Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Aki kiskutyát vett,...

Kutyások! Aki kiskutyát vett, és bőven volt "választék", mi alapján választotta ki, azt, akit hazavitt? Mikre érdemes figyelni? Vagy csak a neme és/vagy a külseje volt sorsdöntő?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 16:12
1 2
 11/11 ödi2 ***** válasza:
100%

Nekem a sárhegyieknél fontos volt a vérvonal,konkrétan a feladatot ellátó munkakutya és nem a kiállítási példányok.

Öt évet vártam rájuk,mikor szóltak,h lehetőségem van elhozni abból az alomból,amilyent szeretnék. Azt tudni kell,h jelenleg is pásztoroknak adnak csak kölyköket innét és azért volt ennyi idő,mert ekkor jutott nekem is a régi barátság ellenére is... :)

Kimentem,öt kölyök volt,három szuka,két kan. Ekkor hat hetesek voltak. Azt mondták,h üljek le és meglátjuk mi lesz. Persze egyből lerohantak,játszottunk,de egy kis szuka és kan mikor kifáradtak,mellettem nyúltak el,konkrétan hozzámbújva aludtak el egy pillanat alatt...:D Ugye mondanom sem kell? :)

A következő két hét rólam szólt,tanítottak a felnőtt kutyákkal,mozgatnom kellett a kölyköket és miután megfeleltem,utána elhozhattam őket. Húsz év kutyás tapasztalat ellenére sem adták oda a kölyköket enélkül...

Életem legjobb döntése volt így választani kutyát.

Bella és Bohus most 18 hónapos, fantasztikus mindkettő. Szó szerint értik h mit akarok,még sohasem kellett őket fegyelmeznem,büntetnem. Lételemük a munka,család és megfelelni akarás.

Ha tudod pontosan,h mit akarsz,akkor keresd meg a legjobb tenyésztőt és nem fogsz csalódni!

2015. jan. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!