Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobbermann! Kinek milyen...

Dobbermann! Kinek milyen tapasztalata van vele?

Figyelt kérdés
Régóta tervezek már venni egy ilyen kutyát és most végre minden ideális hozzá, de jó lenne, ha azon kívül, amit általánosságban leírnak mindenhol, valaki írna tapasztalatot, vagy hogy mire kell náluk figyelni nevelésnél, milyen rossz szokásaik vannak, mire készüljek. Bármit szívesen fogadok, ami az átlag együttélésnél probléma vagy öröm lehet. Köszönöm!

2015. jan. 30. 11:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Dobermann ! kérném, hogy tiszteljük meg azzal, hogy helyesen irjuk le a nevét.
2015. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Donagirl válasza:
Nekem van egy egy 13 honapos szukam,orom vele jatszani,majdnem minden nap megyek vele futni mert rengeteg energiaja van,mozgas igenye hatartalan rengeteg futas es jatek kell neki,de erzekeny is ha kicsit mergesen szolok ra mar tudja h nem jo csinal valamit es azzonal hizeleg,az emberekel kozombos seta kozbe,de ithon viszont jo hazorzo,az egesz neveles kerdese es rengeteg idot kell vele tolteni mert szereti ha kozelebe van valaki..100-150 metertol tavolabb nem fut el tolem es nez visza nehogy elveszitsen,szoval tokeletes kutyak
2015. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 mr.darius ***** válasza:
21%
a doberman ugymond úri kutya...,kastélyokba ,rezidenciákba való,tehát kevesen tudják,hogy kizárólag benti tartásra való,kimondottan társasági,összejöveteleknél,reprezentálásra használták,a kutyafajták között a legintelligensebbek,nálunk kertes házban tartják,csak elfelejtették,hogy fűtött helyen kellene tartani,tehát szobahőmérsékleti klímában...
2015. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Holnap el kell hoznom, vagy "eltökítik". Az utcában egy idős néninek hozta a fia, 7-8 hónapos lehet, de a néni múlt héten meghalt, a kutyát azóta én etetem, mert csak házőrzőnek kellett. Nekem tél elején kellett elaltatni a kutyámat, ő egy mali volt.

Tudtok esetleg javasolni valamit?

Egyébként a benti tartás alap, később szeretnék vele valamit sportolni, ha kiderül, hogy mire alkalmas.

2015. febr. 1. 17:32
 15/15 anonim ***** válasza:
ez szép cél a kutyával. Vigyázz rá, becsüld meg, és legyél jó gazdája:) Sok örömöd lesz benne:)
2015. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!