Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya szándékosan megtud...

Egy kutya szándékosan megtud szökni a gazdájától?

Figyelt kérdés

Megyek haza, szaglászik egy kutya, meg jelölget, szóval elvan. Jön egy autó meglátják a kutyát, befarolnak a kutya elé, kiugrik a gazdája, és elkezd üvölteni a kutyával, aki 3 méterre volt tőle, hogy : Gyere ide!, Nem takarodsz haza?!!!

A kutya, meg ment a másik irányba, menekült volna. A gazdája üvöltözött tovább, majd beugrott a kocsiba, és a kutya után, de rohadt gyorsan... Úgy ordibált szegény kutyával, hogy az egész utcában aki ment előrébb, hátra fordult, hogy mi van...

Szerintem meglépett szegény kutya, és vissza akarták vinni...

Lehet, hogy így bánnak a kutyával, és azért szökött el?


2010. dec. 11. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Egszerűen azért húzott el, mert önszántából senki nem vereti meg magát. Neked is azt mondják, hogy gyere ide, hogy megbüntesselek, majd hülye leszel odamenni, ha van egérutad.
2010. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az első válaszolóval. A kutya hűséges állat, de ha a gazdája nem ad rá okot hogy szeresse, előbb-utóbb megszökik tőle.

A szomszédom verte a kutyáját, és alig etette. mi pedig semmit sem tudtunk csinálni (apámnak majdnem nekiment, mikor szólt érte)... A kutya 2 hét alatt nagy nehezen kiásta magát a kerítés alatt, és nem is láttunk többet. 20/L

2010. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet. Gondolom, tilos a kutyának kimenni az utcára. Ő kiment, szaglászott, jelölgetett, randalírozott kicsit az utcában. A gazdi ott cseszte el, hogy rossz eszközzel akarta rábírni a hazatérésre. Az ordításból szegény kutyus (aki amúgy is tudta, hogy olyat csinál, ami normál esetben tilos) levette, hogy meg lesz büntetve, tehát nem mert megállni, menekült. Nem kimondottan a gazdi, hanem a bünti elől.

Mi is jártun k így, de rájöttem, hogy ez nem működik. Nem akarom megbüntetni a kutyát, főleg nem megverni, de ha ordítok neki (főleg félelemből, hogy elüti vmi), akkor félreérti, és csak még jobban elhúz. Így én játékkal, kajával csalogatom be.


Szóval szerintem a gazdi a történetben csak nagyon rossz módszerrel akarja visszacsalni a kutyát, mert még jbban elrettenti szegényt a hazajöveteltől.

Az utcánkban mindennapos az ilyen jelenet. A blökik nem elszökni szeretnének, csak szétnézni az utcán, ahol sok izgalmas új szag van, stb. Gazdik meg leordítják a fejüket, hogy azt nem szabad. Főleg a kocsiktól féltik őket.

2010. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!