Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kéne viselkednie...

Hogyan kéne viselkednie kifejlett kutyákkal egy 9 hónapos kan komondornak, ha az utcán vagy az erdőben összetalálkoznak?

Figyelt kérdés
Az eddigi tapasztalataim alkalmával mindig vagy dúrván akartak játszani vele vagy dominánsan próbálkoztak vele és ilyenkor elhúzódott tőlük vagy meghátrált és próbálta lerázni őket.Ez normális ebben a korban?

2015. jan. 13. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, teljesen. Későn érő fajta és örülj neki, hogy normális a konfliktusmegoldó képessége.
2015. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Talán egyszer volt hogy egy 10,5 hónapos komi akart vele nagyon rámenősen játszani és kb.10 perc múlva kezdte csak el csattogtatni a fogsorát az én kutyám ,de az akkor sem hagyta abba...ezért eltereltük a figyelmüket és pórázra fogtuk őket egymástól távol..
2015. jan. 13. 15:42
 3/6 A kérdező kommentje:
...nekem inkább úgy tűnt, hogy félne a kifejlett kutyáktól .Vele egykorúval sajnos nem nagyon találkozott!
2015. jan. 13. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Kamaszként. Játékosnak, barátságosnak kell lennie, de meg kell tudni magát védenie már.

Az én komondoromnak voltak felnőtt kutyákkal rossz emlékei, 3 hónaposan egy felnőtt csaucsau beleharapott az orrába, minden ok nélkül. És el sem akarta engedni.

5-6 hónaposan egy felnőtt óriás scnauzer ugrott neki többször is, gondoltam összezavarta és egyben irritálta, hogy a kölyök szagú komondor már utolérte méretben.

A vele egykorú, illetve még 2-3 hónappal idősebb kutyák viszont féltek tőle a mérete miatt. 3-4 kutyával tudott játszani. Egy vele egyidős bobtaillel, egy 2 hónappal idősebb malamuttal és rotival és egy ambullal.

8-9 hónaposan viszont már megvédte magát az ellen a snaci ellen, aki korábban is betámadta.

2015. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most akkor fél vagy helyesen viselkedik, ha nem keveredik verekedésbe, bár a erőteljes játékok csak zavarják de úgy látom egyáltalán nem veszélyesek rá, talán ezért nem akarja megvédeni magát? Most akkor mi lehet a szitu ilyenkor vele?
2015. jan. 14. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Ehhez látni kellene a viselkedését.
2015. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!