Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlagos energiaszintű kutya?

Átlagos energiaszintű kutya?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani olyan alacsony, vagy max átlagos, tehát semmiképp nem magas energiaszintű kutyákat, amelyek nem óriás testűek, de 40 cm felettiek, és rövid a szőrük?
2015. jan. 10. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Átlagos menhelyi keverék? :)

Amúgy ez leginkább egyedfüggő, láttam én már hiperaktív francia bulldogot is, pedig arra aztán nagyon mondják, hogy milyen egy nulla a mozgásigénye, sőt, jó ha meg nem fullad két kör futástól. Egy almon belül is teljesen változó aktivitású kölykök vannak, nem lehet ezt a fajta alapján előre definiálni.

Ha mindenképpen fajtatisztát akarsz, akkor válassz kie gy hozzád illő fajtából egy megfelelően lassú egyedet, és légy vele boldog :)

2015. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Menhelyi keveréket nem szeretnék, mert nem tudom az előéletét és nem akarok nagyon mellényúlni. Aztán meg fajtán belül eléggé lehet következtetni pár dologra, ha átlagot nézünk. Hiperaktív francia bulldog, azért arra eléggé kevés az esély. Tehát pl olyan fajtán belül, amire a magas energiaszint a jellemző, biztosan nem próbálnék egyedet választani. Szóval akinek van tapasztalata, és ötlete, írjon légyszi, konkrét fajtákat illetően. Köszi
2015. jan. 10. 21:18
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Angol bulldog


Olasz agar (23 ora alvas 1 ora rohanas filingu kutya) egesz nap elvan bent es havereszik es fekszik az agyban meg befekszik a takaro ala es kidugja az orrat es alszik :3

2015. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az a gond ezzel az igénnyel, hogy a fajtatiszta kutyákat, pláne a nagyobb testűeket mind valamilyen aktív feladat elvégzésére tenyésztették ki, következésképpen az az ideális, ha nem lusták.

De amúgy valami más elképzelésed van a kutyáról, vagy csak ennyi, hogy ne kelljen se vele, se a szőrével foglalkozni?

2015. jan. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocs de nem mondtam olyat, hogy ne kelljen vele foglalkozni. Csak volt már hiperaktív kutyám és nagycsaládba, ahol gyerekek vannak, nincs annyi időm, mint az előző kutyámhoz anno. Akivel ha nem tudtam foglalkozni, akkor kb szétpattant az idegtől. Ha naponta 3-4x leviszem és éppen nincs rá sok időm, akkor ne bolonduljon meg tőle. Még mindig jobb, ha tisztában vagyok vele, hogy NEM KELL magas energiaszintű kutya, mint hogy magamhoz veszek egyet ami magas energiaszintű és később mindenki izzad.
2015. jan. 10. 21:27
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen az agarakról hallottam, de nagyon nem jönnek be. bull típusúak igen, ezen belül az angol bulldog is tetszik, csak nagyon beteges fajta.
2015. jan. 10. 21:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Irtam neked hogy privatban mindent leirok de nem valaszolsz :p


De meg a basset hound is kivalo valasztas kopó letere :)

2015. jan. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt értem, és nagyon bölcs dolog, hogy ezt figyelembe veszed :) Csak önmagában kevés ahhoz, hogy a kb. 400 fajtából rábökjünk neked egyre, ami majd véletlenül jó lesz.

Agarat nem akarsz, a bull típusúak tetszenek, hát akkor mégiscsak van valami elképzelésed azon kívül, hogy legyen nyugis, amit megoszthatnál velünk, és akkor kevésbé lövöldöznénk vaktában :)

2015. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Francia bulldog?

Egy fajtatiszta kutyát i is kell fizetni :) az olyan 150.000Ft alsó hangon is.

2015. jan. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az árakkal tisztában vagyok.... nagyon tetszik a francia bulldog. Csak tenyésztőtől vásároltak közül is erős az esély, hogy beteges legyen. Az a baj, hogy én pont olyan vagyok, aki tenyésztőtől vett kutyát és mégis minden baja volt a kutyájának.... tudom előfordul. Pechem volt. Nem azt akartam a kérdéssel, hogy egy fajtát mondjatok, nekem jöhet 20 is, van pár fajta, ami tetszene, csak gondoltam hátha mond valaki olyat, amire még nem gondoltam. Angol bulldog egyébként szerintetek milyen betegségekre hajlamos? Azt tudom, hogy nem bírja a meleget. Földszinten lakunk és hűvös lakásban. De magas fsz, tehát van 10 lépcsőfok kb.
2015. jan. 11. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!