Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak szerintem igazságtalan...

Ez csak szerintem igazságtalanság? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az egyik rokonunknak van egy szuka kutyája, 1-2 évente vannak kölykök is. Igen, sajnos szaporító, de nem tudok mit csinálni, ezért légyszi ne írjatok ezzel kapcsolatos kommenteket. Tudom, hogy abba kéne hagynia, és nem jó, amit csinál, de tényleg nem tudok ezügyben mit tenni.

Van egy 15 éves húgom, én 22 vagyok. A testvérem a szüleinkkel lakik, én már nem. Már volt több kutyánk is, kisemlősök még most is (vagyis hát a szüleimnél). Mindegyik kutyánknak megadtunk mindent, 12-13 éves korukban "végelgyengülésükben" pusztultak el.

(Egyik kutya sem a rokonunktól volt)

Most a húgom szeretne egy kutyát, a szüleink meg is engedik neki, de a rokonunk valamiért ilyesmikkel jön, hogy mi lesz, ha egyetemre megy (nem fog), meg hogy oda inkább csak kistestű kutya való. Megjegyzem eddig csak nagytestű kutyánk volt, tehát ezt végképp nem értem, hogy miért mondja.

De az a vicc, hogy közben meg mindenféle szomszédnak ingyen ad, vagy szülinapra/névnapra, és ezekből lettek a (szó szerint!) berasztásodott szőrű, elhanyagolt kutyák. A testvéremnél pedig tényleg a legjobb helyen lenne. Imádja az állatokat, és egyszerűen a vérében van, hogy ért hozzájuk.

Mindent megtudnának adni neki, anyagi keret, nagy kert, lakásba bejárhatás stb, tényleg minden megvan.

Szeretném boldognak látni a húgomat, és abban is biztos vagyok, hogy sokkal jobb gazdája lenne, mint azok, akik pl. szülinapra kaptak a rokonunktól (lásd feljebb).

Ja, és mi nem is ingyen kérnénk a kutyát...

Mit lehetne mondani a rokonunknak, hogy lehetne megkérni?


/Bocsi a szóismétlésekért és a helyesírási hibákért, de telefonról vagyok, és azt sem látom, amit beírtam/


2015. jan. 17. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell nektek pont tőlük egy szaporított kutya? Éppen azt kéne elérni, hogy maradjanak a nyakán a kölykök, és fejezze be az egészet a fenébe, nem még fizetni is neki. Azt mondod, nem tudsz mit tenni azzal, hogy szaporítanak, pedig de: nem szabad semmilyen formában támogatni azt, amit csinál. A családi béke érdekében nem mondom, hogy hangosan ítéld is el, de legalább ne add alá a lovat.

Annyi kutya van még, szerezzetek máshonnan.

2015. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amúgy moszkvai őrkutyáról van szó, a rokonunk szukája törzskönyves, de az a kan, akivel fedeztetni szokta, az nem (bár ő is !majdnem! fajtatiszta, de a szüleinek nincsenek egészségügyi szűrései, így nem ő nem törzskönyves).
2015. jan. 17. 18:40
 3/12 A kérdező kommentje:

#1

Igazad van, de a testvérem beleszeretett a moszkvai őrkutyába, kennel meg innen legközelebb 350 km-re van, nem akarnak 700 km-t "kocsikázni" érte.

2015. jan. 17. 18:43
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nahát akkor ha fajtiszta a szuka akkor majdnem a kicsik is azok ha az apa is majdnem az.Meg az az 1 két év alat boven kipiheni az egészet.
2015. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Szval ő inkább tenyésztő lenne.
2015. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5.!

Nem tenyésztő, hanem SZAPORÍTÓ! Óriási különbség van a kettő között!


Kérdező!

Inkább örüljetek, h nem akar kutyát adni! Lehet ő is tudja, hogy hülyeséget csinál, és nem akar kicseszni veletek egy selejtes kutyával! Hozzatok inkább menhelyről!

2015. jan. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről, gyepiről cirka 3000 Ft-ért tudtok kutyát kihozni. Egy 15 évesnek egyébként sem biztos, hogy megfelelő lenne egy olyan jellegű kutya, mint a szomszédé, akármennyire is van hozzá érzéke, még gyerek, mi van, ha valami balul sül el, elkapatja...? Persze elkapathatja a 15 kilósat is, de azért van különbség.


Mellesleg ha nem támogatjuk a szaporítás elvben, akkor ne támogassuk őket azzal se, hogy kutyát könyörgünk tőlük és még fizetünk is érte! Azért vannak, mert van a kutyákra vevő, semmi másért.


Te magad írtad, hogy nincsen szűrve a kutyája, mi lesz, ha ez az óriási kutya dp-s lesz?

Mi lesz, ha a húgod mondjuk albérletbe költözne 3-4 év múlva?

2015. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azt mondom, hogy még ingyen sem kéne tőlük kutya. Nincsenek meg az eü. szűrések pl., egy ilyen nagytestű fajtánál a diszplázia miatt ezeknek meg kellene lenniük. Na mindegy, azt mondtad, ebbe ne menjünk bele. Viszont azt nem értem, hogy ha ti is tudjátok, hogy nem jó, amit csinál, miért tőle akartok kutyát?

350 km azért nem akkora áthidalhatatlan távolság egy jó kutyáért. Fel lehet fogni kirándulásnak is, egyik nap elindultok, alszotok egy panzióban, jót vacsoráztok egy étteremben, majd másnap vissza a kutyával. Így a sofőr is tud pihenni.

Én mindenképpen normális tenyésztőtől származó kutyát vennék, vagy ha nem ragaszkodom a fajtához, akkor menhelyi keveréket. Szaporítósat semmiképpen.

2015. jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

Valószínű, hogy megveszi a kedves rokonod 100-150 ezer forintért a törzskönyves moszkvaiját (mert igen, ennyibe kerül egy fajtatiszta), aztán odaadogatja mindenkinek ingyen a kölyköket, csak vigyék... Ja és biztosan 1-2 évente fedezteti is, hátha egyszer végre lesz már valami komplikáció ellés közben aztán belehal, vagy csak szimplán annyira lerobban a szervezete a sok kölyköedzéstől, hogy egyszer csak annyi lesz neki... 100-150 ezer forint, ugyan már mi az! ... Tehát azért 22 évesen már igazán kinőhetnél a mesékből.


Egyébként meg nem értem a felháborodásod. Leírod itt, hogy így szaporít úgy szaporít, jaj szegény kutyák meg minden, de azért te még pénzt is nyomnál a kezébe?

2015. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

Legközelebb olvasd el figyelmesen a kiírást...


A többieknek viszont köszönöm a választ!

2015. jan. 17. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!