Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás az erdőben?

Kutyasétáltatás az erdőben?

Figyelt kérdés
El szoktam vinni a kutyámat az erdőbe sétálni. A behívással nincsen baj, első szóra bejön. De azért szeretem, ha 10 méteren belül van. Így viszont úgy néz ki a séta, hogy folyamatosan mondom, hogy jöjjön vissza, ő visszajön, és nemsokára ismét túlságosan eltávolodik. Mit tehetnék, hogy ne kelljen folyton hivogatni? Ha nem hívnám, látótávból is kimenne.
2015. jan. 19. 16:21
 1/8 anonim válasza:
100%
Hát amíg meg nem szokja addig muszáj vagy rászólogatni. Viszont a látótérből való kiszaladást megelőzheted ha néha elbújsz egy fa vagy tönk mögé mikor nem figyel. Közben sikkantasz egyet, v csak észreveszi hogy nem vagy sehol s akkor egyből elkezd keresni. Ha megtalál akkor simi-simi- örvendezés és mehet tovább a séta. S ezt többször megcsináljátok a séta alkalmával. Az én kutyámnál nagyon bejött
2015. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Vizeljetek a kutyával eggyütt, te is jelölj meg egy helyet, meg a kutya is :D :D
2015. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm!

Sajna az elbújástól még kicsit félek, mert nála abszolút nincs meg az, hogy egy idő után keresni kezd. Sokáig utcakutya volt, amúgy is elég magabiztos, és örül neki, ha nem vagyok ott és átveheti az irányítást. Meg gondolom, hogy a sok év kertben, tőlünk elkülönítve lakás sem segített sokat a helyzeten. És mindig kicsit tartok tőle, hogy pl. pont olyankor lát meg egy vadat, amiről még le tudom tiltani, ha időben észreveszem, de ha épp egy fa mögött bújkálok, és mire kapcsolok, már száguld, hát akkor nem tudom. :)

Azért próbálkozunk vele, köszönjük!

2015. jan. 21. 22:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Vidd pórázon és ha húz akkor picit rántsd vissza. Ha már nem húz akkor engedd el és nézd meg mi a helyzet. Ha akkor is elmegy akkor ez már nem nagyon megváltoztatható. Pl. az én kutyám soha nem fog megváltozni, mert régen az utcán élt és szabad volt. De az is lehet hogy használ. :) sok sikert
2015. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pórázon természetesen nem húz, de ennek szerintem kevés köze van ahhoz, hogy milyen messze megy. Abban meg reménykedem, hogy nem kell életünk végéig 3 percenként visszahívni... :)
2015. jan. 22. 17:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát az elbújásos jó, én mindig azt csinálom. Sajnos nekem maKACS kutyáim vannak :D Azt is ajánlom hogy menjetek, menjetek, szólísd a nevén halkan, és fordulj a másik irányba. Akkor ha észrevesz elkezd követni. :) Nekem ez is bevált
2015. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a mamámék kutyáját vittem sokszor sétáltatni, ugyanez volt a helyzet. Pórázt kinyitottam mikor elhagytuk a forgalmat...úgy megindult, hogy bottal üthetted a nyomát. Oda vissza rohangált, élvezte(látótávon kívülre). Kicsit hagy legyen neki is öröme, ha már mi lassabbak vagyunk. De mindig bíztam benne. Én tapsoltam egy nagyot amikor rossz irányba ment. Aztán 10-15 mp múlva feltűnt a kereszteződésben, úgy jött mint aki nem akarja lekésni az utolsó mentőhajót, aztán azzal az irrammal lógó nyellvel száguldott a másik irányba. Én általában még 10 méterekre voltam onnan.. Itt pótolják be, amit otthon... Anyu kutyáját is, ha meglátogatom körbe megyek vele a ház körül, benti kutya, az utcára meg nem engedik ki. Ilyenkor egész máshogy viselkedik, mint mikor csak kiengeded vécére. Egy kutyának nagyon sok törődés kell, vagyis legalább elvinni sétáltatni. Örülök, hogy Te legalább foglalkozol vele. Kullancsokra ügyelj. Amiatt meg nem aggódnék, ha vaddal találkozik, megugatja és visszarohan gazdihoz, reméljük így lesz:) Minden jót!
2015. jan. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én olyan 20 métert igyekszem tartani, és ha a kutya távolabb megy, akkor rögtön hátat fordítok (szó nélkül), és megyek az ellenkező irányba, amíg a kutya utol nem ér, aztán fordulok vissza. Olyan nagyon sűrűn nem teszteltem, de amikor igen, akkor gyorsan felfogták :)
2015. jan. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!