Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek golden retriver...

Szerintetek golden retriver vagy border collie?

Figyelt kérdés

- nagyon sokat tudnék vele foglalkozni

- én egyrészt hobby kutyának, kiállításokra is vinném

Tudom hogy mennyi sokba kerülnek és sok könyvet is olvastam róluk.

Azt is írhatjátok hogy nektek milyen fajta van! Előre is köszönöm.🐶😄😍



2015. jan. 23. 16:39
 1/9 anonim válasza:
29%
golden retriver (de ne fehéret)
2015. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik temperakemtumában passzol hozzád.

Ha csak tudnál vele foglalkozni, de nem akarsz kifejezetten, nincsenek kifejezett sportcéljaid, akkor a bordert hanyagold.

2015. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

ez alapjan nem igazan lehet ertelmes valaszt adni.

kiallitasra inkabb borden. mind a ketto nagyon szep. borden talan ritkabb mint a golden retriver.

ennyibol nem tudom megmondani h melyik legyen sztm.

nekem ket nemetjuhaszom es egy labradorom van.

2015. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bordert semmiképp se amennyiben nincs konkrét célod vele (sport, munka stb.), ugyanis még a show vonalú egyedeknek is nagyon nagy mozgás-és foglalkozásigényük van.
2015. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
89%
Nekem golden retrieverem van és egyszerűen imádom.Nagyon szereti a vizet és fontos hogy minden nap levigyük sétálni. :)
2015. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
49%
Nekem is uanez a kerdes jart a fejemben. De mivel en nem tudnek olyan sokat futni vele, igy en a goldie mellett dontottem. A goldie nagyon kol elvan egyedul, el tudja foglalni magat, de ezek mellett nagyon nagy mozgasigenye van. Kiallitasra szerintem mindektto tokeletes, mindketto gyonyoru es okos. Talan a collienek nagyobb mozgasigenye van es ertelmesebb is. Mondjuk ez nem pont fajtatol, hane egyedtol fugg. A legtobb goldie peldaul nem alkalmas hazorzonek, mindenkivel kedves baratsagos. A collie nem szereti a hangzavart, szoval nagyvarosban nem erdemes tartani, de egyedtol fugg. A collienek nagyon jo hallasa van a legaprobb futtyjelekbol is megerti mit akar gazdaja, illetve jo terelokutya. A goldie nagyon jol apportiroz, es imad uszni. Szerinte, nagyon nem lehet a ket kutyafajta kozul donteni, mert mindeketto ugyanolyan okos, es kb ugyanakkora mozgasigenye van. Es mindketto csodalatos. Szoval szerintem max a kullemre tamaszkodva tudsz valasztani, vagy ha mondjuk a goldie tenyesztonel nem tetszenek a kiskutyak, akkor mondjuk a collie. Remelem valamennyit tudta, segiteni.
2015. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. jan. 24. 23:11
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van egy majdnem 8 éves golden szukám, és egy 1 eves border kanom. Imádom mind a kettot. A borderrel agilityzek 1 hét múlva megyunk az elso versenyre. A golden engedelmessegit csináltam csak, viszont akkor még kicsi voltam mikor hozzánk kerult. Viszont ha eljon az ideje szerintem megint border szeretnék. Hihetetlen mennyire okos, kedves és nyugodt. Bármelyik kutyával elvan ellenben a goldennel akivel vannak néha gondok mikor agressziv kutyával találkozunk. Mind a ketoo ugyanugy volt/van nevelve. Jonnek velem mindenhova és rendszeresen le vannak mozgatva. Szerintem border de elég szemétnek érzem magam emiatt a kijelentés miatt úgy hogy van egy goldenem is...

Sok sikert, kellemes kutyás éveket!

2015. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. jan. 26. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!