Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan népszerű mostanába...

Miért olyan népszerű mostanában a staffordshire terrier? Gondolom nehézkes a nevelése, és kicsit hasonlíthat a pitbullra, akkor miért?

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 17:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Utolsó nem akarlak elkeseríteni, de már most ott tartunk :(
2015. jan. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Nekem van egy 11 hónapos Stafford kanom. Rengeteget foglalkozok vele,tartom más kutyásokkal is a kapcsolatot akik tudnak segiteni. Közeli ismerőseim körében is van stafford bőven mert ahogy irjatok divat kutya lett. De amiért irok az az,hogy minden más stafford valamilyen aggresziót vagy esetleg játék közben harapdálást csipkelődést mutat más idegen kutyákkal szemben az enyém nem. Bármilyen más kutyát vagy mind1 milyen állatot meglát oda megy és össze nyalja.. semmi mást. Volt rá példa,hogy séta közben kiszaladt rá egy vele egy méretü korcs és neki támadt mig a másik kutya harapta az enyém nyugisan nyalogatta fájdalom érzetet nem statuálva... Mi lehet a gond? Alom társaihoz képest ő a legnagyobb legfejlettebb kutya.
2015. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azért népszerű, mert harci kutya. Mert kemény, mert szaporítják őket, mert menő fajta, ezzel fel lehet vágni. Tele vannak a menhelyek ilyen fajtával, mert sorba eldobják maguktól, ha nem bírnak a neveléssel.

Igen, nehéz a nevelése, nem egy átlag kutya, főleg azt nehéz nevelni, akinek van egy kialakult (rossz irányba alakult) személyisége, felnőtt. De nincs menthetetlen kutya, csak tehetetlen gazda.

Mindenesetre én hosszas rehab nélkül egyáltalán nem engedném se gyerekek mellé, sem olyan személyiségek mellé, akik gyengék, félősek, mert csak a baj lesz...

Nekem is ilyen fajtám van, kemény kutya, igen sokat kell vele foglalkozni. Az enyém tipikusan az a fajta, aki mások szerint nagyon cuki, aranyos, vicces, de én tudom, hogy igen kemény tud lenni, és a neveléséhez iszonyatosan határozottnak kell lenni, nem elég csak félszavakkal rászólni, mert egy bunkó és csak a képembe röhög.

Ha nem nevelném, már óriási károkat tudott volna okozni..

2015. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!