Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire szeretitek a...

Ti mennyire szeretitek a kutyaszagot?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, mert én pl. egyáltalán nem sorolnám a büdös kategóriába, sőt nagyon is szeretem és megnyugtat a kutyáim szaga. Van néhány ember, aki lebüdösözi őket, pedig az én kutyáim nem is büdösek, teljesen normális kutyaszőr szaguk van. Sokszor nem is érezni, csak ha eláznak, vagy épp felmelegszenek a kályhánál. Gyerekkoromból van egy nagyon rossz emlékem, jártunk az egyik rokonunkhoz, akiknek volt egy német juhász kutyájuk. Már nem vagyok benne biztos, de azt hiszem ki volt kötve és eléggé loncsos szőrű volt. Nagyon émelyítő és büdös volt szegény. Bár akkor még gyerek voltam, nem értettem a kutyákhoz és nem is volt akkor még kutyám, de valahogy tudtam, hogy erről nem ő tehet. Igazából arról volt szó, hogy egy csodás, erdő széli helyen éltek, nem volt kerítés, a házuk mögött már erdő volt, és valószínűleg láncon volt a kutya, mert nem volt zárt kert. De tényleg elviselhetetlen volt a szaga, ráadásul kan volt, erre emlékszem. Mondták is, hogy azért büdös, mert kan. Mikor felnőttem és lett kutyám, akkor jöttem rá, hogy nem kell feltétlenül büdösnek lenni egy kutyának csak azért mert kan. Szóval hazudtak és megmagyarázták.

No ez a sztori már csak körítés, szóval Ti is bírjátok a normális kutyaszagot?


2015. jan. 23. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szaga legyen a kutyának? Én kimondottan szeretem, pedig objektíve nem egy kellemes illat.

Az ápolatlan kutyák tényleg büdösek, de őket is inkább sajnálom miatta, mint hogy undorodnék.

A kanok masszív húgyszagát, na azt utálom. Nem is tartanék kan kutyát, vagy ha igen, csak ivartalanítva. Utálom, mikor bűzlik az egész udvar, mint egy oroszlánketrec.


De azt még émelyítőbbnek találom, ami pedig manapság egyre gyakoribb: hogy pacsulitól illatoznak a kutyák, sőt a körmük is ki van lakkozva... A lakk még hagyján, az a kutyát rohadtul nem zavarja, de el bírom képzelni, hogy szenvedhet az émelyítő illatfelhőtől, amivel befújták a gondos gazdái.

2015. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nalam fajtatol fugg. Pl a mudim szaga kifejezetten kellemes, olyanok szerint is, akik nalam kevesbe kutyaorultek. Viszont a nemet juhaszomnak a szagat en sem szeretem annyira, bar o sem kifejezetten budos.
2015. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez kutyától függ. A sajátomnak szerencsére szeretem az illatát, pedig évente ha háromszor megfürdetem kinti - és egyben ágyban alvós - kutya létére, azzal már sokat mondtam. Van, hogy kifejezetten szagolatom. :) Kellemes illata van.

Volt olyan ideiglenesem, amihez ha csak közelebb hajoltam, már éreztem a "kutyaszagot" (de olyan is, aminek szintén szerettem az illatát szóval nem arról van szó, hogy a sajátom az oké, a többi meg fúj).

2015. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimnél van egy németjuhász keverék kinti kutya. Ápolva van és évi 2-3x samponnal fürdetve, illetve nyáron sokat úszik. Nem koszos a kutya de van klasszikus kutya szaga. Nekünk panelba uszkárunk van, 2 havonta fürdetjük és szinte semmi szaga nincs. Vagy csak nagyon nagyon enyhe.

A spray-vel való fújást elég undorítónak találom a körömlakkozás meg...áááhhh no komment!

2015. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kutyát parfümözik??? Erről még nem hallottam, de azok nem normális emberek. Szegény állatnak valószínűleg teljesen elveszi a szaglóérzékét.
2015. jan. 24. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Létezik kutyaparfüm. Mikor az enyémet kihoztuk a gyepiről, de olyan állapotban volt, hogy nem szabadott fürdetni még vagy egy hétig, a doki befújta. :D

Mondjuk szerintem nem is volt annyira büdös, de tény, hogy elvett egy kicsit a szagából.

Ápolt kutya, egészséges kutya szerintem nem lehet büdös. Nyilván ha gond van a fogaival/emésztésével/bűzmirigyével/tele van elhalt dzsuvás szőrrel a bundája, akkor igen. De annak meg az az oka, nem maga a kutya.

2015. jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden kutyának más a szaga.Pl nálunk az egyik döglesztő,a másik átlagos,pedig kozmetikázott,egészsėges kutyák,igaz a kinti benti tarás miatt biztosan rosszabb,mintha csak bent lenne.
2015. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szeretem, de nem is zavar. :)
2016. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a punnyadt kutyaszag a jó meg ami olyan kellemesen lágy
2021. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!