Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy férges a kutyám?

Lehet, hogy férges a kutyám?

Figyelt kérdés

Egy pár napja nyalogatja a fenekét, ma a földhöz dörgölte, és az étvágya sem olyan mint régen. Egyébként a hangulata jó, ugyanúgy szaladgál, játszik mint eddig.

Holnap veszek neki féreghajtót, hátha az a baja...

Vagy lehet, hogy mégsem férgesség miatt van??


2010. febr. 8. 21:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Vettem neki féreghajtót és be is adtam neki délután.


Szóval a konzerves etetés miatt (is) lehet. Hát, szoktunk neki azt adni, és néha (bár én ellenzem) tejet is kap....

2010. febr. 9. 21:53
 12/16 Akiteki ***** válasza:
51%

A bűzmirigy általában más tüneteket produkál. Pl. a lábán kihullik a szőr, nálunk ez volt a tünete.

Ha vakarja a fenekét, nagy az esély, hogy férges.

Tartsd be az adagolási utasításokat, ne többet és ne kevesebbet adj neki, mert mindkettő ártalmas.

Figyeld a székletét, ha van benne látható féreg, két hét múlva meg kell ismételni a féreghajtást, mert a most még benne lévő petékre nem hat a tabletta, csak a kifejlett férgekre. Két hét múlva a peték is kikelnek, mielőtt újabb petéket raknának, azokat is ki lehet hajtani.

3 hónap múlva ismételni kell.

2010. febr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Megnéztem a székletét, de nem volt benne semmi.

Illetve a másodikat tudtam csak megnézni, mert az elsőt mire hazaértem kidobták...

Ha lett volna benne, akkor a másodikban is lennie kellett volna féregnek, nem? De még most is nagyon nyalogatja magát...

2010. febr. 10. 13:25
 14/16 Akiteki ***** válasza:

Ha annyira férges, hogy folyton piszkálja, akkor a másodikban is látszana. Na meg aki kidobta, neki is feltűnt volna, hogy mozog a kaka. :))

Mutasd meg orvosnak, sok minden lehet még. (akár aranyér vagy daganat is) A féreghajtás mindenesetre nem ártott, ez is megvolt.

2010. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A féreghajtást negyedévente akkor is érdemes megcsinálni, ha semmi tünet nincsen. Ha húzza a fenekét, meg nyalogatja és hónapok óta nem kapott féreghajtót, akkor mindenképp adj neki, hogy kizárd a férgességet. Arra figyelj még, hogy mindig széles spektrumú féreghajtót adj neki, ami mindenféle féregre jó. Az én kutyám egyszer ugyanígy húzta a fenekét, kapott valami egyszerűbb féreghajtót, az után nem történt semmi, majd adtam neki Triantelmet, az kihajtott egy jókora férget belőle. Ezért érdemes jó fajtát választani.
2010. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

ha nem férges, akkor bűzmirigy probléma...

[link]

2010. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!