Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes elhozni? Dobermann!

Érdemes elhozni? Dobermann!

Figyelt kérdés

Az utcámban meghalt egy néni, akinek a fia hozott nemrég egy 6-8 hónapos kan dobermannt. A kutya jelenleg láncon van, én etetem. Ha holnap nem hozom el, "eltűntetik". Annyit észrevettem eddig rajta, hogy ha közelítenek hozzá, akkor őrjöng, de a lánc hatótávolságán belül menekül a kutyaólba.

Előtte 15évig volt egy malinois-om, tehát nem vagyok kezdő kutyás.Mire számítsak?



2015. febr. 1. 18:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A levételről: egy pórázt hurkolj át magába, leírni nehéz, de a karabineres végét hurkold át a fogón, és úgy tedd a kutya nyakába. Ha már pórázon van a kutya, sokkal könnyebb lesz a láncról leszedni. Valami lemondó nyilatkozatot viszont célszerű lenne azzal a paraszttal aláíratni, mer akár utána vissza is perelheti a kutyát. Vagy legalább egy hangfelvételt készíteni, hogy valóban neked adja a kutyát. Tudom, hihetetlen, de vannak ilyen emberek.
2015. febr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

hazaértünk

Rettenetesen parázik, annyira vergődött, hogy a lánccal együtt sikerült csak kihozni, meg kutyaszalámival elcsalogatni. Itthon is csak kajával tudtamróla lebogarászni a cuccot, most meg ott ül, ahol hagytam és bámul ki a fejéből. Nagy menet lesz, az ajtón befelé sikerült elengednie egy jó kis fosást, meg reszket, liheg, teljesen be van pánikolva, ha a közelébe megyek megpróbáll áthatatlanná válni.

Remélem össze tudunk barátkozni, mert ráférne egy jó kis fürdés,elég büdös meg koszos. Chipje még nincs, úgyhogy tőlem követelheti rajtam a gyerek, az biztos, hogy nem kapja vissza, főleg, hogy mg oltási könyvet se adott. Kitörölheti a valagát a követeléseivel, bár nemhiszem, hogy kéne nemi, tök hülyének nézett, hogy elhoztam, szerinte álmomban ketté fog harapni és ne őt keressem ha baj lesz. Persze apénze az nagyon fontos volt, kitalálta, hogy fizessek is érte.

2015. febr. 2. 10:55
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez borzasztó! Remélem minden rendben lesz a kutyussal. Idővel biztos feloldódik majd!
2015. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

[link]

mozog mostmár, de még mindig láthatatlanosdit játszik, oda jön, ahol vagyok és behúzódik egy sarokba és néz

2015. febr. 2. 11:24
 15/18 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy elhoztad, tök rendes vagy!


Hagyj időt neki, ha követni akar, kövessen, te ne simogasd meg tutujgasd, hanem a szabályokat vezesd be. Bárcsak én is annak idején így tettem volna a mentett szintén rettegő huskymmal, könnyebb lett volna az életünk.

2015. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
megsimogatni nem is tudom, akkormorog meg kapkod, még ha hozzászólok is eltűnik
2015. febr. 2. 12:18
 17/18 anonim ***** válasza:
édes szivem:((( Pár nap, és oldódni fog. most ne foglalkozz vele, kapjon kaját, meg meleg helyet. és várd meg, hogy nyisson feléd. meg fogja tenni:)
2015. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nem akkora falat, mint amekkorának tűnik, hidd el. Bár lebecsülni sem szabad.

Első körben ne vegyél róla tudomást, teljes testfelület mutatással ne nagyon indulj el felé, ha meg tudod oldani (ez fenyegető egy kutya számára).

Ha ő közelít, akkor azt fogadd el, de ne kitörő örömmel. Rövid idejű reagálásod legyen (rövid simogatás, "ügyes") bármilyen pozitív dologra és ha lehet te lépj ki hamarabb ezekből a szituációkból és ne ő hagyja abba. Értelme: te szabod meg a közös interakciótok lehetőségeit és nem ő.

Ő egy kan dobermann, szóval most fektesd le ki a főnök, mert később esélytelen leszel. Az agressziót nyilván rosszul viseli (ami érthető is), szóval a kiabálás, tiltás, szidás, fenyegetés nem jó húzások, addig amig nincs kötődés köztetek.

Mivel volt malid ezért biztos nem kell részleteznem, hogy milyen technikákkal tudod erősíteni a kötődést. Az biztos, hogy a dobermann nagyon szeret dolgozni és nagy bennük a megfelelési vágy. Ez pont az a kor, amikor egy picit még durvábbak a kelleténél, de ez még nem kőkemény agresszió, csupán nem érzik a határokat. Ha majd el tudsz vele kezdeni "dolgozni" (engedelmes alapok, jákos feladatok, stb.) az sokat fog javítani a viselkedésén.

Egyszer tanítottam egy 8-9 hónapos dobit. Imádtam, de az első pár alkalommal teljesen leamortizált agyilag, ruhailag egyaránt :).

Sok sikert! Kulcsszó: türelem.

2015. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!