Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya csak a gazdájától...

Ha a kutya csak a gazdájától fogadja el az ételt mi van, ha nyaralni mennek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel a kutya családtag, nem hagyopm otthon és ugyanúgy kapja a kaját tőlem.
2010. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem akinek ilyen magas szinten képzett kutyája van, az viszi mindenhova őt is magával. Persze bármikor előfordulhat baleset, kórház, akármi, úgyhogy nem érdemes egyemberesre nevelni a kutyát. Azért jó, ha legalább a családtagoktól elfogadja az ételt és akkor meg lehet kérni az otthonmaradókat, hogy etessék.
2010. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nálam is családtagok az állatok, de nem reptetem ki mondjk Görögországba, hogy "élvezze" a Hotelban meg a tengerparton a 45 fokot. Ha egyáltalán megengednék, hogy állatot vigyek.


Ja a kórházra nem is gondoltam. Hát igen érdekes lehet.

2010. febr. 8. 14:13
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Hát akkor most lehet lepontozni, de én vagy kutyás helyre megyek vagy otthon maradok. Valamit valamiért. Nekem ez fontos, azon kívül nem tűröm ha valaki más nyúl a kutyáimhoz, és ők sem tűrik. Mehetnék görögbe vagy más kontinensekre is mert van sok rokonom, de nem érdekel, nem éri meg a kutyáim nélkül, csak stressz lenne nekem is és nekik is. Mint amikor valaki nem szereti otthon hagyni a gyerekét, bár én semmiképp sem kezelem őket gyerekként. Kórházban szerencsére ovis koromban voltam utoljára, de végül onnan is kezelés nélkül jöttem el.

Én tudatosan neveltem őket így, vállaltam a dolgot. De a legtöbb ember inkább a barátságos, kedves kutyákat szereti és nem olyan féltéken rá, így a legtöbb ember rábízhatja a családra, vagy panzióba. És persze van akinek hasonló kutyája van mint nekem, mégis viszi magával. Na most nekem egyrészt 3 kutyám van ami elég bonyolult lenne meg sokba is kerülne, és iga magasan képzettek de nem akarok nekik ennyi idegességet okozni. Elég nekik a pár óra kocsikázás. Nekünk így jó.

2010. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: az én kutyám koromfekete és nyáron délben kifekszik a napra és ha szólok hogy menjen az árnyékba akkor 5 perc múlva megint a napon van és képes egész nap szalagdálni. Ugyanígy van a téllel. Magyarul nem érdekli egyik sem hogy milyen idő van.
2010. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát érdekes, a gyerekemet sem cipelem magammal örökké, szép is lenne, ha lépni sem tudnék tőle sehova. Van keresztanyja, nagyanyja elmegy nyaralni, apával mi is elmegyünk kettesben akkor és nem hinném, hogy be kell érni 60km távolsággal. Ha egy gyerek is kibírja azért nevetséges, hogy akinek kutyája van az ne menjen 200kmnél messzebre és azt is csak a kutyával egész életében?


Egy gyerek mellett is lehet nyaralni itt ott és nélküle, pedig akárhogy is, még is gyerek, a kutya, meg minden rossz indulat nélkül kutya.

2010. febr. 9. 00:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát mi nagyszülőkre bízzuk az etetést. Itt laknak a közelben. Nem szereti annyira a kutya őket, de a tálba beönteni meg az itat táljába, igazán nem nagy kunszt. Mi kikapcsolódni megyünk, nagyon szeretem a kutyám, de kicsit sok lenne, mert még kölyök és elég neveletlen tud lenni néha.
2010. febr. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Figyelj nem mindegy neked? Más anyák akiket ismerek, sértésnek veszik hogy a gyereküket magára hagyják. Örülök hogy te normálisan gondolkodsz erről, de miért zavar az téged hogy más milyen életet választ!? Nem tudom a te gyereked tán nem fogad el ételt másoktól, nem fogad szót másoknak, netán mások testi épségére veszélyt jelent (ti. harapós a gyereked?)? Mert az én kutyáim igen. Én amúgy sem vágyom nagyon el, elég az amit a kutyákkal megyünk, vagy ilyen egy napokra. Én akartam így, és nem tudom miért baj hiszen nem nyavalygok. Senkitől nem várom el hogy 3 mogorva és rajtam kívül mindenkit lenéző kutyát szórakoztasson és szerintem ezért hálás lehet a környezetem. Senki nem ismeri a kutyáim így azt sem tudják mi a jó nekik, és nem akarom veszélyeztetni sem az ő, sem a kutyák épségét. És nem utolsó sorban nagyon nem fűlik hozzá a fogam, hogy a sok éves kemény munkám valaki elrontsa 1 hét alatt... Aki nem kutyázik komolyan az nem értheti. Én tökéletesen jól érzem így magam gyerekem meg nincs úgyhogy senkit nem zavarok.
2010. febr. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Mi is együtt járunk nyaralni a kutyákkal. Egyszeren azért, mert ha nélkülük mennék, végig izgulnám a nyaralást, hogy jól vannak-e, jól bánnak-e velük, stb. Én nem élvezném a nyaralást nélkülük. Persze otthon szoktam hagyni őket, de maximum fél napra, az alatt meg nem kell másnak etetni őket. Mindettől függetlnül nem tartom helyesnek, ha egyetlen embertől fogadja el a kutya az ételt. Extrém helyzet, de mondjuk elüti a busz és meghal a gazdi. Én akkor nem szeretném, hogy el kelljen a kutyámat csak azért altatni, mert senki más nem tudná őt kezelni. Ez a kutyának sem jó.
2010. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!