Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell a kutyát megverni?

Kell a kutyát megverni?

Figyelt kérdés

A provokatív kérdést kicsit szűkíteném:

Szeretnék kutyát venni, dobermann és pitbull között vacilálok, de nem tudom hogy elbírok-e vele.


Eddig vizslák terén van valamennyi tapasztalatom nevelésben, soha nem volt velük probléma, nagy energiaigényűek és az elején keresték a kibúvókat, de egy idő után kézhez szoktak, és mindig elég volt a pozitív megerősítés.

DE nem egy (a kutyanevelésben nem járatlan) ismerősömtől hallottam, hogy ha a kutya (kan) eléri az ivarérettséget, és nem játékos morgást produkál, abban a pillanatban (egyszer) jól meg kell verni, különben nem fogja elfogadni a parancsokat, mert ő akar az alfa lenni, és ez veszélyes helyzetekhez vezethet

(onnantól kezdve,hogy nem engedelmeskedik,amikor macska után szalad addig, hogy a gazdájára támad, az alfa címért)

Viszont ha ez megtörténik,akkor onnantól egy egészséges viszony alakul ki kutya és gazdája között,mint béta és alfa.


A kérdésem az lenne, hogy aki járatos ezen a területen, (tapasztalatai alapján) ez tényleg szükséges?Ebből mennyi igaz?Van olyan közepes-nagytestű kutyafaj,amelyiknél szükséges,és van,ahol nem?


Tovább mennék,az elején említett (pitbull és dobermann) fajtáknál ez a falka ösztön mennyire van bennük?Náluk szükséges ez?

Ha igen,jelent ez veszélyt a gazdára?Nem fognak rátámadni?


(Aki hallotta hogy a pitbullok,és a dobermannok milyen veszélyesek,azok kérem ne írjanak ezzel kapcsolatban.

Akinek viszont van tapasztalata,mert volt neki,esetleg oktatta őket,annak nagyon hálás lennék,ha leírná tapasztalatait)

(Nem házőrzésre szeretném tartani)

Köszönöm annak,aki elolvasta a kisregényemet,és (akár részben) válaszol!



2015. jan. 24. 01:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Kutyát, gyereket nem veréssel "nevelünk".
2015. jan. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

NEM!!!!Egyik kutyát sem szabad verni. Ha nagyon pofátlankodik, sokkal hatásosabb egy ráüvöltés és elzavarás, aztán nem foglalkozol vele pár percig még ránézés szinten sem és itt egy ujjal sem kellett hozzá érni a kutyához. Nem szabad elverni egy kutyát, pláne nem indulatból, tökmindegy hogy csivava, pitbull vagy masztiff.


A pitbull és a dobermann is csak kutya, viszont elég nagy a fizikai erejük így célszerű már kölyök korban úgy megnevelni, hogy ne utána kelljen szenvedned vele mikor ráront pórázról egy macskára például... Következetesség kell nekik, nem verés. És igen, lehet, hogy makacsabbak, mint pl. egy vizsla, de ők is csak kutyából vannak :)

Ez a falkavezéresdi meg túl van bonyolítva. A kutya az kutya, te meg ember. Érd el, hogy mindig a te akaratod érvényesüljön,de erőszak nélkül.


A vizsla egy kelekótya szeleburdi fajta, a pitbull meg terrier, teljesen eltérő a stílusa a fajtáknak akár vadászatban, akár játékban :) A vizsla összeugrálja a többi kutyát és fogócskázni akar, a pitbull meg inkább birkózik ezerrel.


Ilyen erőteljes fajtáknál ELENGEDHETETLEN, hogy pici korától fogva folyamatosan kutyatársaságba járjon. Rengeteg dolgot csak a kutyáktól (kutyákkal játszva) tud megtanulni. Ha meg rosszalkodik akkor ott vagy te, aki ilyenkor közbelép és kivonod a társaságból.


Nekem bullterrier keverékem van és nagyon sokféle kutyával összejárunk. A kutyám felnőttként került hozzám, nem volt egyszerű menet megtanulnia a kutya illemtant, de pont egy pitbulltól tanult a legtöbbet.

2015. jan. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Félreértés ne essék,itt nem nevelési célja van a verésnek,hanem hogy ne gondolkozzon a helyén a ranglétrán.

én is a rendszeres és következetes nevelés mellett állok,de vannak öröklött viselkedési dolgok,amiket nem biztos hogy ezzel el lehet nyomni,így például ha esetleg bekerül a képbe egy kisgyerek, mindennél fontosabb lenne,hogy a kutya ne kezdjen el gondolkozni,hogy bepróbálkozik-e,vagy sem.

(persze kisgyereket kutyától messze,stb,de baleset egyszer sem kell)

A vizslát csak azért mondtam,mert ott még nem tapasztaltam ilyen morgást soha....

De például két vadász ismerősöm is(golden retriver,és németjuhász gazdák) mondták,hogy tapasztaltak ilyet

(pedig nagyon fegyelmezett kutyáik vannak,nagyon jól tanítva).

2015. jan. 24. 02:31
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
Pit-em van. Decemberben volt harmadik éves. Viccen kívül mondom a legjobb családi kutya. Gyerek 9 éves volt mikor hazahoztam és abszolút semmi gond nem volt vele. A nevelést korán el kell kezdeni, mert később a saját dolgod nehezíted meg. Fontos, hogy jutalmazd ha jól viselkedik, igy azt tanulja meg, hogy ha jo fiú akkor az neki fain, mert pl kap jutalom falatot. Ja, és türelem türelem türelem.
2015. jan. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Nevelni kell és felállítani szabályokat attól a pillanattól kezdve, hogy hozzád kerül és akkor nem fog rád morogni csak azért mert ivarérett lett.

A másik: az, hogy egy kutya gondol egy nagyot, hogy ő lesz a falkavezér és rád morog vagy esetleg ellened fordul az nem fajtakérdés. Ugyanúgy előfordulhat egy yorkival, collival, mint egy pittel vagy dobival.

2015. jan. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%
Nos nekem más a véleményem igenis ha ugy van akkor igen. Pl ha egy olyan fajta kutya ami ujbol és ujbol megkérdöjelezei azt ki a fönök ki a vezér. akkor igenis bár nem elverni de más modon helyére kell tenni. Plb Hasky esetében is idöszakosan van ilyen. ilyenkor fogom és leszoritom anyakánál fogva a földre és behodolosát akarok elérni ehhez a hasát nyakát mutatnia kell.
2015. jan. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%
hidd el nekem van iylen nevelési mod csak nemm valják be)pl vadászoknál is van
2015. jan. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
A lenyomás nem egyenlő a megveréssel, kedves utolsó előtti!
2015. jan. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%

Nevelni kell, nem verni! A leírás alapján neked nem való egyik fajta sem! Mindkettő keménykezű gazdát igényel, ami nem azt jelenti, hogy a gazda veri a kutyát...

Ha mindenáron kell kutya, valami könnyebb fajtát válassz inkább, és sose verj kutyát!

2015. jan. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Régen azért verték el a kutyákat, hogy megtörjék és gazda alá kerüljön a ranglétrán. Ez nem jött be, mert ha agazda nem olyan, nem úgy bánik a kutyával, ahogy a fajta és az egyedi temperamentum megkövetelné, akkor max agresszív lett. Újabb verés újabb lecsúszás. Ismerek olyat, akinél leesett az állam, hogy a kaukázusija hogyan viselkedik mellette pozitív oldalról és ő anno azt mondta, nem szándékosan, de kölyök korában nagyon el kellett vernie, mert kiirtotta a csirkéket (büntetésből) és onnantól indult el a nevelés, a kutya utána csak azt figyelte, mit lehet, mit kell és mit hogyan.

Alapvetően az időben elkezdett célirányos nevelés (iskolák, trénerek) sokkal biztosabb módszer a kutya minden terű neveléséhez, a hierarchiához pedig szintén elmondják, hogyan kell viselkedni vele szemben. A verés vagy bejön, vagy nem, szerintem felesleges és nem célravezető, büntetésnél pedig tehetetlenség inkább és a kutya általában nem hülye.

2015. jan. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!