Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig nagyon aggodok a...

Mindig nagyon aggodok a kutyaimert?

Figyelt kérdés

Telefonrol irok, bocsanat, hogy nem hasznalok ekezetet.

3 kutyam van.Nagyon szeretem oket, sokak szerint tulzottan is. Mindig a legjobbat szeretnem nekik.Minel jobb eletet biztositani nekik, minel jobb minosegu ennivalot adni, minel jobb kullancsnyakorvet...Nagyon feltem oket.Feltem, hogy kiszaladnak es eluti oket az auto(egyikuket elutve talaltuk) felek, hogy kiszaladnak es nem talalnak haza, felek, hogy valaki ellopja oket, felek kint hagyni a bolt elott, mert mi van ha elviszik. Felek a babeziatol (egyikuk sajna mar volt). Felek, hogy valaki bedob nekik valamit amitol betegek lesznek( egyik menhelyes volt, neki mast jelent a kaja). Felek, hogy eves utan megcsavarodhat a gyomruk. Mindig aggodok, hogy nehogy tortenjen valami veluk. Raadasul sok elarvult lesovanyodott bantalmazott kutyarol olvasok hirdeteseket. Meg csak 3,3,5 evesek de ha meglatok egy olyan irast, filmet akarmit amiben a kutyat el kellett altatni, vagy meghalt, mar konnyes a szemem, mert nem akarom elvesziteni oket. Es sokszor emiatt szomoru vagyok, pedig agyban tudom, hogy meg sok ev van es sok jatek meg minden, de sokszor elszomorodom ezert, es az aggodas miatt, ahelyett, hogy jatszank meg tobbet... Mert aggodom ennyire?Mit csinaljak, hogy ne gondoljak ennyi negativ dologra?



2015. jan. 12. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindig nagyon aggódsz a kutyáidért.
2015. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális hogy aggódsz na jo az talán nem hogy Ennyire... Bízz a kutyaidban adj nékik tobb szabadságot. Probald meg magad rászánni hogy bízol bennük ok is biztos erosen kötődnek hozzad mert "elkenyezteted" őket(én is az enyémet) mindent megteszel es aggódsz értük ezt ok 1000% osan erzik de ha latod hogy mikor kicsit hosszabb porazra is vannak enged a akkor is tokeletesen dzotfogadnak akkor talán nem fogsz Ennyire aggódni.

amugy meg nekünk az előző kutyank ot nem nagyon ismertem o csak azt ette meg amit látott hogy tolunk kapott. Erre is valahogy és lehet szoktatni őket amugy meg nekunk az 5 éves labrador keverek (menhelyi) kutyank multkor kiszokitt mert az egyik lany kuty tüzelt akivel egyut elvittük sétálni es a sajat tobb mint 1 hetes pisi jelöléseit követve Elment a tolunk 4 km re levo barátnőjéhez. Szoval ha kan kutyáktól van szónok könnyen visszatalalnak (könnyebbek mint a nőstények)

2015. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szótfogadnak* (Bocsi telorol vok)
2015. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van szo ok konnyen visszatalalnak*
2015. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is parás vagyok és folyton aggodalmaskodom, de tudatosan dolgozom ellene.

Azt figyeltem meg, hogy ha pl. séta közben átfut a fejemen, hogy hű, ez a helyzet veszélyes lehet, milyen szerencse, hogy a kutyáim épp nem oda figyelnek... akkor a következő pillanatban garantáltan nyakig belevetik magukat. :) Szóval részben mi generáljuk a félelmeket, a kutyák meg kiváló radarral leveszik és kiaknázzák az ötleteinket...

A legtöbb baj ellen tudsz tenni. Pl. ha félsz, hogy elütik őket, gyúrjatok rá a fegyelemre, vagy egyszerűen tartsd csukva a kaput. Járjátok sokat a környéket, hogy ha mégis megvan a baj, akkor hazataláljanak. (Nálam is előfordult, hogy a férjem egyszerűen elfelejtette becsukni a kaput.)

Én is tartok a gyomorcsavarodástól, úgyhogy jó minőségű száraztápot kapnak (abból kevesebb kell), néha be is áztatom, napi 2 adagra elosztva. És evés után pihi van. Vagy adagolhatod nekik a kajájukat jutalomfalatként is.

A kullancs tényleg valós veszély, de sikerült kikísérleteznem, hogy melyik az a készítmény, amiért érdemes is pénzt adni, mert tényleg hat.

Én is szoktam aggódni, hogy bedobnak nekik valamit, de bár nem tudom, ti milyen környéken laktok, szerintem annál kisebb erre az esély, minél kisebb feltűnést keltenek a kutyák. Szerintem az ilyen bedobálós véglényeknek akkor jön meg az ihlet, ha a kutya a kerítésnél acsarog. Ha nyugton fekszik az óljában, és első blikkre fel se tűnik, hogy kutya van az udvaron, abban nincs semmi buli.

A bolt előtt kint hagyni őket én sosem mertem, szerintem felelőtlenség, pedig nagyon nyugis környéken lakunk, szóval nem egy nyócker. De jöhet kóbor kutya, marakodás lehet a vége. Jöhet idióta anyuka és ráuszíthatja a gyerekét a bizalmatlan kutyámra, és már meg is van a baj.


Rohadt egy dolog, hogy a kutya élete milyen rövid az emberéhez viszonyítva, de ezt adta a természet (élhetnének 1-2 évig is, mint a hörcsögök), úgyhogy használd ki az időt, amivel tartalmasabbá teheted az életüket, és a magadét is. Elvégre rajtad is átgyúrhat egy kamion holnapután, már bocs.

Amikor elfog a kesereghetnék, kényszerítsd magad, hogy menj ki velük és mondjuk gyakoroljátok kicsit az élelemmegtagadást, vagy hogy nem léphetnek ki a kapun vezényszó nélkül, vagy le a járdáról. Nem ördöngösség, meg lehet tanítani.

A lényeg, hogy tudatosan, erővel, akarattal oda kell figyelni, hogy ne a potenciális rossz dolgokon rugózz, hanem minőségi időt biztosíts nekik és magadnak.

Úgyhogy kapcsold ki a gépet/telefont és irány kutyázni! :)

2015. jan. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyáiddal kapcsolatban azt ėled meg,amit az emberi kapcsolataidban megélsz,vagy valamikor megéltél.Ha egy kutya bántalmazása,szenvedése ilyen érzéseket kelt benned,talán egyszer te is áldozata voltál valaminek.
2015. jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!