Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem korához képest...

Szerintem korához képest alacsony/kicsi a drótszőrű magyar vizslánk. Lehet, hogy nem megfelelően etetjük? Vagy egyszerűen későn érő típus?

Figyelt kérdés
Van egy most már 8 hónapos, drótszőrű magyar vizslánk (szuka), és olyan mintha megállt volna a növekedése. Apját is, anyját is láttuk mielőtt elhoztuk - ők elég nagy termetűek. Mi kutyánknak is nagy mancsa, feje van, de valahogy kicsi.

2015. jan. 19. 11:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi szépen a tippet, ez jó ötlet! :) Amúgy is éppen gondolkodunk a VAV vizsgán, az is egy remek lehetőség lenne.

Igen sikerült feltöltenem képeket (remélem elérhetőek a linkek), főleg kiskoráról és mostanról, meg vannak benne a családjáról is. Akartam egy videót is, amiben éppen a havat élvezi és lehet látni milyen gyors, de azt egyelőre nem tudtam feltölteni. Májusban született egyébként.

1. Születéskor, itt jól látszik a mamája: [link]

2. A papa: [link]

3. Első napja nálunk, 8 hetesen: [link]

4. Ugyanakkor, csak más szögből: [link]

5. Kb 9 hetesen: [link]

6. Szintén: [link]

7. 6 és fél hónapos: [link]

8. Első vadászat, többi kutyával (csak a méret és viszonyítás miatt): [link]

9. Kis barátjával 7 és fél hónaposan: [link]

10. Havas pofi most januárban, majdnem 8 hónaposan: [link]

11. Középen a papa, tőle jobbra az egyik tesója (a kicsi): [link]

12. Tesó: [link]

2015. jan. 21. 10:14
 12/21 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos. :) Mondjuk az ilyen kepekrol nehez megallapitani, meg annyira nem is ertek a vizslakhoz, de a hat honapos kene tenyleg egy kicsit picinek tunik. De legjobb, ha elviszitek vizslasokhoz megmutatni, majd ott megmondjak a tutit.
2015. jan. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, tényleg iszonyú cuki. Nagyon tudja rázni a popóját :D Igen, úgy lesz :)

Meg abban maradtam magammal, hogy 46 cm-es a marmagasság most 8 hónaposan és még másfél éves koráig b 8-10 cm-t kell összeszednie. Végül is nem lehetetlen.

A másik, meg hogy annyira dús a szőre, hogy kövérebbnek tűnik, mint amilyen valójában. Küldök még egy tök sáros, vizes vadászos képet, azon talán jobban látszanak az arányok.

1,5 hete: [link]


Köszi mindenkitől a segítséget! De ha valaki még hozzátenne valamit, csak nyugodtan! :)

2015. jan. 21. 11:16
 14/21 anonim ***** válasza:
Egy standard foto tobbet segitene, ezeken a fotokon semmi nem latszik az aranyaibol.
2015. jan. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Hát nem nagyon találtam. De majd készítek.

Viszont tegnap voltunk állatorvosnál és ő is megerősített, úgyhogy végül is már nincs kérdés. Azt mondta, hogy igen, 8 hónaposan már nagyobbnak kéne lennie. Súlya most 15 kg (5 hónaposan 12 kg volt), és nem, nem az etetéstől.

Ráadásul az első két lába kifelé áll (francia tartásnak mondták egyszer),ami egyébként tök aranyos, meg nem is zavarja semmiben, de azért a doki készített róla egy röntgen képet, amin látszik, hogy meg van görbülve mind a két első lába, és vannak rajta egyéb kis kiállások, úgyhogy még szakvéleményt kér róla, hogy mik azok rajta. De azt mondta valszeg nem emiatt nem nő, mert amúgy nem aránytalan a kutya, a hátsó lábai sem növekszenek, szóval ez valami genetikai dolog. Most már ez legyen a legkevesebb, inkább amiatt izgulok, h ne legyen baja a lábának. :(((

2015. jan. 22. 09:22
 16/21 anonim ***** válasza:

" a doki készített róla egy röntgen képet, amin látszik, hogy meg van görbülve mind a két első lába, és vannak rajta egyéb kis kiállások, úgyhogy még szakvéleményt kér róla, hogy mik azok rajta. De azt mondta valszeg nem emiatt nem nő, mert amúgy nem aránytalan a kutya, a hátsó lábai sem növekszenek, szóval ez valami genetikai dolog. Most már ez legyen a legkevesebb, inkább amiatt izgulok, h ne legyen baja a lábának. :((("


Ezért nem kell szaporítótól venni. Remélhetőleg nem lesz baja a kutyának. Remélem tanultál az esetből.

A kutyán látszik, hogy keverék, de nagyon aranyos.

2015. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Jaj, nagyon sajnalom. Remelem, azert szerzodest irtatok ala, mikor megvettetek? Lehet, hogy ilyenkor jar nektek valami karterites, ha benne van a szerzodesben.
2015. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Hát nem hiszem, hogy keverék, de tényleg, mivel a tesói "rendben" vannak, és azt sem hiszem, hogy kifejezetten szaporítók lennének a gazdái, de lehet, hogy túl idealistán látom. Mindegy is. A kutyát ettől még nagyon szeretjük és sokszor okosabb mint jó pár elvileg tökéletes és rutinos vadászkutya. A másik pedig, hogy drótszőrű magyar vizslát nem kapsz minden utcasarkon. Most kezd igazán elterjedni. Mi igyekeztünk jó helyről választani, de nem is csak ez volt a fontos, hanem maga a kutya.

Köszönöm az együttérzést! Majd beszámolok róla, h mit mondott a doki.

2015. jan. 22. 10:22
 19/21 anonim ***** válasza:
Szia, szeretném kérdezni, hogy mi van a kutyussal? A képek alapján felismerem az almot, és a kutya valóban fajtatiszta. Sajnos a magyar vizslánál van egy génhiba, ez okozza a hosszúszőrt. Ha mindkét szülő terhelt, akkor az alomban előfordulhat ilyen szőrű kölyök. Általában hosszabb, selymesebb a szőre, olyasmi, mint az írszetteré, csak dúsabb. Ezeknél a kutyáknál gyakori a végtagdeformálódás, már több kölyöknél is láttam ilyet. Általában nagyobb puli méretűek, tehát gondolom a tiéd sem nőtt tovább, és gyakran görbelábúak.
2015. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

tegnap 22.57

Azért a "tisztelt" tenyésztő elmondhatta volna a kérdezőnek, hogy mi az oka annak, hogy nem törzskönyvezte le a kutyát, és mire számítson a kutyával kapcsolatban.

Bár azt nem értem, a kérdező miért nem a tenyésztővel beszéli meg a gondjait, kétségeit?

2015. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!