Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya lefoglalása hogy...

Kiskutya lefoglalása hogy megy ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Van egy tenyésztő, akinél lefoglalhatóak a kölykök 3 hetes kortól. Namost mivel 3 hetesen még nem lehet látni, hogy milyen a jellemük, így kb kép és mondjuk nem alapján választok. De ha még legalább várok 2 hetet és elmegyek meglátogatni, vagy még merészebb vagyok és csak akkor megyek el, amikor már 8 hetesen elhozhatom és akkor már viszont látom, hogy hoppá ez az alom leg dominánsabb egyede, vagy a leg izgágább, vagy épp pont olyan, amit én pont nem akartam, olyankor mi van?????? Ja és már mivel 3-4 hetesen mindenki lestoppolta, nem tudok másikat elvinni.
2015. jan. 30. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért 3 hetesen is látszik már, hogy alapvetően milyen a kutya (legalábbis más állatot tenyésztettem, és már születésükkor látszódott, hogy melyik a királylány meg a törtető bunkó :)). Megkérdezed a tenyésztőt, és biztos fog segíteni, nyilván nem te vagy az egyetlen, aki nem csak a külsőre megy (vagy csak megint naiv vagyok... :)).
2015. jan. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja ja, megkérem, hogy csináljon videot is!
2015. jan. 30. 22:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már mindenki lestoppolta, akkor vagy elfogadod azt akit adnak, vagy vársz tovább, esetleg keresel más tenyésztőt. Ez így megy.

Amúgy szerintem ez a módszer nem túl logikus. Azok a tenyésztők akiknél én szoktam nézelődni, ugyanúgy kérik a lefoglalást, de ezzel nem egy konkrét kiskutyát stoppolsz le, csak a jogot, hogy majd valamelyik a tiéd legyen abból az alomból. És amikor nőnek, akkor a tenyésztőnek jól megismeri a jellemüket, kinézetüket, stb és az alapján ajánlja a vásárlónak azt amelyik hozzá illik.

2015. jan. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából ez nehéz eset. Mi is ugyanígy jártunk egy pár hónapja. Volt olyan ismerősünk, aki képes volt 1,5 évet várni a tökéletes kutyára. Szerintem mindenképpen nézd meg mielőtt még elhoznád! Ha már láttad a kutyát, sokkal könnyebb lesz megmondani, és számodra is világosabbá fog válni milyen a jelleme!
2015. jan. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez az, amit én sem értek, hogy miért nem így működik nála.
2015. jan. 31. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi adtunk foglalót pár hetesen a kiskutyára. A tenyésztő meg a farkán lévő szőrből levágott egy kicsit, így tudtuk megkülönböztetni, hogy ő a miénk. Na és onnan, hogy azért mégis más a pofijuk, nincs egyforma egyed. Van mindegyiknek "egyedi azonosítójuk". :-) Fotózd le a kiválasztottadat és tanulmányozd a jegyeket. :-)
2015. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!