Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz kutyát kis kertbe,...

Kuvasz kutyát kis kertbe, kertvárosi környezetben, rendszeres mozgatás, lefárasztás mellet?

Figyelt kérdés

Kis házban élek kis kertel, viszonylag kertvárosias területen... Nagyon szeretnék egy kuvasz kutyust(nem első kutyi), de nem tudom, hogy amit nyújtanék neki az elég lenne e. Közelbe van erdő és rét is napi 4 órát (mondjuk 2 felé osztva) tudnám sétáltatni, mozgatni, de igazából napi 16 órát foglalkozhatnék vele összesen. (A maradék 8 órában sem lenne teljesen egyedül)


Mit gondoltok?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 13. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Ha minden nap van mozgatva simán elég neki. :)
2015. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen feltételekkel szerintem bármilyen kutya boldogan kiegyezne.

Ha érzel magadban elég elszántságot és energiát, akkor hajrá.

A kuvaszok nem vadállatok, és bárkinek, aki ennek megfelelően kezeli őket, a lelküket is kiteszik.

2015. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Egygazdás stb , az általános infókat mind el tudod olvasni a fajtáról. Ennyi foglakozásnak tényleg minden kutya örülne, ez is oké.

Viszont: marha erős - és a hangja is. Garantáltan a leghangosabb kutya lesz az utcában. Ha konvektoros a ház, az kutya felőli oldalon senki nem fog jól aludni, azt garantálom. És ha nehéz természetűek a közvetlen szomszédok, akkor bajban lesztek te meg a kutyád.

Egyébként imádni való, és meglepően okos kutyák. Nagyon fontos a jó szocializálás, különben nem tudsz sétálni menni vele, mivel bivalyerős és elég necces 60-70 kiló színizom után lobogni a pórázon... úgyhogy iskoláztatni muszáj!

2015. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem.Kell neki terület,amit őrizhet.
2015. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg még annyi, hogy ne munkavonalas, hanem inkább küllemvonalas kutyát vegyél. Azok sem épp pincsik, de egy fokkal könnyebb velük.
2015. jan. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: ha tényleg napi több órát kijár vele erdőre-mezőre, akkor a kutya előbb-utóbb a gyakoribb sétahelyeket is a "magáénak" fogja tekinteni, ugyanúgy, ahogy pl. a ház előtti utcafronti területet is szemmel tartja a legtöbb kutya. Nem kétséges, hogy kicsit meg kell próbálni másfelé terelni az ösztöneit, de az, hogy nem 600 hektáros birtokra fog kerülni, szerintem nem akadály.
2015. jan. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is csak 1300 négyzetméteres zöld udvarom van, azt még körbe tudja futni.


Ne feltétlenül abból indulj ki, hogy most mennyit tudsz vele lenni. Elképzelhető, hogy kevesebb időd marad rá és akkor csak az udvar marad neki.


Én is rendszeresen vittem erdőbe, sétálni, kutyaiskolába, de a nyáron történt egy kis baleset és hetekig nem vihettem utcára. Egy pici udvarban megbolondult volna, akkora a mozgásigénye.

700 nm alatt semmiképp nem vállalnám be.

Kutya érdekeit nézem.

2015. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Nekem is csak 1.300 nm ....."

Csak ... ??? ..... ???

(Kérdező azt írta kicsi az udvara...)

2015. jún. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!