Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS hogyan szoktassak össze 2...

SOS hogyan szoktassak össze 2 erősen domináns kan kutyát?

Figyelt kérdés

Van egy családi kutyánk, 7 éves, kis-közép terrier keverék. Közben a páromnál laktam, és ott örökbefogadtunk egy másik kutyát, staffordshire, akit valószínűleg harcoltattak. Viszont most szakítottunk, és a kutya az enyém hivatalosan, így hazahozom. Viszont tuti egymásnak akarnak majd menni, a terrier nagyon védi a területét, főleg mióta elszökött 1 hétre (életem legrosszabb hete volt..), a staffi pedig mindenhol "cirkuszt" csinál, és egyszerűen ha kan kutyát lát, észre sem veszi az embereket, hanem menne a másik kutya torkára.

Hogy oldjam meg hosszútávon? Leghamarabb 1-2 hónap múlva tudom kutyaiskolába vinni őket, ugyanis most pont keveset dolgoztam a hónapban, amit egy az egybe odaadok a páromnak, mert ő oltatta be a kutyát, és amíg találok munkát és lesz fizetésem az 1-2 hónap kb.

Van rá esély, hogy egyedül segítség nélkül össze tudom őket szoktatni?

24L


2015. jan. 30. 06:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen iskolát keress mert egyedül veszélyes ilyennel foglalkozni, még férfinak is nemhogy egy fiatal nőnek. Valószínűleg az egyiket majd ivartalanítani kell, vagy mind a kettőt és talán akkor nem fognak a dominanciáért harcolni. Én a staffot heréltetném ki elsőre és megnézném hogyan viselkednek így. A találkozásokat érdemes mindkét kutyának idegen terepen megejteni, ahol lehetőleg egy kerítés van közöttük és pórázon vannak. Ha komolyan össze akarnának menni, ott a kerítés és úgyis rászólsz. De mindenképpen kutyaiskolába kell fordulni, ott szakember ki is megy a házhoz és elmondja mit lát milyen megoldást.
2015. jan. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha harcoltatták a staffot, azt házilag nemigen fogod tudni megoldani. Pláne, hogy a másik kutya is domináns. Sajnos könnyen lehet, hogy a staffi ki fogja nyírni a gyengébbet. Mindenképpen rehabilitálni kéne a staffot, és mindkettőt szocializálni, ehhez viszont szakember kell.

Megpróbálhatod ugyan semleges területen találkoztatni őket, hogy lásd, hogyan viselkednek, de a leírtak alapján sok jót nem jósolok.

Amíg nem tudsz szakemberhez fordulni, el kéne zárni őket egymástól, mielőtt baj lesz.

2015. jan. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
sehogy nem fogod tudni összeszoktatni. A volt kapcsolatodnál nem maradhat a kutya? Szerintem ha szeretik, és ott foglalkoznak vele, akkor ne bolygasd ugy mindenkinek könnyebb.
2015. jan. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért ez nem úgy működik, hogy 1 óra alatt összeszoktatod őket aztán minden rendben. Ez mindkét kutya nevelésén múlik, mindkettővel komoly munka árán, szakértő segítsége mellett hónapok, esetleg évek kemény munkájával kivitelezhető lehet, bár kizárt, hogy bárki is biztosan tudja garantálni a sikert. Azt meg felejtsd el, hogy nincs időd a kutyákra, mert a kutyákat a te időd nem érdekli. Velük mindenképp rengeteget kell foglalkozni napi szinten, nem csak akkor, amikor éppen ráérsz. Tehát jelenleg nincs más választásod, mint ideiglenesen vagy véglegesen máshol elhelyezni a kutyát.
2015. jan. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola, valami jobb fajta, komoly szocializáció. Ez nem házilag megoldható probléma, legalábbis nem egy laikusnak, főleg, hogy a két kutya külön-külön is totál neveletlen.
2015. jan. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amig "a staffi pedig mindenhol "cirkuszt" csinál, és egyszerűen ha kan kutyát lát, észre sem veszi az embereket, hanem menne a másik kutya torkára", addig sehogy. Amig nem tud mindket kutya laza porazon setalni minden helyzetben, addig semmi esely ra, hogy egyedul menni fog. A terrier amugy nevelve, szocializalva van, setal rendszeresen?
2015. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó kis barát az ilyen..Csak külön kennellel tudod megoldani a biztonságos kutyatartást.Kérj segítsėget fajtamentőktől a rehab segítésėben / talán lehet részletre fizetni/mert megzabálják majd egymást a kutyák,ami sokba fog kerülni szintén. A barátodnak kifizetett szurik helyett jobb lenne ivartalanításra költeni a pénzt.Mivel közös a kutya és most nálad lesz,ennyivel hozzá kellene járulnia.Több szervezet is foglalkozik ilyen kutyákkal,pl.Cerberos is.
2015. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem pit keverékem van, aki pont ilyen a kanokkal. Ez az ivartalanítással semmit nem változott.


Szerintem inkább keress valamelyiknek egy szerető gazdit, mert ebből semmi jó nem fog kisülni.

Mivel felnőttek, nem hinném, hogy valaha is "barátok" lesznek, és nyugodt szívvel hagyhatod őket magukra együtt...

2015. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mr.darius ***** válasza:
46%
szia;megsúgom,sosem fog menni,mindig valamin össze gognak kapni,náluk ez a természeres,Te vállaltad be
2015. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Eleinte szájkosárral szoktasd őket egymáshoz és szeparált résszel,kerítéssel de úgy, hogy lássák, érezzék egymás szagát.

És kutyasuli.

2015. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!