Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ma agresszíven...

A kutyám ma agresszíven viselkedett az utcán egy idegen emberrel szemben, miféle agresszió lehet ez? Miért?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos bullmasztiff ivartalanított tk-es szukám. Igen régóta szenvedünk attól, hogy idegen és ismerős emberekre állandóan felugrál, vagyis felakar ugrálni. Természetesen ezt nem hagytuk neki... 5 hónapos korában volt egy olyan szitu, amikor az utca túloldalán elment egy csapat ember, akik hangoskodtak, az egyik illető látványosan részeg volt...akkor a kutya megállt, kihúzta magát, mondhatni peckesen állt, borzolta a szőrét és megugatta őket. Akkor nem dicsértem meg őt, nem simogattam meg, csak rászóltam és mentünk tovább az én általam kijelölt úton. Más agresszív magatartást ez-eddig nem tanúsított. Velünk nem domináns.


Na de ami ma történt azt nem értem, és ezt szeretném megérteni, ezért kérlek benneteket, akik értetek a kutyákhoz, hogy magyarázzátok meg ezt:


Ma délelőtt kivittem a szokásos sétánkra, majd az út túloldaláról a buszmegállóba érkezett két idős nő, az egyik bottal ment (kb 70-80 éves lehetett), a másik (60-70) támogatta őt. Mikor meglátta őket az út túloldaláról átjönni, akkor felvette a büszke testtartást, borzolta a szőrét, ugatott,és húzott, ugrott volna rájuk (megtámadta volna őket). Így még nem viselkedett soha. Leültettem, megbüntettem a viselkedésért, bevallom kapott jócskán a pofonokból és kiabáltam is vele, majd szerencsénkre jött a busz és elvitte a két nénit akik bizonyára nagyon veszélyesnek néztek ki...


Mondanom sem kell, hogy a szokásos fél órás délelőtti sétánkból így alig negyed órás lett, mert egyből haza jöttünk.


A délutáni sétánknál is volt egy hasonló szitu, annyi különbséggel, hogy most egy más nemzetiségű nő jött át az úton, de a testtartást már felvette... megelőztem a bajt, egyből eltereltem a figyelmét egy falattal, leültettem, mikor elhaladt a nő, akkor odaadtam a falatot, és mentünk a másik irányba.


Mi lehet ez? Miért? Írjátok, ha tudjátok, és azt is, hogy mit tudok vele kezdeni?



2015. febr. 1. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kamasz lett a kutyád. Mennyi lehetősége van/volt szocializálódni? Azaz más emberekkel, kutyákkal megismerkedni?

Így röviden annyit tudok javasolni, hogy kezdjetek el egy engedelmes tanfolyamot egy JÓ kutyaiskolában. A kutyát meg kell arra tanítani, hogy közömbös legyen az idegenekkel, nem kell téged "megvédenie", csak ha erre parancsot kap. Ne ő döntse el, hogy ki veszélyes és ki nem, hanem te! Valamint a feltétlen engedelmességre irányodban. Ennek folyamatát így pár mondatban nem tudom leírni, ezért javaslom szakember felkeresését.

2015. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Biztos, hogy te vagy a vezér? Tudtára adod ezt minden nap?
2015. febr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor ez egy oltalmazó agresszió?
2015. febr. 1. 19:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet félelemből fakadó agresszió is. Lehet számodra ártalmatlan a 2 idős hölgy, de számára furcsa testtartásban, bottal, félelmetes is lehet. Vidd el kutyaiskolába...
2015. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen a tudtára adjuk minden nap, hogy Ő az utolsó a rangsorban. Amióta így ugrál az emberekre nem szívesen engedem oda hozzájuk, mert hát közel 50 kg..., de igen szocializálva "volt " eddig. Más kutyákkal nem agresszív, mindegyikkel csak játszik, játszani akar. Van néhány gazdi aki félti a kiskutyáját tőlünk, mert jajj, nehogy ráugorjon a kiskutyájára és kárt tegyen benne... de legtöbbször össze szoktuk engedni a nagyobb testalkatú ebekkel. Sőt van egy bullmasztiffos barátunk, sűrűn kutyázunk együtt.
2015. febr. 1. 19:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Simán lehet bizonytalanság, vagy védeni is akarhat. A szőrborzolás az izgatottság, feszültség jele, amelyik fakadhat mindkettőből. Egyrészt én is kutyasulit javasolnék, másrészt ilyenkor nyugodtan ki lehet zökkenteni egy oldalbabökéssel, majd tovább sétálni. Te mindvégig maradj nyugodt.

Ha félelmi dolog, akkor javasolnám, hogy kérjetek meg ismerőst hogy jöjjön bottal, és/ vagy próbáljatok meg minél többet idősek között meg úgy egyáltalán városban sétáltatni, hogy sok inger érje. A nem kívánatos viselkedést mindig korrigáljátok, nem kell ütni, verni, kiabálni, pofonokat adni, abból csak az jön le neki, hogy te feszült vagy, gáz van. Mindig maradj határozott és nyugodt vele.

2015. febr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kár volt a könnyebbik utat választanod azzal, hogy a felugrálást azzal oldottad meg, hogy nem engedted emberek közelébe. Ehelyett inkább meg kellett volna tanítani neki, hogy nem ugrálhat senkire. Ez pedig nem pofonsorozattal és kiabálással lehet megtanítani.
2015. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kispalikee, hidd el az oldalbökés és a csittegés sem vált be, sőt a fültövébe húzott folytólánc sem. Ha beindul, akkor nem lehet kizökkenteni. A kutyasuli jó megoldás lehet, de a környékünkön nem sok suli van, nem tudok válogatni. Megnézzük. Ha szimpi, akkor jó, ha nem... akkor marad a rövid póráz. És nem fogom emberek közelébe engedni póráz nélkül, mert már közel 50 kg...

Attól nem félek, hogy harapna, hisz bullmasztiff ők nem harapnak, de leszorítják a földre az ellenséget, és fogva tartják.

Ezt mesélte a masztiffos barátunk is, hogy sosem volt tanítva a kutyája, de más kutyákat, ha azok "belekötöttek" bizony leszorította..., sőt az egyiket majdnem a vízbe fojtotta. Szóval genetikailag kódolva van bennük, hogy nem harapnak. Mégis igen kellemetlen ellenség egy bullmasztiff.

2015. febr. 1. 21:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Bár elképzelhető, hogy nem vált be az, amit írtam, de az is lehet, hogy már akkor akartátok leállítani, mikor nagyon belelendült. Próbáljátok meg akkor korrigálni, akár határozottabban is, mikor még csak figyel, mikor az első jeleket látjátok. Látatlanban nehéz mást mondani.
2015. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze megértem, és köszönöm a hozzászólást.Próbáltam vele elmenni a nénik mellett, úgy hogy a füle tövében volt a lánc, csitteghettem neki, bökdöshettem, rángathattam a lácot... semmi... nem tudtam kizökkenteni. Akkor inkább félre álltunk, és igen megbüntettem és máskor is megfogom, ha ilyet tesz.


Itt a gyakorin már olvastam hasonló hozzászólást, és igazat kellett adjak a kommentelőnek, hogy a farkas falkában az alfa nem ad jutifalatot az alatta lévőnek, ellenben megbünteti azt, ha az nem tudja a helyét. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy bármikor lecsűrök neki egy sallert, de ilyen esetekben muszáj. Ez nem játék. Ő egy bullmaci és roppant erős.

2015. febr. 1. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!