Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam ki a tengeri...

Hogyan szoktassam ki a tengerimalacomat a házikójából? Mert egész nap szinte bent kuksol. Csak este jön ki akkor is csak enni

Figyelt kérdés
2013. okt. 9. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt a baj. 2 hétre kivettem a házikót, majd csak olyat tettem vissza, aminek a bejárati oldala teljesen nyílt. Nálunk így megoldódott a probléma :)
2013. okt. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor én is kiveszem csak megszokja az édesem :) és köszönöm a választ remélem megoldódik ettől a probléma :D

esetleg te hogyan szoktattad kézhez?:D

2013. okt. 9. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:
ha még csak mostanában került hozzád, akkor hagyd pár napig nyugiban, amikor biztonságosnak érzi a környezetet, úgyis kijön magától, ne vedd ki a házikóját
2013. okt. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kézből etetem őket, amikor csak van rá időm :) Illetve ki szoktam venni őket és körülöttem játszanak. Így könnyebben megszokják a jelenlétem és az illatom. Ilyenkor magamhoz csalogatom őket egy kis jutalomfalattal is :) Fontos még, hogy sokszor beszélj hozzá/hozzájuk, és ha engedi, akkor simogasd rendszeresen.


Nem tudom, hogy hány malacod van, de fontos lenne, hogy minimum ketten legyenek (azonos neműek, egy kis korkülönbséggel). Először én sem akartam elhinni, hogy ennyire számít, így az első malacom 1 hétig egyedül volt. Mikor megérkezett a társa, szinte kicserélték. Érdeklődő lett és kevésbé félénk :)

2013. okt. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha egyedül van, akkor azért kuksol bent, mert depressziós. vegyél neki társat.
2013. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet jön a társmalac na de a mostani malacnak hogyan állapítsam meg a nemét?
2013. okt. 14. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!