Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelő kölyök kiválasztása?

Megfelelő kölyök kiválasztása?

Figyelt kérdés
Ha valaki választott már kölyköt úgy valamilyen őrzővédő fajtából magának tenyésztőtől, hogy nem csak házi kedvencnek, hanem komolyabb szándékai voltak, akkor mikre figyelt oda? Igen tudom, hogy a tenyésztő segít, meg igen olvastam már sokmindent, de mégis, kíváncsi lennék itt is pár HOZZÁ ÉRTŐ ember tapasztalatára. Én már egyszer csúnyán melléfogtam ezügyben, abból tanultam. Ja és aki ilyen kutyát választott, milyen sulit igen és milyet nem ajánl, és miért? Suliban is csalódtam már.
2015. jan. 23. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is olyan tenyésztőtől kell kutyát venni, aki azt a vonalat tenyészti, amiben képesek dolgozni a kutyái. Innentől valóban tud segíteni az akkor legjobbat mutató kutyát kiválasztani.

Versenyre akarsz kutyát?

Akik sport vonalat tenyésztenek, általában tudnak segédet ajánlani. Nem iskolát, segédet, aki valamelyik iskolán dolgozik.

A kölyök választás ilyen szempontból mindig rizikós. 2-4 hónapos, nagyon jót mutató kutya sem biztos, hogy később is ugyanolyan lesz. Változhat akár rosszabb irányba is.

2015. jan. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár nem választottam még így kutyát, de ha bármilyen sportra kéne, elsősorban a motiválhatóságát nézném a kölyöknek. Ha az megvan, minden menni fog :) Sokkal rosszabb egy pörgős és tökös, de nehezen motiválható kutyával bármit csinálni, mint egy nyugodtabbal, amelyik él-hal a labdáért vagy a kajáért (vagy a legjobb, ha mindkettőért). ŐV-hez még azért leellenőrizném, hogy szeret-e a szájába venni meg cibálni dolgokat (van kutya, akinek ez problémát okoz, bár csak felnőtteknél láttam ilyet, de semmibe nem kerül kipróbálni). Az sem árt, ha magabiztos, kíváncsi kölyök. Ha valami zajt csapsz, reagálnia szabad rá, akár el is ugorhat ijedtében, meg ugathat, akármi, de utána legyen benne, hogy oda akar menni megnézni.

Ezek persze fejleszthető dolgok; ha az ideális kölyköt keresed sportra, akkor szerintem a motiválhatóság alapfeltétel, a többi csak extra.

Lehetőleg mindegyik jelöltet a többi kölyök nélkül nézném meg, mert együtt sokszor másképp viselkednek. Vannak tisztelettudóbb kutyák, akik az erősebbek mellett nem mennek rá a játékra, mert durván elvették tőlük párszor, de egyedül meg rögtön cuppannak. Neked nem azt kell nézni, hogy a többi kutya hogy fegyelmezte be, hanem hogy veled hogy fog együttműködni :) Meg nem akkor kell próbálgatni, amikor már másfél órája ott vagy és elfáradt a banda, hanem még amíg pörögnek. Nem kell túl sokat elvárni, mert a kölyöknek hamar elterelődik a figyelme, de a lelkesedését azért látod, meg össze tudod őket hasonlítani.


Suliválasztásnál meg szerintem nincsenek ilyen konkrétumok, egyszerűen nézz körbe a környékeden, hogy milyen sulik vannak, nézz meg egy-egy foglalkozást, beszélgess a kiképzőkkel, nézd meg az ő kutyáikat, hogy akarsz-e olyat, és válassz egy szimpatikust, annál tutibb módszer nincs. Ha találsz olyan sulit, ahol friss sporteredmények vannak abban a témában, amit szeretnél, az még jobb, akkor ők tényleg tudnak neked hatékonyan segíteni. Ha családi kutya is lenne, akkor azt se zárd ki azért, hogy több suliba is járj vele, hogy minden téren fejlesztve legyen a kutya is, meg te is.

2015. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ok köszi a válaszokat!
2015. jan. 23. 12:27
 4/4 anonim ***** válasza:

A szokásos dolgokon felül (eü.szűrések, tenyészszemle a szülőknek stb.):

- jó, ha a szülőknek munkavizsgájuk is van, aktívan dolgoznak, munkaverseny eredményeik vannak

- Kölyök legyen éber, érdeklődő, "pörgős", kíváncsi, szeressen "rongyozni", labdázni, ne ijedjen meg váratlan zajoktól, megfelelően legyen szocializálva már az első 8 hétben is a tenyésztőnél.

2015. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!