igen, az első séták így lehet, hogy rövidek lesznek, vagy ellenkezőleg, baromi hosszúak, de megéri :)

2014. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

4 hónapos a kutyám, úgyhogy még nem 100%-os (főleg, hogy póráz nélkül sétáltatom, mert a szántóföld tőlünk 20 m-re van).

Jól kifárasztottam, hazafelé ráadtam a pórázt. Én a rövid, intenzív rántásos módszert választottam. 15 m után láb mellett jött.

És dicsérni, amint megfelelően viselkedik! Ha most kezditek, ne várd el, hogy rögtön hosszan melletted megy. Pár méter után már dicsérd is. Ha nagyon eszetlen, akkor már néhány lépés után is. A lényeg, hogy legyen sikerélménye!

2014. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

annyi meg, h ne dicserd agyon! nem o csinal veled jot h setazunk, hanem neki egy “ajandek” tobbi stimm

en emelek a porazon akkor csuccs van, bar meg nem tokeletes, de nekem leblokkolt a kutyum a poraztol, razta magat, ahoz kepest most :)

2014. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"annyi meg, h ne dicserd agyon! nem o csinal veled jot h setazunk, hanem neki egy “ajandek” "

Te komolyan gondolod ezt? Miért? Gondolatot kéne olvasnia? Te mikor dicséred a kutyád?

A séta nem ajándék, hanem egy alapvető, temészetes, magától értetődő dolog.

2014. aug. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

szavazd le 0 ra nyomorult, az ilyen agyonkenyeztetett kutyakkal nem lehet majd birni, en szeretem a kutyaim, de nem lehet allandoan utyi putyizni, meg jutalom falattal tomni,

bar kicsit felreerthetoen irtam, a seta alatti jo viselkedes legyen alap es nem kell agyon dicserni, ha ugy csinalja ahogy kell.

2014. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem írtál félreérthetően. Szimplán hülyeséget írtál és próbálsz korrigálni.

Azt meg hagyjuk, hogy az én kutyáim mennyire jólneveltek és elkényeztetettek, mivel nem ismered őket.

2014. aug. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi hasznos válaszokat :)
2014. aug. 5. 23:16
 9/12 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Másfél éves drótszőrű magyar vizsla keverékem van, iszonyúan húz a mai napig ha ismerős utcában vagy környéken sétálunk. Most értünk el arra a szinte kutyaiskola segítségével, hogy bárhol, ahol nincsenek agyonfusztrált, soha nem sétáltatott kutyák szépen megy.


A sétáltatásnak két fajtája van. Az egyik a pórázfegyelem, a másik a láb mellett követés.


PÓRÁZFEGYELEM:


A kutya a lábad mellett vagy mögött megy szorosan. Ha megelőz, se szó se beszéd erősen visszarántod és elindulsz a másik irányba. Ha megint megelőz akkor mehetsz az ellentétes irányba. Kezdetben mi így egy utcahoszt nem tudtunk megtenni, mostmár "csak" kilométerenként kell fordulgatni vele.


Mivel ez egy dominanciagyakorlat, a pórázfegyelem elvárás a kutyával szemben, nem jutalmazzuk. A testartásunkkal, a mozdulatainkkal jelzünk a kutyának, hogy mi vagyunk a főnökök. Pórázfegyelem alatt a kutya nem szimatolhat, nem pisilhet. /vizsgafeladat is iskolában/


LÁBNÁL KÖVETÉS


A kutya pórázon vagy anékül van. Odacsalogatjuk a lábunkhoz, ha ott van megjutalmazzuk. Próbálunk előle elmenekülni, ha a lábunknál marad és felveszi a ritmust megjutalmazzuk. Ez mivel feladat, nem elvárás jutalmazzuk a kutyát és soha nem rángatjuk a pórázt!


Kicsit nehéz az utóbbi elmagyarázni mert sok apró lépésből tevődik össze mire igazán működik. Mindig érdemes ingerszegény környezetben kezdeni a gyakorlást (szoba, kert, park, kutyafuttató, frusztált kutyás utca).


Sok kitartást és türelmet! :))

2014. aug. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolónak nagyon köszönöm :) nagyon hasznos, és nagyon kitartó leszek:D köszönöm szépen :)
2014. aug. 6. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!