Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánk semmit nem eszik, mit...

Kutyánk semmit nem eszik, mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Nagybátyjám kutyájának szilánkosra tört a lába 1 hete, akkor megműtötték, összecsavarozták, begipszelték. De tegnap leszedte magáról a gipszet, kirágta a sebet, és újra kellett műteni. Most én vigyázok rá. Azt biztosan tudom hogy már 2 napja semmit sem evett. Még a májast is kiköpte, próbáltam tápot és házikosztot is, de nem eszik. Aggódom hogy így nagyon le fog gyengülni. Nincs valami trükk amit bevethetnék?? Én Calo-petre gondoltam, de sokáig az sem megoldás

2015. jan. 30. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, ha 2-3 napig nem eszik, az még nem akkora a baj. A lényeg, hogy igyon! Ha más baja nincs, akkor úgyis enni fog.
2015. jan. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Próbálj meg neki egy kis mézet adni, az ad neki némi energiát és hátha utána már lesz étvágya is! Esetleg kamillateát főzz neki, mézzel és abba tehetsz Béres cseppet, az is étvágyjavító.

2015. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kell gallér rá, akkor nem fogja megbarmolni a gipszét. Enni pedig a műtét miatt nem eszik még valószínűleg. Sőt, amíg nincs a szokásos rohangászás, mozgás, kevesebbet is fog enni. Igyon, az a lényeg.
2015. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. 1-es, azért aggódom, mert csak most került hozzám a kutya, de gyanítom hogy előtte sem evett már az pedig nem 2-3 nap.

Nagybátyám kamionozik, heti 1x van otthon és aki etette a kutyát nem figyelt rá, ezért leszedte a gallért is meg a gipszet is. Most magamhoz vettem, így tudok rá figyelni. Persze gallér most van rajta. Azt mondta a doki, ha mégegyszer szétszedi a kötést és kirágja amputálni kell :(

2015. jan. 30. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:

A Calo-Pet nagyon jó, mellé még mehet Probicol-H, hogy ne menjen tönkre a bélrendszere, és Béres csepp. A Bérestől meg fog jönni az étvágya. Előbb-utóbb...

Egyrészt még a gyógyszerek is dolgoznak benne, másrészt gondold el, milyen fájdalmai lehetnek. Nem csoda, ha nem eszik. Ha kapott fájdalomcsillapítót, attól is lehet étvágytalan.

2015. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!