Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy férges a kutyám?

Lehet, hogy férges a kutyám?

Figyelt kérdés

Egy pár napja nyalogatja a fenekét, ma a földhöz dörgölte, és az étvágya sem olyan mint régen. Egyébként a hangulata jó, ugyanúgy szaladgál, játszik mint eddig.

Holnap veszek neki féreghajtót, hátha az a baja...

Vagy lehet, hogy mégsem férgesség miatt van??


2010. febr. 8. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
A fenéknyalogatás, meg a földhöz dörgölés elég gyanús... Szerintem jó lesz az a féreghajtó... Ha nem férges, akkor is kell neki adni évente... Legalábbis az állatorvosunk az oltáskor ad neki.
2010. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az nem baj ha októberben kapott utoljára? Nem lesz gond abból ha ilyen rövid időn belül megismételjük?
2010. febr. 8. 21:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

bűzmirigy esetleg az is zavarhatja.

Mikor volt utoljára kinyomva neki?

2010. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Soha nem volt még kinyomva neki (legalábbis én nem tudok róla) mert most múlt 1 éves.
2010. febr. 8. 21:27
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
lehet pedig az is gondja...ha szánkázik a seggén, és nyalja akkor nálunk ott mindig a bűzmirgy a hibás. Amúgy ha férges lenne akkor az ürülékében kis apró mozgó férgeket találnál:S Elég undorító de így van. Féregtelenítés előtt érdemes lenne dokival megnézetni...lehet nem is olyan komoly a baj, szerintem hnap vidd el.
2010. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Tuti h bűzmirigy. Orvos vagy kozmetikus kinyomja.
2010. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
73%

Ezzel vitábaszállok! A macskám úgy volt férges,hogy egyáltalán nem volt semmi az ürülékében! Még nagyon kicsi volt, gyenge immunrendszerrel (fehér macska) és azt mondta az orvos,hogy nem biztos,hogy van értelme beadatni neki a féreghajtót, mert nem marad életben. Végülis megkapta az oltást és már 2 éves.


Mindenesetre vidd el dokihoz! Nehogy túl késő legyen... De legalább vegyél egy féreghajtó tablettát. Előttem már mondták,hogy néha nem árt... Pontosan nem tudom,hogy milyen rendszerességgel kell adni az állatoknak, valami olyasmi rémlik,hogy ameddig kölykök addig félévente, aztán évente, végül kétévente... De nem akarok butaságot mondani... Inkább kérdezd meg a dokit.

2010. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
negyed évente féreghajtózom a kutyámat, egy évben egyszer kötelező, a veszettségivel együtt.
2010. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom. Ha októberben volt utoljára féreghajtva, akkor már nagyon időszerű, mert negyedévente kellene. Ezt sose felejstd el!
2010. febr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A kutyát negyed évente kell féreghajtani.

Féreghajtó nélkül a féreg csak nagyon extrém férgesség esetén látszódik meg az ürülékben, magától nem ürül!!!

Ha a féreghajtást után sem múlnak el a tünetek, akkor a bűzmirigyével lesz probléma, amit állatorvossal kell kinyomatni.

Bűzmirigy problémára konzerves etetés esetében is lehet gyanakodni. A száraztáp és a csont keményíti a székletet, ami elősegíti a bűzmirigy ürülését. Puha ételeknél, mint például a konzerv, ez nem valósul meg.

2010. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!