Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a kutyámat,...

Hogyan vegyem rá a kutyámat, hogy jöjjön lefelé a lépcsőn?

Figyelt kérdés
Kinti kutya, de néha, ha nagyon rossz idő van, vagy petárdáznak, megengedem hogy feljöjjön a szobámba. Míg kisebb volt oda is kézben kellett felvinnem, mert félt felmászni a lépcsőn, de végül annyira megtetszett neki a kényelem, hogy, lapulva ugyan, de már egyedül is fel tud menni. Viszont lefelé sehogy sem tudom rávenni, hogy jöjjön... Próbáltam már a kedvenc labdájával csalogatni, különleges jutalomfalattal, pórázra is tettám hátha megjön az önbizalma, de semmi... az első két mancsát még ha néha rá is teszi az első lépcsőfokra, esetleg nagyritkán a másodikra, de a hátsó lábait semmiképpen sem akarja, és mivel nagytestű elég necces egyedül "ölben" levinnem... Ha van esetleg valami ötletetek még, amit nem próbáltam, nagyon hálás lennék a segítségét! :)

2015. jan. 30. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig ezek között van a jó megoldás! Türelemmel, nagyon lassan, akár lépcsőnként, fokozatosan, sok-sok bátorítással próbáld! Pórázt a nyakba! Biztosan sok időt vesz majd igénybe, de csak rá tudod venni! Én egyszer egy hídon nem tudtam átvezetni az enyémet. Fél órát könyörögtem, rimánkodtam neki. Aztán a nyakába tettem a pórázt, és mint egy csiga araszoltunk át!Legyél magabiztos!
2015. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Fogod a pórázt, és megfeszíted, csak annyira, hogy egyedül az előrelépéssel tudjon kimozdulni a kényelmetlen helyzetből. Ha elindult, megdicséred, és mész tovább lefelé. Előbb-utóbb leér, és akkor nagy örülés :)
2015. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

szia!


Nem bántásként írom, de kiskorában rontottad el a dolgot! Nagyon sok időt kellett volna rászánnod, türelemmel, hogy megtanulja. Mivel nálunk nincs lépcső, én a felüljáróhoz hordtam az enyémet hetekig. Ma már előre megy, ha lépcsőt lát.

2015. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akumi válaszához annyit tennék hozzá, hogy ezt utána megismétled akár 20-szor is, addig, amíg azt nem látod, hogy a kutya már teljes kényelemmel, minden kényszer nélkül megy le a lépcsőn, póráz nélkül, hívásra is. Ne sajnálgasd közben, legyél határozott, hiszen te tudod, hogy alaptalan a félelme.
2015. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Most már én is tudom, hogy kiskorától kellett volna tanítani erre, de mikor először felvittem, hitrelen ötlet volt, nem gondolkodtam rajta, hogy rendszeressé tegyem, azelőtt sosem jöhetett be állat a házba, a szüleim most sem engedik a szobámon kívül máshova... :)

2015. jan. 30. 17:05
 6/8 mr.darius ***** válasza:

nincs semmi elveszve...

-nyakörv a nyakán

-te 2 lépcsővel lejjebb vagy az induláskor,tehát elöl vagy

-fogod a nyakörvnél/bal kéz

-jobb kerededet tenyérrel a mellkasára teszed/4 újj lefele a nagy´jj elfelé /így érzi a biztonságot!

-te lépsz egyet ő indul,közben dicséred ha 1 fokot megtett

-így mentek lépésről-lépésre;vagyis fokról-gokra,folyamatosan megnyugtatóan beszélsz hozzá..

-ha leértetek megpaskolod és örülsz,megdicséred §OKOS§


utána hagyod,csinálja azt amit akar,egy idő után ismét,napjában többször ismétled,megszokja és megtanulja meglátod!

2015. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Az én kutyám a sima lépcsőn, a lépcsőházban szalad fel-le gond nélkül, de ott soha nem is félt.


A galériára viszont nem lehet felhívni, pedig oda is lépcső vezet fel, csak ott a lépcsőfokok közt lelát a lépcső alá, látja hogy alul szakadék van, és retteg amikor kézben felviszem, vagy lehozom, pedig ő fel akar jönni, de egyedül nem mer.


Az utcán is volt ilyen eset, hogy sétáltattam és megállt. Néztem hátra, hogy mért nem akar jönni, hiába rángatom. Csak azért, mert előtte volt egy rács. A rács alatt meg volt egy méter mélység. Én észre se vettem, hogy átmentem egy ilyenen. Ő meg nem volt hajlandó átjönni a rácson, ki kellett kerülnünk. Tériszonyos kutya :D


Lehet hogy nálatok is lelátni a lépcsőfokok közt, vagy mellette a mélységbe és attól pánikol?

2015. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer megnéztem egy enyhén meredek lépcsőt fentről kutyaperspektívából (értsd: alacsonyabbról) és megállapítottam, hogy teljesen jogosan nem tetszik a kutyáknak, mert onnan gyakorlatilag nem látszanak a lépcsőfokok. Ha ehhez hozzá teszem, hogy egy masszívabb mellkasú és fejű kutya súlypontja egy meredekebb lépcsőn lefelé menet a lábai előtt van, ami egy instabil helyzet, az emberrel ellentétben, akinek tulajdonképpen fölötte, ami meg stabil, akkor végképp világos, hogy miért rossz egy kutyának a lépcsőn lefelé. Tulajdonképpen a gazda iránti maximális bizalom miatt megy le a lépcsőn, ha lemegy, meg persze némi gyakorlattal hozzászokik ahhoz, hogy ez lehetséges :)
2015. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!