Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról hogy ne egye meg 5mp alatt az egész kajáját?

Figyelt kérdés
Van mikor kihányja kèsőbb e miatt. Most 4 hónapos.
2015. jan. 10. 13:36
1 2
 1/11 anonim válasza:

Eloszor is! Mikor nekem a kutyam ennyi idos volt o is gyorsan ette (aztan nem hanyta ki) de mostmar lassan .

Az is lehet hogy olyan ehes volt.... Hanyszor adsz neki enni? Olyan kicsi korban meg napi 3 x kell reggel delben este aztan ilyen 7-8 honap korul mar csak 2x adj es vegul ilyen 10 honap korul mar csak 1x :)

2015. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet venni ételadagolót.illetve ha főzött ételt kap,akkor forrón tedd elé.úgy nem fogja behabzsolni.
2015. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
szerintem ne add neki rögtön az összeset, hanem mondjuk 2-5 percenként kicsi-kicsi adagot.
2015. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, tudnunk kéne hányszor eteted. Másodikkal is egyetértek, annak idején én így szoktattam le a kutyámat a zabálásról. Forró volt a kaja, muszáj volt neki lassan ennie.
2015. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is habzsol, most kb. két és fél éves. Igaz, sosem hányta még ki, de próbáltunk habzsolásgátlót, másik kutyától külön etetést, de végül az vált be, hogy szanaszét szórom neki a konyha padlóján a tápot, így egyben nem tudja befalni és valamivel lassabban eszik. Persze még így is megeszi kevesebb, mint egy perc alatt az egészet, aztán nézi a másik kutyát, aki még öt percig ropogtat.:)
2015. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van úgynevezett habzsolásgátló tál, vegyél egy olyat neki! :) Többféle is van!

[link]

2015. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Leülsz mellé szépen, az öledbe veszed a tálját, és úgy eteted.

Ha a szájába vesz egy falatot, felemeled a tálat. Nem elhúzod, felemeled, hogy ne érjen bele.

Ha megrágta, lenyelte, lejjebb teszed egy újabb falatért.

2015. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó. Az a baj, hogy amelyik kutya ilyen gyorsan eszik, az nem fogja megrágni. Egyből lenyeli, és már várja is a következőt...hiába veszed el előle.
2015. jan. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem igaz, ez egy kipróbált bevált módszer.

Jobb és hatékonyabb, mint a forró ételes verzió, ami veszélyes is lehet.

Ez sokkal közvetlenebb, előbb rájön a kutya, hogy mi a cél.

És attól, hogy várja a következő falatot, nem kell föltétlenül oda is adni neki.

2015. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Napi 3-szor kap enni. Próbáltam már ugy is hogy egyessével adogattam neki de egybe rágás nélkül gyorsan lenyelte mint aki ki van éhezve. És még más állat sincs körülötte akitől féltenie kellene.
2015. jan. 10. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!