Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régi kutyát stresszeli az új....

Régi kutyát stresszeli az új. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

8 éves kistestű kutyám mellé hoztam egy nagytestű kölyköt. Már az elején odafigyeltem rá, hogy az öreg semmiképp ne érezze magát hátrányban, még kicsit el is kényeztettem talán. Engedtem neki, hogy odacsapjon a kölyöknek, ha pofátlankodik, de a kölyöknek mindig tiltottam a hepciáskodást.

A kölyök is felnőtt kutya immár, jó 40 kilós bohóc, ő kertben lakik (néha bejöhet a lakásba), az öreg meg lakáskutya, főleg így télen.

Együtt hordom őket sétálni, együtt játszunk az udvaron, és mindig leállítom, ha kezdik magukat balhésabb hangulatba keverni. Általában a fiatal kutya játszana durvábban, mint kéne. Sajnos néha megtörténik a konfliktus, mielőtt közbeléphetnék. Ekkor az öreg acsarogva odakap, a fiatal meg örül, hogy sikerült reakciót kiprovokálnia. Neki ez játék.


A múltkor valamiért bezártam a nagy kutyát a kennelbe és csak az öreg maradt kint velem. Ő pedig szó szerint táncra perdült, amint a nagyra rácsukódott az ajtó, hempergett, pattogott, vigyorgott, rohangált fel-alá, egészen kivirult. Akkor jöttem rá, hogy neki egy légtérben lenni a naggyal folyamatos stresszt jelent. Persze nem igazán fél, de tart tőle a mérete és az ereje miatt, hiszen egy csomószor rossz szándék nélkül is elgázolta, fájdalmat okozott neki... Amikor a nagy bent alszik a lakában, akkor is látom a kicsin, hogy fél szemmel mindig őt lesi.


Hogy tudnék segíteni rajta? Nem akarom, hogy folyamatosan szorongjon.


2015. jan. 28. 08:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Bőven fog mèg változni, nekem is 3 èvesen komolyodott meg. Felügyelettel engedd őket össze ès add a tudtára, ha a kicsinek so

sok. Vedd ki a játèkból v mehet bünti is.

2015. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha van kutyaiskola a közeletekben, és ez alatt tükör módszeren alapulót értek, vidd el oda, vagy hívd fel őket. Direkt ilyen nehézségekre vannak specializálódva. Mi is oda járunk.
2015. jan. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!