Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régi kutyát stresszeli az új....

Régi kutyát stresszeli az új. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

8 éves kistestű kutyám mellé hoztam egy nagytestű kölyköt. Már az elején odafigyeltem rá, hogy az öreg semmiképp ne érezze magát hátrányban, még kicsit el is kényeztettem talán. Engedtem neki, hogy odacsapjon a kölyöknek, ha pofátlankodik, de a kölyöknek mindig tiltottam a hepciáskodást.

A kölyök is felnőtt kutya immár, jó 40 kilós bohóc, ő kertben lakik (néha bejöhet a lakásba), az öreg meg lakáskutya, főleg így télen.

Együtt hordom őket sétálni, együtt játszunk az udvaron, és mindig leállítom, ha kezdik magukat balhésabb hangulatba keverni. Általában a fiatal kutya játszana durvábban, mint kéne. Sajnos néha megtörténik a konfliktus, mielőtt közbeléphetnék. Ekkor az öreg acsarogva odakap, a fiatal meg örül, hogy sikerült reakciót kiprovokálnia. Neki ez játék.


A múltkor valamiért bezártam a nagy kutyát a kennelbe és csak az öreg maradt kint velem. Ő pedig szó szerint táncra perdült, amint a nagyra rácsukódott az ajtó, hempergett, pattogott, vigyorgott, rohangált fel-alá, egészen kivirult. Akkor jöttem rá, hogy neki egy légtérben lenni a naggyal folyamatos stresszt jelent. Persze nem igazán fél, de tart tőle a mérete és az ereje miatt, hiszen egy csomószor rossz szándék nélkül is elgázolta, fájdalmat okozott neki... Amikor a nagy bent alszik a lakában, akkor is látom a kicsin, hogy fél szemmel mindig őt lesi.


Hogy tudnék segíteni rajta? Nem akarom, hogy folyamatosan szorongjon.


2015. jan. 28. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Figyelj az idősebbre nagyon, mert nálunk is ez volt, de mondjuk neki a kölyke volt, szó szerint depis lett, jöttek a betegségek nála, jobban kellett volna rá figyelnem. Már nincs köztünk.
2015. jan. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

A nagy átvette a dominanciát.


Érzi hogy elvesztette hatalmát.

2015. jan. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elrontottad. Nem hagytad, hogy megtanuljanak egymással játszani. Lehet, neked durvábbnak tűnt a fiatalabbik játéka, de kutyáéknál nem biztos, hogy az volt. Az öregebbik kutyád tudta volna jelezni kutya módra, hogy meddig az addig. Mire felnőtt lett a fiatalabb, összecsiszolódtak volna.
2015. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mindig jelezte, hogy meddig van az addig, morranásokkal, odakapásokkal, végszükség esetén bele is harapott a nagyba (csak a szőrébe, igazából), de az élvezi ezt a félreugrásos-provokálós játékot. Míg a fiatal kutya kisebb volt, nem is volt gond, mert simán megtépte, de a kicsinek ma már esélye sincs vele szemben. Ha a nagy jókedvében van, a kicsinek egy perc nyugta sincs tőle, folyamatosan piszkálja, hogy "játsszon" vele.

Sajnos a "B@zmeg, fogd már fel, hogy nem akarok játszani!!!" jelzéseknek örül a legjobban, hogy végre megy a kergetőzés...


Aztán, lehet, hogy ha a fiatal megkomolyodik kicsit, jobb lesz a helyzet.

2015. jan. 28. 11:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a fiatal?


"Mindig jelezte, hogy meddig van az addig, morranásokkal, odakapásokkal, végszükség esetén bele is harapott a nagyba (csak a szőrébe, igazából), de az élvezi ezt a félreugrásos-provokálós játékot." - a mamlasz fiatal kutyád ezzel próbálja oldani az öreget, h játékra hívja a necces szitukban, az enyém is ilyen. Egyébként ha olyan komoly lett volna a kicsi részéről az odakapás, odamorranás, akkor komolyan vette volna...

2015. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én eleve a kistestű kutya mellé nem hoztam volna nagytestűt! Kárt okozhat a kicsiben még ha nem is szánt szándékkal. Véletlenül ráléphet a gerincére és lebénulhat a kisebbik.

Ja és idős kutya mellé már nem kell kölyök. Ők a legtöbb esetben már nyugalomra vágynak, akárcsak az embereknél a nyugdíjasok. Nem vágynak hangoskodó, hipearaktív gyerkőcökre.

Ez most nem volt jó lépés a részedről. Előbb úgy csináltam volna, hogy egy pár talit megejtettem volna kettejük között.

Mikor bezártad a nagyot és az idősebb önfeledtem játszadozott a kertben, az is azt mutatja, hogy a háta közepére se akarta azt a másik kutyát. Dehát már nem lehet mit tenni, neveld meg a "kicsit".

De az nem szép dolog, hogy az egyiket kizárod a másik meg bemehet a házba! Vagy mindkettő bent vagy mindkettő kint. Bár én a benti tartás párti vagyok.

2015. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Egyiket sem zárom ki, a nagy is bejöhet időnként, csak mivel elég nagy mozgásigényű és nem egy kényes darab, teljesen jól elvan kint. Pár óra után mindig kikéredzkedik.


Az, hogy kellett volna-e új kutyát hozni a régi mellé, más téma. Már itt van, nem fogok lemondani egyikükről sem, viszont szeretnék konfliktusmentes együttélést.

De nem tartom valószínűleg, hogy bárki, akinek 1-nél több kutyája van, egy időben vette magához az összeset...


Megoldást keresek a fennálló helyzetre, gyakorlati tanácsot kértem erre vonatkozólag.

2015. jan. 30. 17:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Én speciel szerettem volna segíteni, de nem válaszoltál a kérdésemre.

Mennyi idős a fiatal?

2015. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
1.5 éves. De későn érő típus.
2015. jan. 30. 18:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel nagytestű, még kajla, így ő még kölyöknek számít! 4 éves kora körül lehiggad.
2015. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!