Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhák megelőzése, hogyan?

Sztredmaviki kérdése:

Bolhák megelőzése, hogyan?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a spray-k,cseppek bolhák és kullancsok ellen de ezeket hova kell fújni/cseppenteni és milyen időközönként? Vagy állatorvossal ezt nem lehet elvégeztetni?

2015. jan. 12. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:

oA cseppeket/spot-on-okat általában havi rendszerességgel kell alkalmazni és a kutya marjához, a bőrre csepegtetni (széthúzva a szőrt). Nagyobb testű kutyáknál, de már a közepeseknél is javasolt 2-3-4 helyre csepegtetni, ugyanígy a bőrre, egészen a farka tövéig. Az Advantix oldalán van is erről egy videó egyébként, azt nézd meg.


A sprayket én nem szeretem, mert ha a kutya vízbe megy, akkor hamar lejön, nem szívódik úgy fel/be, mint a cseppek, de van, akinek azok jönnek be és azokból is van többfajta. Illetve macerásabb is, mert jó alaposan be kell fújni a kutyát ahhoz, hogy hasson és egy nagytestű kutyánál nem valami olcsó mulatság...


Állatorvos becsepegteti, ha megkéred, de szerintem emiatt felesleges havonta menni hozzá.


Illetve vannak még nyakörvek is, illetve ma már gyógyszeresen is lehet védekezni az élősködők ellen.

2015. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2015. jan. 13. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!