Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyáimat...

Hogyan tudnám a kutyáimat leszoktatni aról, hogy ne szökjenek?

Figyelt kérdés

Van egy Beagle szuka , 2 db Keverék Kan kutyám és amint a kapu nyillik el is mennek! Hogyan tanítsam meg nekik , hogy ne menjenek a "világnek" ???

(Ja és még ha kimennek velem ellentétes irányba futnak)


2010. febr. 6. 10:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Adjál nekik enni!!
2010. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
Plusz járjatok legalább heti egyszer egy jó nagyot sétálni..
2010. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Meg kell tanítani a kutyákat arra, hogy behívhatóak legyenek, tehát ha érdekli is őket, mi van az utcán, és nagyon mennének, elsősorban akkor is neked engedelmeskedjenek, és nem vegye el az eszüket semmi. Így ha hívod őket, akkor visszamennek.

Ők ilyenkor szabadok akarnak lenni, futkározni, szaglászni, ami esteleg jelezheti, hogy keveset engeded ezt meg nekik. lehet, hogy tehetnél kivételeket kevésbé forgalmas napokon, vagy olyan helyen, ahol nem eshet bajuk, nem tűnhetnek el a szemed elől...

A behívhatóság azonban fontos. Ezt te is megpróbálhatod megtanítani (kutyaneveles.hu), vagy kutyasuliban megtanítják nekik.

Az enyém ripsz-ropsz megtanulta, előtte az is ment a világnak és ha utánamentem, még elfutott előlem, hogy nehogy visszavigyem... :) Most meg abszolút kezelhető.

2010. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
44%
Arról akarod leszoktatni őket, hogy ne szökjenek? Tehát azt szeretnéd, hogy szökjenek?
2010. febr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%
Csak a kan kutyák szöknek? Mert akkor még az ivartalanítás is szóba jöhet. Csökkenti a csavargási kedvüket, és könnyebben is tudod, majd kezelni őket.
2010. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Akiteki ***** válasza:
55%

Te hol tanultál meg írni-olvasni? Iskolában.

Vidd el a kutyáidat is.

2010. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%
Ha sétáltatnád őket, lefárasztanád minden nap nem szöknének.
2010. febr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Viszem őket eleget sétálni! Heti 3-szor! 1 órára!
2010. febr. 9. 15:12
 9/22 anonim ***** válasza:
44%
Hat ez jo kerdes.Nekem is 4 kutyam van es tudom milyen nehez veluk birni.En kertes hazban lakom.A kert eleg nagy es amikor kiengedem oket a hazbol,hogy menjenek elvegezni a dolgukat ugy elszoknek,hogy eszre se veszem.Es erdo mellett lakom igy nagyon veszelyes,mert hemzseg a vadaszoktol.Mar le is lottek az egyik kutyamat,meg regen.Szoval nem tudom,hogy mit csinalj szerintem tanitgasd kulon nyari napokon,ha 1 hivasra oda megy hozzad akkor kapjon jutalomfalatot.
2010. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
49%
Hello!Itt az utcában egy családnál nem megy ki a kutya akkorsem ha nyitva van a kapu!És ezt ugy csinálták hogy amikor egyszer kiment a kutya ugy meg verték hogy többet nem ment ki..szval..Jó ne mondom hogy csináld teis ezt..Próbáld meg valahogy megértetni vele hogy nemszabad kimenni..
2010. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!