Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan oldottátok meg?

Ti hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokhoz szól a kérdés, akik lakásban tartják a kutyájukat, és 6-8 órában dolgoznak, és más sem tud nap közben a kutyával lenni.

A kérdésem pedig az lenne, hogy mikor vettétek a kutyust, és ugye dolgoztatok mellette, hogyan vált szobatisztává? Mert ugye egy kiskutya nem bír ki 8 órát. munka ellőtt-után séta az ugye normális,és a felnőtt kutyák ki is bírják addig, de a kölykök? Így szobatiszta lehet?

Illetve egy felnőtt, de kistestű kutya kibír ennyi időt hosszú távon "károsodás" nélkül?

Leszögezném, hogy pusztán kíváncsi vagyok!



2015. jan. 23. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Legalább 1-2 hetet otthon kéne tölteni a kicsivel, hogy két óránként le tudd vinni! Célszerűbb, ha kicsit idősebben hozzátok el a tenyésztőtől, aki addig valamennyire szobatisztává neveli. Vannak olyan tenyésztők, akik eleve szobatisztára nevelten, 12 hetesen adják oda a kölyköt a gazdinak. Persze ne várj csodát, a legtöbb kutyusnak pár hét kell, hogy megszokja a dolgokat. Mi itthon tudtunk lenni vele míg kicsi volt, később pedig jelzett, ha nem bírta ki a séták között és le kellett mennie. A felnőtt kutya kibír 6-8 órát, ha előtte sétáltatva volt, maximum 10-et többet nem.
2015. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hozzátok helyett * hozzák
2015. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ma 20:13

3 hónapos kutya miként bírna ki napi 8 órai munkaidő miatti távollétet a gazdának, meg az utazást hozzá? Hazavitel után az a két hét annyira elegendő, hogy a kicsi kezdje érteni, mi az a szobatisztaság. De két hét után a nappali hosszú idejű távollét alatt kizárt, hogy kibírná.Még túl kicsi a hólyag hozzá. Ahogy növekszik a kutya és egyre többet tud tárolni a hólyagja, annál tovább bírja majd , hogy visszatartsa.

2015. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy szóval nem írtam olyat, h kibírja. A felnőtt kutyára írtam, h kibírja.
2015. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Aki nem tud otthon lenni, amikor a kölyök még kicsi, az általában arra az időre elzárja a kicsit olyan helyre, ahol nem gond, ha besikerül valami. Ez a hely akkor hasznosabb, ha nem túl nagy a kiskutyához képest. Ahogy nő a kutya, tudni fogja, hogy ki fogják vinni, igyekszik majd nem bepiszkolni arra a helyre, ahol van. A szobatisztaságot azért lehetséges a kutyánál megtanítani, mert az ösztöneiben van , a vacokba ahol alszik,menedéket lel, nem piszkolnak be.
2015. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A szobatisztaságot elvileg ösztönösen tudja a kutya, annyi segítség kell csak neki, hogy már az alomban rendszeresen takarítani kell, így a kutya már egész kis korában megtanulja, hogy nem az alomban végzi el a dolgát. Persze ehhez kell egy lelkiismeretes tenyésztő!

Ha a fenti módon szoktatták akkor miután hazavitted a kiskutyát a tenyésztőtől, csak akkor fog a lakásban piszkítani ha nincs rendszeresen kiengedve!


Viszont a kérdésedre elég nehéz válaszolni, ez egy örök dilemma, hogy miképp oldják ezt meg.


Talán azok vannak könnyebb helyzetben ahol van iskolás de már kellően érett gyerek a családban, ez esetben a nyár kezdetén hazavitt kölyökre effektíve egész nyáron tud figyelni a gyerek e tekintetben.

2015. jan. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

láttam több videóban, hogy a kutya egy pelenkára végzi a dolgát a lakásban, ez nem akadályozza abban, hogy megtanulja, hogy kint kell? Vagy csak végszükség esetén használják a kutyák?

2015. jan. 24. 10:35
 8/12 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Felejtsd el a pelenkás módszert, azzal csak azt tanítod meg a kutyának, hogy a lakásban is elvégezheti a dolgát!

Egyetlen igazán hatásos módja az, ha gyakran ki van engedve a kutya, és amikor elvégzi a dolgát akkor nagyon meg kell dicsérni. Ha ezt a gazda következetesen csinálja elég hamar megtanulja a kutya.

2015. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm, csak azért gondoltam, hogy amíg dolgozom, ha esetleg nem bírja ki, de sejtettem, hogy nem a legjobb
2015. jan. 24. 13:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is ez volt. Összevissza szarta a házat, nem győztük takarítani. Igazából nagyon megbántuk ezt a kutyás dolgot. Azt hittük egyszerűbb lesz. Próbáltuk odaadni barátoknak, de senki nem vállalta. Utcára, menhelyre nem akartuk tenni, úgyhogy hívtunk egy állatorvost hogy elaltassa.


Kicsit kegyetlenül hangzik, de nem tudtunk vele tovább foglalkozni. Menhelyen meg sokkal rosszabb élete lett volna.

2015. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!