Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak szerintem igazságtalan...

Ez csak szerintem igazságtalanság? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az egyik rokonunknak van egy szuka kutyája, 1-2 évente vannak kölykök is. Igen, sajnos szaporító, de nem tudok mit csinálni, ezért légyszi ne írjatok ezzel kapcsolatos kommenteket. Tudom, hogy abba kéne hagynia, és nem jó, amit csinál, de tényleg nem tudok ezügyben mit tenni.

Van egy 15 éves húgom, én 22 vagyok. A testvérem a szüleinkkel lakik, én már nem. Már volt több kutyánk is, kisemlősök még most is (vagyis hát a szüleimnél). Mindegyik kutyánknak megadtunk mindent, 12-13 éves korukban "végelgyengülésükben" pusztultak el.

(Egyik kutya sem a rokonunktól volt)

Most a húgom szeretne egy kutyát, a szüleink meg is engedik neki, de a rokonunk valamiért ilyesmikkel jön, hogy mi lesz, ha egyetemre megy (nem fog), meg hogy oda inkább csak kistestű kutya való. Megjegyzem eddig csak nagytestű kutyánk volt, tehát ezt végképp nem értem, hogy miért mondja.

De az a vicc, hogy közben meg mindenféle szomszédnak ingyen ad, vagy szülinapra/névnapra, és ezekből lettek a (szó szerint!) berasztásodott szőrű, elhanyagolt kutyák. A testvéremnél pedig tényleg a legjobb helyen lenne. Imádja az állatokat, és egyszerűen a vérében van, hogy ért hozzájuk.

Mindent megtudnának adni neki, anyagi keret, nagy kert, lakásba bejárhatás stb, tényleg minden megvan.

Szeretném boldognak látni a húgomat, és abban is biztos vagyok, hogy sokkal jobb gazdája lenne, mint azok, akik pl. szülinapra kaptak a rokonunktól (lásd feljebb).

Ja, és mi nem is ingyen kérnénk a kutyát...

Mit lehetne mondani a rokonunknak, hogy lehetne megkérni?


/Bocsi a szóismétlésekért és a helyesírási hibákért, de telefonról vagyok, és azt sem látom, amit beírtam/


2015. jan. 17. 18:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

15 évesnek moszkvai? Bocsánat, hogy nyers vagyok, de meg vagytok veszve? Egy jó moszkvai egyszerűen nem vesz komolyan egy gyereket, így nem is lehet elvárni a húgodtól, hogy kordában tudja tartani. Az meg nagyon nem jó, ha egy akkora kutya nekiáll úgy intézkedni, ahogy neki tetszik.

A másik kérdés meg, hogy komolyan egyszer nem vagytok hajlandóak utazni érte, egyetlenegyszer tíz év alatt, inkább vesztek egy olyat, amelyik lehet, hogy három éves korára nem fog tudni járni, és támogattok egy szaporítót? Ne már.

Menjetek el a legközelebbi menhelyre, és válasszatok egy helyes alárendelődő kutyát a húgodnak, az sem kevesebb egy szaporított moszkvainál, sőt.

2015. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 ödi2 ***** válasza:
84%

Felejtsétek el egy 15 éves lánynak a moszkvait.

Lepd meg egy bernáthegyivel,külsőre nagyon hasonlít,de jellemben,inkább családba való.


Volt szerencsém elvadult moszkvaihoz,25 év kutyás tapasztalattal a hátam mögött,4 kutya volt menthetetlen rehabilitációval is. Az egyik egy moszkvai volt.Az a baj velük,h túl jól sikerült szelekció eredményei a moszkvaiak. Ha szaporító nem figyel,akkor olyan idegi problémák jelentkezhetnek,amik idősebb korban,súlyos antiszociális viselkedéshez vezet,egyszerűen túl domináns lesz és egy 60-70 kilós kutyát ha nem tudsz kontrollálni,akkor...kész a baj....


Bernáthegyi jó lenne a húgodnak.

2015. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!