Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A border colliek valóban...

A border colliek valóban sokkal tanulékonyabbak mint más kutyafajták?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta gondolkozom ebben a fajtában eddig mindig beagle kutyusaim voltak most is az van kettő is, nekem nagyon jól működnek,gyorsan is tanulnak bár két éves korig szeretnek kertet ásni és kukázni de ezek ellenére nagyon jó kutyák a szófogadásukkal sincsen problémám ezek után különösen érdekelne hogy egy bc még könnyebben tanítható volna esetleg ,hogy terelő kutya így kisebb mértékben segít a kert felásásában fiatalon :D ?
2015. jan. 20. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Enyém fél éves koráig fölásta a kertet, pedig akkor többet tudtam vele foglalkozni, mert egész nap vele voltam. Csupán amiatt, mert tanulékony, még nem biztos, hogy neked való fajta. Egyébként pedig pont az intelligenciája az ami találékonnyá teszi, így a legkreatívabb rombolásokra képes, ha nincs vele megfelelően foglalkozva.
2015. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
pontosan emiatt gondolkozom ezen a fajtán mert a beaglek sokkal kevésbé temperamentumosak ha mondhatnám lustácskák kicsit nekem (ez nem a legmegfelelőbb szó rájuk)talán kicsit kevesebb a mozgásigényük mint amit szeretnék.
2015. jan. 20. 22:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám inkább, hogy az egyik leglelkesebb fajta. Sok embernek ez idegesítő, és vedd számításba, hogy ÁLLANDÓAN dolgozni és futni akar. Az enyém sose unja meg a labdát sem, egész nap (volt rá példa pl. vendégségben) képes apportírozni. És hozzá az a fej :D én oda vagyok érte. Ha nem zavarnak ezek akkor imádni fogod. Rengeteg foglalkozást igényel. Ja, és az ásás... szinte minden borderes ismerősöm kutyája ás. Az enyém is. Pedig mindannyian sportolunk velük, sok sok órát fárasztjuk. De ha a napi program mondjuk 2 óra séta majd 2 óra agility, utána hazajövünk, alszik pár órát, majd mit csinál? Ás. Szóval ezt valószínűleg nem fogod elkerülni.
2015. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!