Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy kellő odafigy...

Lehetséges, hogy kellő odafigyeléssel ilyen esetben SOHA ne szökjön ki a kutya? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem sokára kutyánk lesz. Eleinte kennelben fogjuk tartani, leginkább azért, hogy amíg nagyon rágcsálós korban van, addig ne tudjon olyan dolgokban kárt tenni, amiben nem kéne. Folyamatosan tanítva lesz, és korán elkezdem neki tanítani a sétát is.

A lényeg az, hogy elég forgalmas utcában lakunk, és az udvarban van mindkét kocsink. Mindkettő "külön-külön megy el és jön vissza". Tehát egy nap minimum 4x tárva van a kapu.

Miután már nem kennelben lesz a kutya, ez eleinte kicsit problémás lesz, hogy ne szökjön el. Ha viszont kimegyek hozzá, leültetem és ott állok mellette, határozott vagyok és a kutyámat is sikerül fegyelmezetté "alakítani" addigra, akkor elkerülhető, hogy elszökjön?

Aztán fokozatosan növelném az elvárást, később már csak a közelében leszek stb.

Egyébként sem szeretném, hogy elszökjön, de elsősorban azért, mert mint említettem, forgalmas utcában lakunk, nem szeretném, hogy egy kocsi vagy neadjisten busz ütné el.


2015. jan. 9. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megoldhato! ugyesen kell az biztos :) sok sikert!:)
2015. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. jan. 9. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges. Nálunk naponta kb. 10-szer van tárva nyitva a kapu, mert 3 autó jön-megy attól függően, hogy melyikünk jön vagy megy, illetve ezek is különböző napszakokban vannak.

A lényeg, hogy késő este vagy kora reggel azért legyen némi világítás a kapunál, főleg ha sötét a kutya színe, mint nálunk.

2015. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: rendszeresen kell sétálni vinni, azzal egyrészt tanítod, hogy a nyitott kapu nem startjel (mert ugye a kutya megvárja, amíg kimész előtte, és csak utánad megy át), másrészt meg megszűnteted az okot a szökésre, mert ugye ha rendszeresen van lehetősége megnézni magának a külvilágot, akkor mi a fenének szökne?

A tanulási folyamat alatt meg pórázra kell venni, úgy biztosan nem lóg ki. Nem nagy dolog, csak az elejétől kezdve tisztázni kell, hogy a kapun csak akkor mehet ki, ha séta van, vagy valaki kifejezetten hívja.

2015. jan. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze. Egyrészről következetesség, határozottság kérdése, mert engedély nélkül a kutya soha, semmilyen körülmények között nem mehet ki, tehát arra készülj, hogy ezt keményen gyakorolni kell, meg kell tanulni a kutyát tiltani, elküldeni és esetleg ültetni/fektetni is, a biztonság kedvéért.

Másrészről maximálisan ki kell elégíteni mind a mozgásigényét, mind az igényét arra, hogy felfedezzen, kint legyen a külvilágban, érjék ingerek, vagyis hogy ne legyen tele energiával és ne vágyjon ki az akaratod ellenére sem, mert tudja, hogy úgyis elviszed sétálni.

2015. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsaitokat! :)

Naponta kétszer lesz sétáltatva, mindkétszer 1,5-2 órát, valamint itthon is fárasztva lesz szintén több órát.

Ezek nem csak eltervezettek, most is van kutyánk, minden nap ugyanezek teljesülnek nála, de a testvérem nem sokára elköltözik, és sajnos viszi magával a kutyit. :/

Viszont lassan kezdődik a tüzelési időszak, kennelnél már foglaltunk még meg nem született picit itthonra. :)

2015. jan. 9. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mai napig úgy csinálom, ha tudom, hogy kijárkálás van a nagykapun, a kutyák már szaladnak is be önként a kenneljükbe. Rájuk hajtom az ajtót, még be sem kell zárni. Tudják, hogy ha visszazárom a kaput, kijöhetnek. Én erre tanítottam őket, mert van hogy autóval, van hogy lovaskocsival állunk ki, és melyiknél mennyi időt vesz igénybe. Ezek pásztor illetve hajtókutyák, jönnek mennek mindig. 4-en vannak, így egymásra figyelnek sokszor, rám kevésbé. Emiatt van kennel amíg kiállás van.
2015. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!