Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvoshoz forduljak?...

Állatorvoshoz forduljak? Mikor kell állatorvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Az egyik kutyám 2,5 éves, nehezen áll lábra, húzza az egyik lábát, majd miután beindult már semmi gáz vele, megy szalad úgy mint más kutya. Azt már régebben észre vettem hogy mikor masszíroztam, főleg a csípőjénél szó szerint lebénult a hátsó lábára, lemerevedett, és nem mozdult (nem hinném, hogy olyan jó kutya masszőr lennék...) Mivel mozgott rendesen a kutya nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de most sokat fogyott, étvágya az van mert a másik kajáját is meg enné de ez a lemerevedés most már masszírozás nélkül is előjön. Aggódom érte, de az állatorvost sem akarom ezzel zaklatni (már megint a bolond kutyás...). Mit tegyek? elmúlhat neki? volt már másnak is ilyen a kutyájával? Azt meg sem merem kérdezni, hogy mi az oka...

Auto, vagy nagyobb ütés nem érte a kutyát mert kertes családi házban lakik és kiemelt figyelmet kap a másikhoz képest...



2015. jan. 26. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos azért van, hogy "zaklassad". Akkor van munkája, amiért te fizetsz.

És IGEN! Vidd orvoshoz! lehetőleg olyan rendelőbe, ahol röntgen is van és használni is tudják, ha kell.

2015. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amelyik állatorvos ezt zaklatásnak veszi, azt cseréld le. Azért van, hogy megmondja, beteg-e a kutyád, ha igen, mi baja és mit lehet vele kezdeni. Vidd dokihoz.

Amúgy meg ha a masszírozástól rosszabb a lába, akkor tán megtehetnéd, hogy nem masszírozod. Nem is értem, hogy magadtól ez hogy nem jutott eszedbe. Ha csinálok valamit, amitől lebénul a kutyám, akkor nem tovább csinálom, hanem elrohanok a dokihoz és megkérdezem, mit csesztem el.

2015. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Abba is hagytam a masszírozását, és az állatorvos azt mondta nem kell vele foglalkoznom de én aggódok érte...

És most teljesen magától előjött úgy hogy én nem csináltam vele semmit!

2015. jan. 26. 23:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Cserélj állatorvost. Olyan nincs, hogy egy fiatal állatnak ilyen jellegű problémájával nem kell foglalkozni. Vidd olyan helyre, ahol kivizsgálják, megmozgatják, megröntgenezik, és megmondják, hogy mi a baja.
2015. jan. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
szerintem a kutyádnak csípődiszpláziája van, vidd kórházba...
2015. jan. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak ugyanez volt a baja. Elvittem egy felszerelt klinikára, ahol alaposan kivizsgálták és megröntgenezték. Nem diszpláziás, és a többi vizsgálat sem hozott eredményt. Egy lehetőség maradt, laza a térdszalagja. Sokáig kímélni kellett, és visszajártunk a klinikára, ahol masszírozták, tornáztatták a lábát (otthon te ne masszírozd, bízd ezt szakemberre).

Persze egyáltalán nem biztos, hogy a te kutyádnak is ez a baja, szóval keress fel egy jó állatorvost, akinek van felszereltsége a vizsgálatokhoz.

2015. jan. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
biztos bennem van a hiba, de látom a kutyán hogy valami nem stimmel, akkor nem kérdés hogy irány az orvos.
2015. jan. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!